پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   استان کرمانشاه (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=162)
-   -   ده نگ و باس...! (http://p30city.net/showthread.php?t=25046)

Hiwa 04-23-2010 10:55 AM

ده نگ و باس...!

ده نگو باس، چیزی شبیه به گفتمانه اما با عنوانی خودیتر...

مطلبی جالب توی مصاحبه "فرهاد پیربال" دیدم که فارست عزیز برامان توی تاپیک هنرمندان گذاشته بود. به نظرم خیلی زیبا موضوعه باز کرده و توضیح داده :

سئوال : اما چرا با همه غنایی که در شعر و ادبیات کردی سراغ داریم، مردم کُرد در جهان بیشتر به واسطه سیاست و مسائل سیاسی شناخته می شوند تا هنر و ادبیات؟

جواب : این سوال قشنگی است. متاسفانه همه دنیا ما را فقط از طریق سیاست و مصیبت می شناسند. من از این خیلی متاسفم. چون ما فقط تراژدی نداریم. ما زیبایی هم داریم. فقط تاریخ گذشته را نداریم. امروز را هم داریم. فردا را هم داریم. ما هنر و ادبیاتی داریم که مجزا و متفاوت از ادبیات عرب است. هنرهایی داریم که می توانیم به آنها افتخار کنیم. ما ملت کوچکی نیستیم که فقط مصیبتی مثل حلبچه داشته باشیم. من فکر می کنم ادبیات و هنر ما آنقدر هست که بتوانیم در عرصه جهانی بگوییم ما هم هستیم.

نظر شما چیه؟

forrest 04-23-2010 11:49 AM

موافقم با حرفات
ما ادبیاتی داریم در سطح جهان
ما بختیار علی رو داریم که شاهکارهاش به چندین زبان زنده دنیا ترجمه میشه
بختیار علی زمانی بختیار علی شد که هیچ بختیار علی دیگه ای وجود نداشت
و حالا که بختیار علی، فرهاد پیربال، شیرزاد حسن، شیرکو بیکس و... هستند شاهد بختیر علی و.... های دیگر خواهیم بود
به امید آن روز
و
به امید فردای....

natanaeil 04-23-2010 10:23 PM

[quote=Hiwa;147402]ده نگو باس، چیزی شبیه به گفتمانه اما با عنوانی خودیتر...

مطلبی جالب توی مصاحبه "فرهاد پیربال" دیدم که فارست عزیز برامان توی تاپیک هنرمندان گذاشته بود. به نظرم خیلی زیبا موضوعه باز کرده و توضیح داده :

سئوال : اما چرا با همه غنایی که در شعر و ادبیات کردی سراغ داریم، مردم کُرد در جهان بیشتر به واسطه سیاست و مسائل سیاسی شناخته می شوند تا هنر و ادبیات؟

جواب : این سوال قشنگی است. متاسفانه همه دنیا ما را فقط از طریق سیاست و مصیبت می شناسند. من از این خیلی متاسفم. چون ما فقط تراژدی نداریم. ما زیبایی هم داریم. فقط تاریخ گذشته را نداریم. امروز را هم داریم. فردا را هم داریم. ما هنر و ادبیاتی داریم که مجزا و متفاوت از ادبیات عرب است. هنرهایی داریم که می توانیم به آنها افتخار کنیم. ما ملت کوچکی نیستیم که فقط مصیبتی مثل حلبچه داشته باشیم. من فکر می کنم ادبیات و هنر ما آنقدر هست که بتوانیم در عرصه جهانی بگوییم ما هم هستیم.

نظر شما چیه؟[/quote]
من کرد نیستم اما وقتی جوابتو خوندم واقعا کیف کردم،چقدر بعضی حرفا میتونن قشنگ بیان شند.امیدوارم که فرزندان کردستان غنای فرهنگ کردی را به کردها و دیگران بشناسانند
با اجازه تون یکی از شعرای شیرکوه را اینجا می نویسم البته ترجمشو گرچه ترجمه هیچ وقت به پای اصل نمی رسه.

قطره قطره
باران می نویسد: گل
نم به نم
دو دیده ی من می نویسد: تو!
چه سال پر باران غریبی
چه اندوه دست و دلبازی
که این گونه
سنگ به سنگ
سرم را می شکند،شکوفه می کند
و برگ برگ
سرانگشتان مرده ام را می تاسد،سیاه می کند.
و خود همچون گیاهکی بی پناه
به باد سپرده می شوم
تا در زمهریر ذهن تو زندگی کنم،زاده شوم

Hiwa 04-30-2010 11:04 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط forrest (پست 147423)
موافقم با حرفات
ما ادبیاتی داریم در سطح جهان
ما بختیار علی رو داریم که شاهکارهاش به چندین زبان زنده دنیا ترجمه میشه
بختیار علی زمانی بختیار علی شد که هیچ بختیار علی دیگه ای وجود نداشت
و حالا که بختیار علی، فرهاد پیربال، شیرزاد حسن، شیرکو بیکس و... هستند شاهد بختیر علی و.... های دیگر خواهیم بود
به امید آن روز
و
به امید فردای....

فارست عزیز مرسی از موضوعی که نوشتی،اما آیا کُرد فقط ادبیات داره؟!
تاپیک "هنرمندان" به نظرم خیلی پربارتر از اینی که هست باید باشه.چندین نفری که من مطلبی رو در موردشان پیدا کردم، نمونه هایی از هنرمندان کُرد هستن.آیا به راستی ما فقط همین چند نفرو داریم؟
من میگم نه...
ولی اکثرا غریب و ناشناخته ماندن.بیشتر ماها میدانیم که فلان فوتبالیست،پدرش کیه مادرش کیه، ماشینش چیه و ...
اما در مورد هنرمندان خودمان(کُرد) چیزی میدونیم؟!

forrest 04-30-2010 11:18 PM

دقیقا همینطوره

فلان نویسنده سالها کتاب نوشت و شب و روزشو با جوهر و قلم و کاغذ سر کرد...

هیچکس حتی اسمشم نمیدونه!!!

راستی کتاب اولیس جیمز جویز و خوندی؟

جیمز جویز!!!!!؟؟؟؟؟
کی هست؟
چی کاره است؟؟

برو ساسی مانکن و بچسب که موسیقی رو ترکونده!!!!!!!

اینه بدبختی ملت ما

به نظرت چه کاری میشه واسه این جمعیت خواب زده کرد؟

واسه این جمعیت روشن فکر مآب

دیگه به ته خط رسیدم

به قول کوروش چه نی خوسه ی ئه م شتانه بخوین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داستان از همین قراره که می بینیم...

Hiwa 04-30-2010 11:23 PM

در حال حاضر میخوام تاپیکی با عنوان " معرفی کتاب" بذارم که تقریبا مربوط به کتابهایی با موضوعات مختلف میشه که به نوعی به کُرد،فرهنگش،زبانش و ... مربوطه.

forrest 04-30-2010 11:27 PM

سه رکه وتوو بیت
هرچند که این روزا درسام خیلی زیاده ولی سعی می کنم ...یارمه تیت بده م
به نظرم بهتره کتابهایی معرفی بشن که در دسترس همه باشند و همه بتونن بخونند
اونوقت می تونیم کتاب و نقد کنیم.

forrest 05-17-2010 12:02 AM

چرا هیچکس به اینجا سر نمی زنه

مثلا ده نگ و باسه هااااااا!!!!!!!!!!!

هیچ ده نگ و باسیک نییه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hiwa 05-17-2010 07:54 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط forrest (پست 151993)
چرا هیچکس به اینجا سر نمی زنه

مثلا ده نگ و باسه هااااااا!!!!!!!!!!!

هیچ ده نگ و باسیک نییه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام به فارست عزیز
ممنون که حرف منو زدین.شاید وارد بهشت شیدمو هیچ موضوعی برای بحث نداریم.به نظرم چون اینجا انسان از خودش باید بنویسه(نظرشو) سخته والآ چند خط شعر از توی اینترنت پیاد میکنن و کپی پی ست میزنن و خلاص.
بچه های اینجا عمدتا عادت کردن به راحت طلبی، بحث و فکر کردن مثل اینکه این روزا کاریست بس دشوار...
نه حرکتی،نه بحثی،نه دانشی، هیچی که هیچی...

forrest 05-17-2010 05:37 PM

خوب مثل اینکه خودم باید شروع کنم

امروز خطوط قرمز زندگی دارنن کم کم به قیمتهای گزافی شکسته میشن

در فرهنگ عشیره ای ما جامعه با سرعت خیلی زیادی داره به سمت آزادی کاذبی پیش میره که خودمون هم معنی اشو نمی فهمیم
یا اینکه از آزادی امون هیچ هدفی نداریم
از خودمون نمی پرسیم آزادی برای چه؟؟؟؟؟
اصلا آیا اینی که ما تعریفش می کنیم آزادیه؟
من برای رسیدن به اهدافم واقعا لازمه این خطوط قرمزو بشکنم که محدودیتهامو بیشتر کنم ؟
و یا اینکه باعث محرومیتهای دیگران بشم؟

جامعه خودش به اندازه کافی بی بند و بار هست و ما دامنه این بی بند و باری رو بیشتر می کنیم؟

آخه چرا؟

چرا این روزا آدما اینقدر ضعیف شدن که حتما باید وابسته دیگران بشن تا کاراشون و انجام بدن؟

چرا به بهانه فرار از تنهایی مرزها رو می شکنیم؟؟؟؟؟

مرزهایی که باید خودمون تعریفشون کنیم..
و خودمون هم مرزبانشون باشیم

دانه کولانه 05-17-2010 05:57 PM

بچه ها یه مقدار تاپیک و نوشته های قبلیش رو پاکسازی و مرتب و کوتاه کنین که اینجا فقط دنگ و باس صرف بنویسیم هر کی از خارج میاد بخونه واقعا دنگ و باس گیرش بیفته خودمون خودمون و مکالمات بین اعضامون رو دوست داریم و خوندنش جالبه اما برای کسی که کاربرامون رو نمیشناسه و اومده که دنگ و باسی گیرش بیفته شاید حوصله نداشته باشه بحثهای مارو بخونه
پس اینجا سعی کنیم تا اونجا که ممکنه فقط دنک و باس بنویسیم
هیوا جان بعدا این نوشته ی خود منم پاک کن تا کلا اینجا فقط دنگ و باس باشه .

forrest 05-17-2010 06:07 PM

میشه ده نگ و باس و تعریف کنید؟

اگه اینجوریه که نباید هیچی بنویسیم؟

یا اینکه موضوع رو عوض کنید...

forrest 05-24-2010 11:22 PM

چرا هیچکس نمیاد اینجا؟؟؟{قیژه}

اهای بچه های کرمانشاه.......
کاش الان همه اتون جلو دستم بودین{B Adabi}

دانه کولانه 05-24-2010 11:31 PM

دننننننننننننگ و باس ...

یه کنسرت سه تار نوازی 7-8 خرداد توی کانون پرورش فکری کودکان (سر سه-راه !) برگذار میشه
مهمانهای ویژه ای هم داره اونطوریک ه خبر دار شدم

سرپرست گروه آقای ارشام خرسندپوره که مدیر بخش هنر فرهنگ و ارشاده که بنده برای کارهای رفع فیلللترینک سایت که ارشاد بودم اینشون رو هم زیارت کردم
بلیطش رو کابوک (کسری ) و فروشگاه امیر (پاساژ سروش اقا محمود همیشگی ! ) و ... میتونین تهیه کنین
یه کم بلیطش بالاست امروز رفتم پرسیدم 7 تومن اما خب به هر حال گروهش و خواننده ش تجربه خوبی دارند و محکم هستند
کوروش تیمور زاد میخونه .

دانه کولانه 05-24-2010 11:37 PM

دنگ و باس بعدی :

مجتمع ارگ اون طبقه های بالاش کافی شاپش افتتاح شده
یه روز خواستین قرار بذاریم همه بریم بررسیش کنیم
تراس داره و شهر معلومه و ما رفتیم یه نگاه انداختیم امروز با یکی از دوستان جای بزرگیه
ارگ میتونه خیلی موفق باشه ....

forrest 05-24-2010 11:38 PM

خوبه
کرمانشاهیا هنوز زنده اند
حالا من که نمیتونم برم
خوش به حال اونا که میتونن برن
داشتن وقت، نداشتن محدودیت و....

اینو گفتی حرص منو دربیاری؟؟؟؟؟
یا اینکه محدودیتها رو به آدم یادآوری کنی...؟

دانه کولانه 05-24-2010 11:43 PM

دنگ و باس بعدی این هست خانم پوران درخشنده کارگردان خوب کرمانشاهی اومده کرمانشاه و یه سری تست بازیگری قراره بگیرن فراخوانش رو توی شهر زده اند میتونین روی در و دیوار بخونین !
موضوعی که انتخاب شده فکر کنم زیاد برای تست کردن مناسب نیست
پروژه اینه که یه خانم انگلیسی میاد ایران و پول خرج میکنه واشوب درست میکنه و یه دانشجوی خانم که سال اخره و میخواد پایان نامه ش رو تموم کنه برادرش در پاسگاه مرزی روانسر کشته میشه توسط پولهایی که اون خانم انگلیسیه خرج کرده

این خودش شاید بتونه یه فیلم مستقل بشه اما برا تست گرفتن از مردم شاید بشه چیزای عمومی تر یا مناسبتری انتخاب کرد
البته قطعا بنده نظرم کارشناسانه نیست
فقط نظر خودم رو گفتم .
به هر حال خیلی دوست داشتم یه وقت توی یه تست بازیگری شرکت کنم با وجود اینکه میدونم همون دمب! در رد میشم

نمیدونم تست اواز چطوره نمیدونم تست بازیگری چطوره
فیلم سلام سینما رو که نگاه میکنم تست فقط اینه که بیا گریه کن و از اون در خارج شو
به نظر تست سختی میاد چون من گریه م نمیاد .

رزیتا 05-24-2010 11:46 PM

رستوران ارگ که همون سرگردنه خودمونه
حالا که شما نزدیکترین (ما که ابرکوهیم:d)برین ببینین کافی شاپش چطوریه بیاین برامون تعریف کنید

..................................
یادم رفت اینو بگم تا دانه کولانه ننوشته بود دنگ و باس من همیشه اشتباه عنوان رو میخوندم ده(10) نگو...:d
بهتر نیست عنوان تصحیح بشه؟
یا به این صورت باید نوشته بشه (ده نگ و باس) و یا اینجوری (دنگ و باس)

Hiwa 05-25-2010 08:44 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط رزیتا2 (پست 153447)
رستوران ارگ که همون سرگردنه خودمونه
حالا که شما نزدیکترین (ما که ابرکوهیم:d)برین ببینین کافی شاپش چطوریه بیاین برامون تعریف کنید

..................................
یادم رفت اینو بگم تا دانه کولانه ننوشته بود دنگ و باس من همیشه اشتباه عنوان رو میخوندم ده(10) نگو...:d
بهتر نیست عنوان تصحیح بشه؟
یا به این صورت باید نوشته بشه (ده نگ و باس) و یا اینجوری (دنگ و باس)

سلام شبتون بخیر
میگن گرانه!!!ما هم به تجربه دوستان احترام میزاریمو به دنبال تجربه کردنش نیستیم.ما که مردش نیستیم ...:d

در مورد عنوان تاپیک باید عر ض کنم که سعی کردم بر اساس رسم الخط کُردی باشه، اما اگر به نظر شما و سایر دوستان عنوان تاپیک باید اصلاح بشه،حرفی نیست.خوشحالم میشم که کاری درست و صحیح دنبال بشه.

Setare 05-25-2010 10:13 PM

دقیقا منم اشتباه رزیتا رو میکردم...میگفتم این یعنی چی!؟
منم میگم عنوان عوض شه که یه غیر کرد حداقل بفهمه که این یه کلمه کردیه!

رزیتا 05-25-2010 10:42 PM

تصحیح شده
اگه اشتباه نکنم دیشب ادمین ویرایشش کرد
قبلا این شکلی بود ده نگو باس

دانه کولانه 05-31-2010 10:25 AM

نمایشگاه کاریکاتور

بچه ها یه نمایشگاه خیلی خوب کاریکاتور به نام تراژدی خنده در کرمانشاه در حال برگذاریه
من رفتم خیلی رضایت بخش و جالب بود از نظر من ..
مال اقای فخرالدین دوست محمد هست
میدان شهناز (غدیر) مجتمع فرهنگی و هنری شهید اوینی
8-13 خرداد (تا پنج شنبه) 89
با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد و خانه کاریکاتور حوزه هنری

به نظر من که خیلی خوشگل بود ارزش رفتن داره حتما برید
امروز هم دو شنبه 10 خرداد نشست تخصصی کاریکاتور با موضوع
کاریکاتور چکونه با مردم ارتباط برقرار میکند
با حضور مسئول خانه کاریکاتور کرمانشاه در همون مکان ساعت 16 برگذار میشه احتمالا من اگه از شر اپیدیت کردن سایت خلاص بشم میرم .

آناهیتا الهه آبها 06-02-2010 11:42 AM

سلام
منم دوشنبه به این نمایشگاه کاریکاتور رفتم جالب بود
اما
چرا وقتی یه نمایشگاه تو شهر برگزار میشه اینقدر استقبال کمه؟
و یه چیز دیگه چرا اینقدر نسبت به هنر و هنرمند بی تفاوت هستند به نظر من آثار این هنرمند میشد در اوضاع بهتری به نمایش در بیا
د

دانه کولانه 06-02-2010 12:38 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط آناهیتا الهه آبها (پست 155301)
سلام
منم دوشنبه به این نمایشگاه کاریکاتور رفتم جالب بود
اما
چرا وقتی یه نمایشگاه تو شهر برگزار میشه اینقدر استقبال کمه؟
و یه چیز دیگه چرا اینقدر نسبت به هنر و هنرمند بی تفاوت هستند به نظر من آثار این هنرمند میشد در اوضاع بهتری به نمایش در بیا
د

اصلا چرا باید اطلاع رسانی اینقدر ضعیف باشه ؟
من اگه رد نمیشدم اصلا نمیفهمیدم
خب مگه خیلی سخته توی میدان مصدق یه اعلانی یه پارچه ای یه چیزی بزنن تا لااقل علاقمندانی که اگر بدانن و حتما میرن اطلاع پیدا کنن
به خدا اگه من رو به طور رسمی در جریان بگذارند و ازم بخوان حتما در بالای سایت این چیزهای رو ذکر میکنم...
اون کاریکاتورها به نظرم در حدی بودندکه ارزش داشته باشه تمام هنردوستان برن ببیننش...
من برای چند نفر اس ام اس کردم توی دانشگاه هم پوسترش رو بردم نشون دادم

فکرش رو بکنین ما اینجا یه تاپیک میزنیم اگه حداقل 10 تا بازدید توی ساعت اول نداشته باشه و 5 تا سپاس نخوره چقدر احساس بدی داریم
خب یه هنر مند یه نمایشگاه بذاره رایگان کاریکاتورهاش رو بذاره مردم برن ببینن اما مردم کمی برن ؟
توی تمام 15 دقیقه ای کم من اونجا بودم فقط من بودم و این هنرمند و صدای موسیقی ..
البته تایم مناسبی نرفته بودم
اما اگه اون مکانی که همیشه توی میدان مصدق نمایشگاه لباس و.. میذارن (کنار امپریال) میگذاشتند خب خیلی ها میدیدند و میرفتند تو
کاش اونجا بود و کاش یه اعلان توی اون میدان میزدند...

حالا اناهیتا خانم نظرت چیه چطور بود از کدوماش خوشت اومد ؟ من شاید امروز دوباره برم با خواهرم که با دقت بیشتری نگاه کنم و میام نظرم رو میگم ..
از کدوماش بیشتر خوشت اومد ؟

آناهیتا الهه آبها 06-02-2010 04:15 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط دانه کولانه (پست 155310)
اصلا چرا باید اطلاع رسانی اینقدر ضعیف باشه ؟
من اگه رد نمیشدم اصلا نمیفهمیدم
خب مگه خیلی سخته توی میدان مصدق یه اعلانی یه پارچه ای یه چیزی بزنن تا لااقل علاقمندانی که اگر بدانن و حتما میرن اطلاع پیدا کنن
به خدا اگه من رو به طور رسمی در جریان بگذارند و ازم بخوان حتما در بالای سایت این چیزهای رو ذکر میکنم...
اون کاریکاتورها به نظرم در حدی بودندکه ارزش داشته باشه تمام هنردوستان برن ببیننش...
من برای چند نفر اس ام اس کردم توی دانشگاه هم پوسترش رو بردم نشون دادم

فکرش رو بکنین ما اینجا یه تاپیک میزنیم اگه حداقل 10 تا بازدید توی ساعت اول نداشته باشه و 5 تا سپاس نخوره چقدر احساس بدی داریم
خب یه هنر مند یه نمایشگاه بذاره رایگان کاریکاتورهاش رو بذاره مردم برن ببینن اما مردم کمی برن ؟
توی تمام 15 دقیقه ای کم من اونجا بودم فقط من بودم و این هنرمند و صدای موسیقی ..
البته تایم مناسبی نرفته بودم
اما اگه اون مکانی که همیشه توی میدان مصدق نمایشگاه لباس و.. میذارن (کنار امپریال) میگذاشتند خب خیلی ها میدیدند و میرفتند تو
کاش اونجا بود و کاش یه اعلان توی اون میدان میزدند...

حالا اناهیتا خانم نظرت چیه چطور بود از کدوماش خوشت اومد ؟ من شاید امروز دوباره برم با خواهرم که با دقت بیشتری نگاه کنم و میام نظرم رو میگم ..
از کدوماش بیشتر خوشت اومد ؟

در مورد بعضی نمایشگاهها اطلاع رسانی خوبی میشه مثل نمایشگاه پاییزه یا بهاره ولی اگه نمایشگاه کاریکاتور باشه یا نمایشگاه نقاشی کسی به روی خودش نمیاره که خبریه مثلا من دوشنبه که رفتم نمایشگاه کاریکاتور تازه نشست شعرا رو هم دیدم ولی وقتش گذشته بودم خدا میدانه که چقدر دلم میخواست برم

آقا کوروش کلا کاریکاتورا خوب بودن ولی یکیشان که توجهمو خیلی جلب کرد اون کاریکاتوری بود که آدما از زیر پل رد میشدند ولی گوسفندا از بالای پل یعنی موضوعی که بارها تو عمرم دیدم ولی بهش توجه نکردم ولی از بعضی کاریکاتورا هیچ پیامی دستگیرم نشد

دانه کولانه 06-02-2010 04:21 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط آناهیتا الهه آبها (پست 155342)
در مورد بعضی نمایشگاهها اطلاع رسانی خوبی میشه مثل نمایشگاه پاییزه یا بهاره ولی اگه نمایشگاه کاریکاتور باشه یا نمایشگاه نقاشی کسی به روی خودش نمیاره که خبریه مثلا من دوشنبه که رفتم نمایشگاه کاریکاتور تازه نشست شعرا رو هم دیدم ولی وقتش گذشته بودم خدا میدانه که چقدر دلم میخواست برم

آقا کوروش کلا کاریکاتورا خوب بودن ولی یکیشان که توجهمو خیلی جلب کرد اون کاریکاتوری بود که آدما از زیر پل رد میشدند ولی گوسفندا از بالای پل یعنی موضوعی که بارها تو عمرم دیدم ولی بهش توجه نکردم ولی از بعضی کاریکاتورا هیچ پیامی دستگیرم نشد

دقیقا من میخواستم به اقای دوست محمد(محمد دوست ؟ ) بگم که کاش قبل از انتشار این کاریکاتور ها با یه شاعر صحبت میکردین یه سری ضرب المثل مناسب با این کاریکاتور ها رو در میاوردین نستعلیق کنارش مینوشتین چون به اون کاریکاتور که میگین رسیدم یاد ضرب المثل زیبای :

سنگ را بسته و سگ را گشوده

افتادم

برای دوستانی که ندیدن این کاریکاتور رو عرض کنم که در تصویر یک پل رو گذر رو میدیدیم که روش یه سری گوسفند خوشحال و خندان داشتند میرفتند و در زیر پل به صورت بسیار متراکم و به سختی تعداد فراوانی آدم در حال عبور بودند....
راستش چند تاش رو من هم نفهمیدم
اما خب قشنگ زیاد توش بود...
خیلی هاش مشخص بود که ریشه در دوران کودکی این هنرمند داشت...
نمیدونم چرا اینقدر احساس خوبی دارم به این کاریکاتوررها و هی دوست دارم در موردش بنویسم...

آناهیتا الهه آبها 06-06-2010 02:05 PM

سلام
دوستان امروز یه خبر دیدم تو روزنامه جام جم که نوشته بود دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه شیمی رتبه 610 کسب کرده که بعد از دانشگاههای تهران و شیراز قرار گرفته در حوزه مهندسی هم رتبه 639 رو بدست اورده البته جای بسی مسرته که دانشگاه رازی این رتبه ها کسب کرده ولی ای کاش نسبت به علوم انسانی هم وضع دانشگاهاش از اینی که هست بهتر میشد

Hiwa 06-06-2010 09:37 PM

سلام
ممنون از این خبر جالب و در عین حال خوشایند.امیدوارم دانشگاه های دیگه این شهر و دیار بازم باعث افتخار باشن.
هر تغییری نیازمند تلاش و کوشش هدفمند و داشتن صبر و تحمله.چون هیچی موفقیتی شانسی به دست نمیاد.

آناهیتا الهه آبها 06-30-2010 07:16 PM

دوستان شاید در جریان باشید شاید نباشید ولی اگه در جریان نیستید من در جریانتون میذارم
احسان خواجه امیری قراره از یازدهم تا سیزدهم تو کرمانشاه کنسرت برگزار کنه مکانش میدان سپاه پاسداران (میدان نفت) بلوار زنه ساعت هشت غروب
بهای بلیتشم بیست هزار تومانه از مکان خرید بلیتاشم من فقط دو جا رو میشناسم یکی فروشگاه پیام چهاراره بسیج و اون یکی هم فروشگاه زردلانی فرهنگیان فازه 2

دانه کولانه 07-01-2010 07:40 PM

م که نمیرم !
اگه باباش بود میامدم
بیس کمش بود 40 میدادم
سراج هم داره میاد (شایدم امده) م باز نمیرم ! .
میرم جگر بخورم فایده-ش بیشتره .

آناهیتا الهه آبها 07-01-2010 09:14 PM

بله سراجم تو راهه
ولی آقا کوروش شاید این نظر شما باشه که جگر خوردنو به کنسرت رفتن ترجیح میدین جگرو بعدا هم میشه خورد ولی سالی یکبار (اونم شاید پیش نیاد) میشه رفت و کار یکی از خواننده ها رو دید به هر حال به عنوان تجربه و آگاهی از اینکه موسیقی الان در چه وضعیه به نظر من موقعیت خوبیه
.

آناهیتا الهه آبها 07-18-2010 09:49 AM

سلام همشهری های گرامی
پنجشنبه بازم نمایشگاه میزنن تو پارک شاهد نمایشگاه صنایع دستی از تمام نقاط ایران چند وقت پیشم که بازم برگزار شده بود من رفتم به نظرم جالب بود شما هم برین خوش میگذره

behnam5555 07-18-2010 04:31 PM

معرفی اولین جایزه ادبی كردی در ایران

انجمن ادبی جامعه دانش جویان و دانش آموختگان کرمانشاهی با همكاری جمعی از شاعران کرد برگزار کننده جایزه ی ادبی زاگرس را در دهه دوم اسفند۱۳۸۹ در شهرستان کرمانشاه می باشد...

اولین جایزه ی شعر امروز كردی در ایران با تاكید بر مسائل زیبایی شناسی و با هدف معرفی شاعران كرد ، تبادل تجربیات و رشد و تعالی زبان و ادبیات كردی ، اعلام موجودیت می كند.
به گزارش "کردستان امروز" انجمن ادبی جامعه دانش جویان و دانش آموختگان کرمانشاهی با همكاری جمعی از شاعران کرد جایزه ی ادبی زاگرس را در دهه دوم اسفند۱۳۸۹ در شهرستان کرمانشاه برگزار می كند. در بیانیه معرفی این جایزه ادبی که در سایت محلی کومه کال انتشار یافت ضوابط و مختصات این جایزه ادبی به شرح زیر آمده است:
جایزه ی ادبی زاگرس شامل تندیس ، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی است كه در مراسم شایسته ای به برگزیدگان اهداء می شود .
در هر بخش سه نفر برگزیده و دو نفر تشویق می شوند . به هر یک از برندگان جوایز نفیسی به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می گردد.

بخش داوری :

داوران این جایزه هر سال با مشورت و رایزنی هیئت اجرایی جایزه و دبیر علمی جشنواره انتخاب می شوند .
داوران ، آثار رسیده را بر اساس معیارهای مورد توافق خود ، بررسی و به جنبه های گوناگون هر اثر امتیاز جداگانه می دهند .ثاری كه جمع كل امتیاز آن بالاتر از همه آثار رسیده باشد ، آثار برگزیده اعلام می شوند . در بخش برگزیده ها ، آثار باید به حد نصاب امتیازی كه داوران تعیین كرده اند دست یافته باشند .

مراسم اهدای جایزه :

مراسم اهدای این جایزه با عنوان "جایزه شعر سال کردی" با حضور شاعران معاصر كرد ، در یک روز در دو تایم صبح و بعد از ظهر برگزار می شود .

در حاشیه ی برگزاری مراسم جایزه ی ادبی زاگرس ، كارگاهها و میز گردهای ادبی - روشنفكری مانند : "چشم انداز شعر امروز كردی " ، " آسیب شناسی شعر كردی " و ... بر پا می شود .

شرایط لازم جهت شركت در این جشنواره :

اشعار سروده شده به زبان كردی ( سورانی ،هورامی ،لکی ،كلهری و کرمانجی )پذیرفته می شوند.

آثار می بایست تایپ شده ، با ذكر مشخصات كامل صاحب اثر ، شماره تماس و آدرس كامل پستی به نشانی دبیرخانه ارسال شوند .
حد اقل آثار ارسالی ۵ اثر .
هیچگونه محدودیت سنی در این جشنواره وجود ندارد .

این جایزه به شاعرانی كه نگاه نو ، زاویه دید تازه و اندیشه ی پویا و خلاق داشته و ظرفیتهای این زبان را تعالی بخشیده اند ، اهدا می شود .

قالب و مضمون آزاد است .

بخش های داستان ، نقد ادبی و كتاب نیز در صورت حمایت و همكاری ، در سالهای آینده به این جایزه افزوده می شود .

آخرین موعد ارسال آثار : ۲۰/۱۰/۱۳۸۹

زمان و مكان برگزاری این جشنواره : دهه دوم اسفند۱۳۸۹ - کرمانشاه

- دبیر جایزه:رضا جمشیدی شاعر سرپل ذهابی - دبیر علمی:محمد آشنا عباس منش شاعر پاوه ای - دبیر اجرایی:فرزاد صفره شاعر کرمانشاهی - مسول روابط عمومی و تبلیغات و ارتباطات:شهرام میرزایی شاعر کرمانشاهی

نشانی دبیر خانه دائمی جایزه ی ادبی زاگرس :

استان كرمانشاه - شهرستان کرمانشاه- خ مصطفی امامی - نرسیده به ۴راه ارشاد - کوچه شهید لقمانی - پلاك ۴ - دفتر جامعه دانش جویان و دانش آموختگان کرمانشاهی و هفته نامه ندای جامعه - تلفن تماس : ۸۲۴۴۰۴۷-۰۸۳۱

باران.ف 07-21-2010 11:14 PM

دوستان تو پارک شاهد نمایشگاه کامپیوتر زدن..شرکت های کرمانشاهی هم هستند برای ارءاه خدمات اینترنتی...

آناهیتا الهه آبها 07-25-2010 08:00 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط باران.ف (پست 167509)
دوستان تو پارک شاهد نمایشگاه کامپیوتر زدن..شرکت های کرمانشاهی هم هستند برای ارءاه خدمات اینترنتی...

تو روزنامه خودم خوندم که آخر هفته نمایشگاه صنایع دستی زدن عجبا حرف کیو باور کنیم این وسط اصلا من یکی دیگه نمایشگاه نمیرم:mad:

آناهیتا الهه آبها 07-31-2010 10:57 PM

سلام دوستان
همین الان شنیدم که اسماعیل ططری نماینده سابق استان در مجلس شورای اسلامی فوت شدن حالا اینکه ایشون به شهرمان کمک کردن یا نه بماند روحشان شاد

آناهیتا الهه آبها 10-25-2010 08:05 PM

یعنی تو مدت هیچ ده نگ باسی نبوده؟؟؟

استاندار کرمانشاه که به سلامتی تعیین شد آقای هاشمی بعنوان استاندار انتخاب شدن امیدواریم واقعا به اولین شعاری که داده یعنی بازسازی بافت قدیمی کرمانشاه عمل کنه

ولی خدا کنه که شهردار رو هیچ وقت عوض نکنن واقعا تو کارشان پیگیر و جدی هستن خدا خیرش بده

دوم اینکه نمایشگاه کتاب کشوری تو پارک شاهد برگزار شده

آناهیتا الهه آبها 10-11-2011 10:39 PM

آمدم یه دنگ و باس بذارم دیدم سایت بسته اس کلی تو ذوقم خورد
ولی بازم آمدم ،خوش آمدم;)
به نقل از رادیو نفتی!!!:
میگن از چهارشنبه 20 مهر تا جمعه22 مهر بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان رایگان می باشد.
(باز خوبه بعد سی سال یه حالی دادن وگرنه روز میراث فرهنگی و ...که کلا الکیه;))

آناهیتا الهه آبها 05-10-2014 02:45 PM

کنسرت گروه کامکار در کرمانشاه اردیبهشت 93

گروه کامکار 26 اردی بهشت در سالن انتظار در دو سانس کنسرت داره
خواننده هم اردشیر کامکاره
ساعت دقیق سانس ها رو نمیدانم

http://www.google.com/url?sa=i&sourc...99803229712974

کارگر سایت 05-10-2014 02:50 PM

نه فكر ميكنم گروه كامكار نيست 2 تا از كامكارا هستند اردشير هم خواننده و اهنگسازه احتمالا دو پارت كردي و فارسيه

اکنون ساعت 12:29 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.