پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   مطالب آزاد (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=11)
-   -   تاپیک تست هوش... بیا ببینم چکاره ای عزیز دل برادر (http://p30city.net/showthread.php?t=2773)

امیر عباس انصاری 02-13-2008 03:49 PM

تاپیک تست هوش... بیا ببینم چکاره ای عزیز دل برادر

http://www.pullingnosehairs.com/Funn...rainteaser.jpg
همانطور که مشاهده می کنین در تصویر بالا دو مثلث داریم که از چهار قطعه تشکیل شده اند:30:
بر روی نمودار هم دقت کنید طول و ارتفاع و زاویه قائمه این دو مثلث یکسان است:rolleyes:
پس چرا با جابجا کردن قطعات از مثلث بالایی و چیدن آنها مانند شکل مثلث پایینی... آن فضای خالی به دست می اید... چگونه همچین چیزی ممکن است؟؟:65:

حتما جوابهایتان را برای من نامه خصوصی کنید و تاپیک را داغ نگه دارید
چند روز دیگه حتما بهترین جواب را با نفر برنده معرفی میکنم.
ضمنا برای عدم شیطونی کردن و فعلا تاپبک رو قفل میکنم;)

جواب تو نامه خصوصی.. یلدتون نره :36:
منتظرم
خیلی راحته ها... کمی مثلثات بلد باشید تمومه عزیز دل برادر.:77::77::77::77:

امیر عباس انصاری 02-14-2008 03:56 PM

بازم سلام:53:
تا حالا دو عزیز یعنی دانه کولانه و سنبل خانم اعلام آمادگی صددرصد جهت پاسخگوئی داده اند.:41:
بابا سوال به این راحتی!!!!:confused:

فیثاغورث بلدی؟؟
قانون نسبیت چی؟؟
اصلا قانون اینرسی جاندات نیوتن رو بلدی؟؟
قانون سیالات پاسکال رو چی؟؟ بلدی؟؟
اگه بلدی خوب خوش به حالت...:) من بلد نیستم...:p

خیلی سخت نیست به خدا... یه کم دید خوب و مغز فعال لازمه... همین:cool:

بیا تاپیک رو باز میکنم... پست آزاد شد... غیر اون دو عزیزالبته....:D
هر کی خواست بگه چرا این شکل بالا و اون قطعات داخلی اینجوری هستند...
ولی حتما باید جواب با ادله و در صورت نیاز فرمول یا بحث منطقی و اثبات باشه...
فعلا دانه کولانه و سنبل تو نامه اعلام آمادگی واسه دادن جواب کردند البته بازم وقت هست
تا پایان ماه زمان باقیست
شاید شما برنده خوش شانس یک کلید درب صندوق عقب بنز 190 گازوئیلی بشوید
اگر این معادله را حل کنید

بجنب بالام جان شب شد... بجنب:53::53::53::53:

ارادتمند... امیرعباس... بچه تهرانپاریس!!

امیر عباس انصاری 03-02-2008 10:58 PM

خوب هر کی جواب مساله بالا رو داره بگه دیگه!!:rolleyes:
چرا دس دس می کنید؟؟:confused:
هرکی بلده پست بزنه:)
پست زدن جهت پاسخگویی آزاد شد:41::41::41:

اینم حل کنید البته فکر کنم کوروش جان ( ادمین ) اینو خودش بلده:65::65::65:
ببینیم باقی دوستان چه می کنند:

آیا شما در زمره دو درصد افراد باهوش در دنیا هستید؟

پس مساله زیر را حل کنید و دریابید در میانه افراده باهوش جهان قرار دارید یا خیر! هیچگونه کلک و حقه ای در این مساله وجود ندارد، و تنها منطق محض می تواند شما را به جواب برساند.

این مساله رو انشتین طرح کرده و گفته 98 درصد مردم دنیا قادر به حل اون نیستند. ممکنه ظاهر مساله خسته کننده باشه ولی در باطن نیست.

و اما مساله:
1- در یک خیابون 5 خونه وجود داره که با پنج رنگ متفاوت رنگ شدن.
2- تو هر خونه یه نفر با ملیت متفاوت با بقیه زندگی میکنه.
3- هر کدوم از 5 صابخونه یه نوشیدنی متفاوت, یه مارک سیگار متفاوت دوست داره و یه حیوون متفاوت تو خونه نگهداری میکنه

سوال اینه که کی تو خونه ماهی نگهداری میکنه؟

راهنمایی:

1- انگلیسه خونه اش قرمزه
2- سوئدیه تو خونه سگ نگه میداره
3- دانمارکیه چای دوست داره
4- خونه سبز رنگ سمت چپ خونه سفیده
5- صاحب خونه ی سبز رنگ قهوه دوست داره
6- کسی که سیگار پالمال میکشه پرنده نگهداری میکنه
7- صاحب خونه زرد رنگ سیگار دانهیل میکشه
8- مردی که تو خونه وسطی زندگی میکنه شیر دوست داره از نوشیدنی ها(نه حیوونا)
9- نروژیه تو اولین خونه زندگی میکنه
10- مردی که بلندز میکشه همسایه اونیه که گربه نگهداری میکنه
11- مردی که اسب نگهداری میکنه همسایه مردیه که دانهیل میکشه
12- مردی که بلو مستر میکشه آبجو دوست داره(ببخشید ماءالشعیر)
13- آلمانیه سیگار پرنس میکشه
14- نروژیه همسایه اونیه که خونه اش آبیه
15- مردی که بلندز میکشه همسایه ای داره که آب دوست داره بین نوشیدنیها

حالا نگین زمان انیشتین این سیگارها نبوده. لابد یه بدبختی اومده به جای ایکس و ایگرگ این چیزها رو گذاشته که مساله طبیعی تر بشه.:D

آلبرت انیشتن این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت، به گفته وی ۹۸% از مردم جهان نمی توانند این معما را حل کنند! شماچطور؟؟؟:D

من مطمئن هستم که شما می توانید. امتحان کنید;)

دانه کولانه 03-03-2008 09:57 AM

معمای انشتین

خب در مورد سوال اول اینو باید گفت که اطلاعات مساله کاملا درست و کافیه و فقط یه پیش فرض اشتباه کاربران باعث میشه که این مساله بغرنج ! به نظر برسه
مثلث سبز و قرمز که در شکلها دیده میشه واقعا مثلث هستند و قائم الزاویه منتهی اون شکل بزرگ که در اول حفره نداره و در دومی داره اصلا مثلث و مثلث قائم الزاویه نیست در واقع وترهای
2 مثلث کوچیکه اصلا در امتداد هم نیستند و کمی انحراف داره که با چشم قابل مشاهده نیست اما قابل اثباته
پس تا اینجا گفتیم که شکل بزرگه مثل قائم الزاویه نیست که شما بتونین با ضرب کردن ارتفاع در قائمه و بخش بر 2 مساحت اونرو حساب کنید که 2 عدد مختتلف به دست بیاد اصلا مثلث نیست
حالا چرا ؟
اول باید به تعریف تانژانت یک زاویه اشاره کنم
تانژانت یه زاویه همون نسبت ضلع مقابل به وتر به ضلع مجاور به وتر هست
در شکل اول تانژانت زاویه پایین و سمت چپ مثلث قرمز برابر هست با 3 تقسیم بر 8 یعنی 8/3
خب اگر قرار بود وتر مثلث بالایی هم در امتداد مثلث پایین قرار داشت و در واقع زاویه چپ و پایین
مثلث سبز هم همون زاویه قبلی رو داشت تانژانت که ثابته پس باید تانژانت اون هم 8/3 بشه
اما میبینیم از تقسیم ضلع مقابل به مجاور عدد 13/5 به دست میاد که با 8/3 برابر نیست
پس شکل بزرگ در اولی مثلث قائم ازاویه نیست که بتونیم بگیم مساحتش میشه 5*13تقسیم بر 2 یا هر چیزی که شما بگین
به هر حال امیدورام توضیحاتم گویا بوده باشه

و در مورد سوال دوم
البته این مساله نسبت داده شده به البرت جون ! اما در واقع هیچ ارتباطی به اون نداره
یه زمانی یه چاقووهایی باب شده بود که توی فریزر که میذاشتی و سردش میشد! بیشتر میبرید و تیز تر میشد خلایق بهش میگفتن چاقو لیزری ! من ندیده بودم بچه هم بودم خیلی دوس داشتم یکی از این چاقو لیزریا داشته باشم و بدونم اصلا لیزر چیه و رفتم با همون کوچولویا! یه دونه خریدم
اقا اگه شما لیزر دیدین منم دیدم ! یه چاقو کاملا ساده بود ! به هر حال برای اینک بیشتر فروش بره ماها عادت داریم به چیزی نسبتش بدیم حتی اگه بگیم این چاقوییه که ناصرالدین شاه باهاش سر پسرش رو برید دیگه کاری نداریم او اصلا همیچن کاری نکرده همه میرن میخرن و منتسب شدن این مساله به انشتین هم همچین حالتی داره البته اینبار دیگه تقصیر ما ایرانیا نیست توی سایتای غیر ایرانی هم این مساله به مساله انستین معروفه
به هر حال
خب با حالت بندی و سر و کله زدن باهاش درمیاد منتهی خیلی وقت میبره و خسته کننده س
اما اگه به چند نکته توجه کنید که چند نکته عقلیه و همونطور که گفته شد هوش مهمه
و پیدا کردن چند تا محدودیت برای همسایگی اونا میتونین حل کنید مساله رو
من جوابش رو میدونم
اما نمیگم فعلا و از شما هم میخوام توی سایتای دیگه دنبال جوابش نرید و خودتون خودتونو محک بزنید
البته در همه سایتهای دیگه فقط جواب نهاییش گفته شده و هیچ نکته خاصی بهش اشاره نشده
مگه اینکه در فرومی که قبلا در آن عضو بودم خودم چیزایی گفته باشم
به هر حال خودتونو محک بزنید

امیر عباس انصاری 03-04-2008 02:57 AM

خوب بود ادمین:41:
براوووو:53::41::53:

در مورد مسئله اول درسته;)
اون بالاییه در حقیقت یک مثلث نیست به وترش نگاه کنید... یه خطای دیده و خط صاف نیست:D

در مورد مسئله دوم یه مورد را باید دقت کرد
علت وجود سیگارهای مختلف پیچیده شدن معماست;)
ولی علت وجود حیوانات مختلف تضاد و تناقص و راه حل معما;)
!!!!!!!!!!!:65::65:
این کلید حل مسئله است.:53::53:
اینم کمک و پارتی بازی
:p

parastu 04-11-2008 04:54 PM

منو دوستم توی مدرسه این مساله رو حل کردیم اما ظاهر صورت مساله کمی با این متفاوت بود مثلا توی اون بجای نوشیدنی مختلف ماشینهای مختلف بود و جواب مساله ما میشد سوئدی نمیدونم این مساله جوابش چی میشه چون حوصله ندارم دوباره تو مخمصه بیفتم :102::21:

امیر عباس انصاری 04-12-2008 12:12 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط parastu (پست 12820)
منو دوستم توی مدرسه این مساله رو حل کردیم اما ظاهر صورت مساله کمی با این متفاوت بود مثلا توی اون بجای نوشیدنی مختلف ماشینهای مختلف بود و جواب مساله ما میشد سوئدی نمیدونم این مساله جوابش چی میشه چون حوصله ندارم دوباره تو مخمصه بیفتم :102::21:

بله اینم یه مدلشه دیگه:)
دست شما هم درد نکنه:53:
اینم یه جواب:confused:
قبلا جواب دادیم:D:D

عاشق 04-15-2008 08:57 AM

تست هوش ..... يا ..... اطلاعات عمومي ؟؟؟

قلي در مسابقه اي شركت كرده بود كه فقط بايد به 5 سوال پاسخ مي داد تا صاحب جايزه 1 ميليون دلاري بشه.
شما هم مي تونيد خودتون رو امتحان كنيد . اگر جاي قلي بوديد حتما الان ثروتمند ميشديد نه ؟؟
سوالات مسابقه اينها بود :

1- جنگ 100 ساله چند سال طول كشيد ؟
الف) 116
ب) 99
ج) 100
د) 150
جواب قلي : سوال بعدي ، از اين سوال مي گذرم. !!!!!!!!:D

2- در كدام كشور كلاه پانامايي ساخته مي شود ؟
الف) برزيل
ب) شيلي
ج) پاناما
د) اكوآدور
جواب قلي : مي تونم از دوستانم كمك بگيرم ؟:cool:

3- در كدام ماه روسها، جشن انقلاب اكتبر را برگزار مي كنند؟
الف) ژانويه
ب)سپتامبر
ج) اكتبر
د) نوامبر
جواب قلي : مي تونم از تماشاچي ها كمك بگيرم ؟:29:

4- نام كوچك "پادشاه جورج ششم " چه بود؟
الف) ادر
ب) آلبرت
ج) جورج
د) مانوئل
جواي قلي : مي تونم از كارت شانس استفاده كنم ؟ :30:

5- نام جزاير قناري كه در اقيانوس آرام واقع شده ، از نام كدام حيوان گرفته شده است ؟
الف) قناري
ب) كانگورو
ج) توله سگ
د) موش صحرايي
جواب قلي : نمي دونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused:

شما چي فكر مي كنيد ؟؟؟ حتماً داريد به قلي مي خنديد نه ؟
باشه ........ شما هم مي تونيد جوابهاي خودتون رو به ترتيب از سوال 1 تا 5 بنويسيد ، تا ببينيم كي از همه باهوش تره يا اطلاعات عموميش بيشتره

جواب سوالات هم بعداً داده ميشه نگران نباشيد ;)

دانه کولانه 04-17-2008 11:59 AM

والا من یه بار این جایزه رو برنده شدم دیگه چیزی بهم تعلق نمیگیره
اما دوستایی که میخوان خوب کاسب بشند یه سرچی توی سایت بکنند چون این سوالات و جوابش در جای دیگه ای از سایت هست جناب تنها هم قول میدن اون جایزه رو به شما بدن

Tak KRAL 04-17-2008 08:46 PM

نمی دونم کهههههههههههههههههههههه

امیر عباس انصاری 04-17-2008 09:38 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط تنها (پست 13517)
قلي در مسابقه اي شركت كرده بود كه فقط بايد به 5 سوال پاسخ مي داد تا صاحب جايزه 1 ميليون دلاري بشه.
شما هم مي تونيد خودتون رو امتحان كنيد . اگر جاي قلي بوديد حتما الان ثروتمند ميشديد نه ؟؟

جواب سوالات هم بعداً داده ميشه نگران نباشيد ;)

برای من یه میلیون تومن هم کافیه:o
باقیش مال شما....:D همین یه میلیون تومن رو واریز کنین به حساب من...:o:o
دستتون هم درد نکنه خیلی ممنونم آقای راننده!!:53::53::53:
1- جنگ 100 ساله چند سال طول كشيد ؟
- جنگ 100 ساله( 1453-1337 ميلادي) به مدت 116 سال به درازا كشيد
.

2- در كدام كشور كلاه پانامايي ساخته مي شود ؟
- كلاه پانامايي در كشور اكوادور ساخته ميشود

3- در كدام ماه روسها، جشن انقلاب اكتبر را برگزار مي كنند؟
- انقلاب اكتبر روسيه در ماه نوامبر جشن گرفته ميشود.

4- نام كوچك "پادشاه جورج ششم " چه بود؟
- نام كوچك شاه جورج البرت بود.(در 1936- او نام كوچك خود را تغيير داد.)

5- نام جزاير قناري كه در اقيانوس آرام واقع شده ، از نام كدام حيوان گرفته شده است ؟
- توله سگ . در زبان اسپانيايي INSULARIA CANARIA كه در فارسي به معني جزاير توله سگها است.

نقل قول:

نوشته اصلی توسط دانه کولانه (پست 13725)
والا من یه بار این جایزه رو برنده شدم دیگه چیزی بهم تعلق نمیگیره
اما دوستایی که میخوان خوب کاسب بشند یه سرچی توی سایت بکنند چون این سوالات و جوابش در جای دیگه ای از سایت هست جناب تنها هم قول میدن اون جایزه رو به شما بدن

من نمیدونم...:D من تازه کلی پول رو ندید گرفتم:65:
من یه میلیون تومن خودمو میخوام.:D

نقل قول:

نوشته اصلی توسط Tak KRAL (پست 13756)
نمی دونم کهههههههههههههههههههههه

الان میدونی کهههههههههه !!!!:D:D
سلام و خوش آمدی دوست عزیز.:53::53::53:

امیر عباس انصاری 04-17-2008 09:43 PM

تست هوش

باید پس از خواندن سئوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد (آساني سوالات شما را گول نزند !!!).

1- بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟
2- اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟
3- من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟
4- عدد 30 را به نیم تقسیم کنید وعدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟
5- مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟
6- اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟
7- فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک میشود این خرس چه رنگی است؟
8- اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟
9- حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خود به کشتی برد؟
10- اگر اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به سمت تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده کنید و 7 مسافر جدید را سوار کنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و 4 نفر را سوار کنید و سرانجام بعد از 14 ساعت به تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟

ارزیابی تست براساس تعداد جوابهای نادرست سطح هوش
7تا و بیشتر دانش اموز دبستان
6 تا دانش اموز دبیرستان
5 تا دانشجو
2-3 استاد دانشگاه
1 مدیران ارشد

برای دیدن پاسخ 48 ساعت صبر کنید یا حداقل کمی سعی کنید:D

ALIMAGIC 12-10-2008 10:16 AM

تست هوش . سوالات عجیب و پاسخ های باور نکردنی

• {new آیکون}مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

مسئله 4 - شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی ، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه است . خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است . تخم به کدام سمت پرت می شود ؟

مسئله 5 - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟

مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

جوابها{شیت شدن}

مسئله 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید " تصور کنید که راننده اتوبوس هستید."
    مسئله 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط " در شرف پرواز " هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)
    مسئله 3 - هیچ . آن نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه موسی ( "چه تعداد " جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)
    مسئله 4 - هیچ کدام . خروس ها که تخم نمی گذارند.اگر شما سعی کردید جواب توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید ، شما دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.
    مسئله 5 - بازمانده ها را دفن نمی کنند . آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن منحرف شده اید.
    مسئله 6 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم.شما با عبارت " یکی از آنها نباید … " فریب خوردید.:24:

دانه کولانه 12-10-2008 10:53 AM

جالب بود اما نظرم رو در مورد همه ش بگم

1: خیلی خوب بود
2:خیلی سطحی بود فکر نکنم هیچکس اشتباه جواب بده
3: جالب بود اما اینم خیلی ساده بود
4: خیلی تکراری بود
5: نکته جدیدی نداشت مثل بالاییهاش بود
6: جالب بود من باهاش مشکل پیدا کردم اما نه با اونی که مد نظر طراح بود
سکه ش رو فراموش کردم اینه که گفتم خب یه 10 تومنی و یه 20 تومنی !

SonBol 04-05-2009 04:03 PM

تست هوش

اگر بتوانید ظرف ۳ ثانیه صورت مردی را در میان دانه های قهوه در عکس زیر پیدا کنید، نیم کره راست مغز شما، بهتر از افراد دیگر پرورش یافته است.صورت 1 دانه است. اگر بین ۳ ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد، نیم کره راست مغز شما به صورت عادی پرورش یافته است. اگه بین یک دقیقه تا سه دقیقه طول بکشد، یعنی سمت راست مغز شما کند عمل میکند و باید پروتئین بیشتری مصرف کنید. اگر هم بعد از سه دقیقه هنوز نتوانستید آنرا پیدا کنید،پیشنهاد میشود بیشتر به دنبال انجام اینگونه تست ها باشید تا آن بخش از مغزتان قوی تر بشود.

http://www.salijoon.info/mail/880116/Salijoon.jpg
اگر نتوانسیتد صورت را پیدا کنید و فکر می کنید کل این تصویر سرکاری است برید پایین
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

امیر عباس انصاری 04-06-2009 02:48 PM

بسیار جالب بود
من احتمالا نیمکره راست مغزم رفته مرخصی
چون حال نداشتم پیداش کنم اصلا نگشتم زرتی اومدم آخرشو ببینم چیه!!!!

GolBarg 04-06-2009 08:11 PM

من ظرف يه دقيقه پيدا كردم :( ولي خوب نخونده بودم سوالشو فكر ميكردم عكسه توي يكي از دانه هاست:rolleyes:
اخ گفتي دانه يادمه ادمين افتادم:D

دانه کولانه 04-06-2009 09:13 PM

من 3 ثانیه نتونستم اما شاید بین 10-15 ثانیه تشخیصش دادم ....
در عوض نیمکره های مغزم بنده بینیم کمی بزرگه !

mary.f 04-07-2009 06:06 AM

من قبلاً این تست رو دیده بودم یادم نیست دقیقاً نیمکره راست مغزم بیشتر کار می کنه یا چپ یا اصلاً مغزم کار می کنه یا نه؟!!! به هر حال چون برام تکراری بود این دفعه کمتر از یک ثانیه پیداش کردم. احتمالاً از لحاظ هوشی پیشرفت چشمگیری داشتم!!!

marykhosh 04-07-2009 09:48 AM

یه جا دیگه امتحان کرده بودم {پپوله}

SonBol 04-07-2009 10:33 AM

ماشالله به این همه نیمکره دار:d
خود منم هنر امیر عباس عزیزو به خرج دادم اصلا نخوندم با سرعت جت اومدم پایین البته از نتایج کنجکاویه زیاده ها{جشن پتو}

دانه کولانه 04-07-2009 06:48 PM

پس فعلا رکورد دارم !
کاش کمی هم خالی میبستم میگفتم کمتراز 3 ثانیه دیدم

deltang 04-08-2009 11:30 AM

ولي بچه ها به جان خودم من تا نگاش كردم ديدمش به خدا راست ميگم اصلا نمي خوام از خودم تعريف كنم ولي زود و سه سوته تو 3 ثانيه پيداش كردم{شیت شدن}{جشن پتو}

SonBol 04-08-2009 02:46 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط deltang (پست 42827)
ولي بچه ها به جان خودم من تا نگاش كردم ديدمش به خدا راست ميگم اصلا نمي خوام از خودم تعريف كنم ولي زود و سه سوته تو 3 ثانيه پيداش كردم{شیت شدن}{جشن پتو}

چرا قسم میخوری عزیز جان قبول آی کیوی تو اول شد بعد هم ادمین بعد هم هیچ کس:D
راستش درجات فضولی کم و زیاد داره من درجه بالاییشو دارم برا همین نمیتونم صبر کنم ببینم چی به چیه:24:
راستی امضاتو عوض کنی بد نیست ها سال جدید دیگه تنها نیستی اول خدا بعد ماها هستیم
موفق باشی:){پپوله}

deltang 04-08-2009 09:13 PM

مرسي كه باور كردي ولي من نوشتم كاش تنها نبودم منظورم اين نيست كه تنهام اتفاقا يه دوست دارم كه تمام تنهاييامو پر كرده باشه الان عوض ميكنم فقط چون تو ميگي;):o:5:

SonBol 04-12-2009 06:29 PM

بابا فلسفههههههههههههههههههههه:eek:
کاش تنها نبودم یعنی اینکه تنها هستم ولی نه اینکه تنها هستم تنها نیستم:D
مرسی بابت لطفت :)

ترخینه 06-25-2009 07:33 PM

تست هوش

توی این تصویر چندتا عکس صورت میبینین جوابتونو بدین بعدا جوابشو میزارم:D

deltang 06-25-2009 07:40 PM

من كه 11 تا رو ديدم

دانه کولانه 06-25-2009 07:41 PM

من 10 تا بیشتر نمیبینم

yaghot 09-10-2009 01:35 PM

تست هوش جالب

لطفا ابتدا سوالات را پاسخ دهید و سپس جواب ها رو ببینین…
.
خودتون رو هم گول نزنید…

اما سئوالات !!

مسئله ۱ - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول ۶ نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم ۳ نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟
مسئله ۲ – پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، ۳ تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟
مسئله ۳ - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟
مسئله ۴ - شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی ، شصت درجه است و طرف دیگر ۳۰ درجه است . خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است . تخم به کدام سمت پرت می شود ؟
مسئله ۵ - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟
مسئله ۶ – من دو سکه به شما می دهم که مجموعش ۳۰ تومان می شود. اما یکی از آنها نباید ۲۵ تومانی باشد . چطور ؟
جواب ها

============ ========= ========= =========
مسئله ۱ – راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید ” تصور کنید که راننده اتوبوس هستید.”

مسئله ۲
– همه کلاغ ها ، چون آنها فقط ” در شرف پرواز ” هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما ۲=۳-۵ بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)
مسئله ۳ – هیچ . آن نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه موسی ( “چه تعداد ” جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)
مسئله ۴ - هیچ کدام . خروس ها که تخم نمی گذارند.اگر شما سعی کردید جواب توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید ، شما دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.
مسئله ۵ - بازمانده ها را دفن نمی کنند . آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن منحرف شده اید.
مسئله ۶ – یک ۲۵ تومانی و یک ۵ تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید ۲۵ تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه ۵ تومانی داریم.شما با عبارت ” یکی از آنها نباید … ” فریب خوردید

yaghot 09-11-2009 03:01 AM

مسابقه با جايزه ويژه تيزهوشان اما شما مي بازيد . لطفا به پاسخ نامه پس از پاسخ به تمام سو

مردی در مسابقه ی اطلاعات عمومی شرکت کرده است و سعی در بردن
جایزه یک میلیون دلاری را دارد .
سوالات را بخوانید
۱ـ جنگ صد ساله چند سال طول کشید؟
الف) ۱۱۶ سال
ب ) ۹۹ سال
ج ) ۱۰۰ سال
د ) ۱۵۰ سال
او نمیتواند به این سوال جواب دهد
۲ـ کلاه های پاناما در چه کشوری تولید میشود؟
الف) برزیل
ب) شیلی
ج) پاناما
د)اکوادور
حالا او با خجالت از دانشجویان تماشاگر درخواست کمک میکند
۳ـ روس ها در چه ماهی انقلاب اکتبر را جشن میگیرند؟
الف) ژانویه
ب) سپتامبر
ج) اکتبر
د) نوامبر
این بار هم شرکت کننده درمانده تقاضای فرصت میکند
۴ـ اسم شاه جرج سوم چه بود؟
الف) ادر
ب) آلبرت
ج) جرج
د) مانوئل
خوب بقیه حضار باید به دادش برسند
۵ـ نام جزایر قناری در اقیانوس آرام از کدام حیوان گرفته شده؟
الف) قناری
ب) کانگارو
ج) توله سگ
د) موش
در اینجاست که شرکت کننده ی بخت برگشته از ادامه ی مسابقه انصراف میده
اگر خیلی خودتان را گرفته اید که همه ی جوابها را میدانید و به این بنده ی خدا هم کلی
خندیدید بهتره اول جوابها را بخوانید
جوابها
۱ـ جنگ صد ساله در واقع ۱۱۶ سال طول کشید (۱۳۳۷ـ۱۴۵۳)
۲ـ کلاه پاناما در اکوادور تولید میشه
۳ـ انقلاب اکتبر در ماه نوامبر جشن گرفته میشه
۴ـ اسم شاه جرج .آلبرت بوده که بعد از به سلطنت رسیدن به جرج تغیر یافت
۵ـ توله سگ .اسم لاتین آن
insularia canaria یعنی جزایر توله سگ

mahya1994 09-11-2009 09:39 AM

سلام من اینو دیده بودم.....

در هر حال جالب بود;)

mahya1994 09-11-2009 11:26 AM

جالب بوووووووووووووووووود

yaghot 09-11-2009 11:56 AM

يك معما ويژه تيز هوشان

شما چه مي كرديد ؟
آقاى جک، رفته بود استخدام بشه. کراوات تازه اش را به گردنش بسته بود و لباس پلو خورى اش را پوشیده بود و حاضر شده بود تا به پرسش هاى مدیر شرکت جواب بدهد .
آقاى مدیر شرکت، یک ورقه کاغذ گذاشت جلوش و از او خواست تنها به یک سئوال پاسخ بدهد. سئوال این بود :
“شما در یک شب بسیار سرد و طوفانى، در جاده اى خلوت رانندگى می کنید، ناگهان متوجه می شوید که سه نفر در ایستگاه اتوبوس، به انتظار رسیدن اتوبوس، این پا و آن پا می کنند و در آن باد و باران و طوفان چشم به راه معجزه اى هستند. یکى از آنها پیر زن بیمارى است که اگر هر چه زود تر کمکى به او نشود ممکن است همانجا در ایستگاه اتوبوس غزل خداحافظى را بخواند. دومین نفر، صمیمى ترین و قدیمى ترین دوست شماست که حتى یک بار شما را از مرگ نجات داده است. و نفر سوم، دختر خانم بسیار زیبایى است که زن رویایى شماست و شما همواره آرزو داشته اید او را در کنار خود داشته باشید. اگر اتومبیل شما فقط یک جاى خالى داشته باشد، شما از میان این سه نفر کدامیک را سوار ماشین تان مى کنید؟ پیرزن بیمار؟ دوست قدیمى؟ یا آن دختر زیبا را؟ جوابى که آقاى جک به مدیر شرکت داد، سبب شد تا از میان دویست نفر متقاضى، برنده شود و به استخدام شرکت در آید
راستى، می دانید آقاى جک چه جوابى داد؟ اگر شما جاى او بودید چه کار می کردید؟

و اما پاسخ آقاى جک:
آقاى جک گفت: من سویچ ماشینم را می دهم به آن دوست قدیمى ام تا پیر زن بیمار را به بیمارستان برساند، و خود من با آن دختر خانم زیبا در ایستگاه اتوبوس می مانم تا اتوبوس از راه برسد و ما را سوار کند.

mahya1994 09-12-2009 08:19 PM

خیلی قشنگ بود....

ولی من اگه جای اون طرف بودم اصلا مخم به انجام دادن همچین کاری قد نمی داد و یکی رو سوار می کردم و بعد می اومدم اونیکی رو سوار می کردم....:)

{پپوله}

دانه کولانه 09-28-2009 12:07 AM

مسابقه با جايزه ويژه تيزهوشان اما شما مي بازيد . لطفا به پاسخ نامه ...

برای اینکه بشه فهمید این تاپیک قبلا ایجاد شده است میشد

جنگ صد ساله چند سال طول کشید
رو در زیر سایت در قسمت جستجوی گوگل وارد کنین ..
امتحان کنین الان

deltang 09-28-2009 12:13 AM

منم مطمئن بودم این قبلا تو سایت زده شده ولی نمیدونم چرا وقتی سرچ کردم نبود تا بیام لینکشو اینجا بزارم بعضی وقتا سایت قاطی میکنه

دانه کولانه 09-28-2009 12:15 AM

تست هوش . سوالات عجیب و پاسخ های باور نکردنی - پی سی سیتی

توی قسمت سرچ سایت بزنین

اتوبوس برقی

چی میبنین ؟

دانه کولانه 09-28-2009 12:17 AM

دوستم ادریس اینو ازم پرسید
خب من واقعا اولین و تنها چیزی که به ذهنم اومد این بود و اینقدر بدیهی به نظر اومد که سعی کردم در لفافه خنده و مسخرگی جوابمو بدم !
و بله جواب درست بود..
همیشه مسائل به اون سختی که فکر میکنیم نیستند

دانه کولانه 09-28-2009 12:21 AM

البنه من اگه گفتم

جنگ صد ساله چند سال طول کشید

رو وارد کنین جمله دقیفا از خود متن بالاست از خودم در نیاوردم ها ..

باید بدونی دقیقا چه قسمتی از نوشته ارزشمنده برای جستجو تا اونو وارد کنین
برای تعیین ارزشش فقط و فقط و فقط باید تجربه داشته باشی
باید کمترین احتمال تکرار در تاپیکهای دیگه رو داشته باشه

اکنون ساعت 07:35 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.