پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   اخبار سینمای ایران (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=128)
-   -   اخبار کوتاه بخش سینمای ایران (http://p30city.net/showthread.php?t=257)

Younes 09-02-2007 02:18 AM

به نيابت از تك‌تك شما در وزارت ارشاد حضور دارم

« صفار هرندي » در سيزدهمين سالگرد تاسيس هيئت اسلامي هنرمندان مطرح كرد:

به نيابت از تك‌تك شما در وزارت ارشاد حضور دارم

وزير ارشاد در جمع اعضاي هيأت اسلامي هنرمندان گفت: من در جايگاهي كه قرار دارم، خودم را به نيابت از تك تك شما مي‌دانم و انشاءالله خدا توفيق دهد آن كاري كه شايسته است، در ذهنمان بنشيند و از دستمان برآيد.

به گزارش سایت سینمایی سوره ، در مراسمي كه پنچم شهريور به مناسبت نيمه شعبان و به منظور بزرگداشت سيزدهمين سالگرد تاسيس هيئت اسلامي هنرمندان، در تالار انديشه حوزه هنري برگزار شد، از سه جانباز هنرمند،‌عليرضا سربخش، رضا ايرانمنش و احسان رجبي توسط صفارهرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جواد شمقدري مشاور رئيس جمهور در امور هنري و با حضورعليرضا سجادپور، جمال شورجه و احمد ميرعلايي قدرداني به عمل آمد.
بنا بر اين گزارش، محمدحسين صفار هرندي در سخنان كوتاهي كه در اين مراسم ايراد كرد، ضمن ابراز خشنودي از حضور در جمع خانواده‌ هيئت اسلامي هنرمندان، خود را نماينده هنرمندان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خواند و گفت: من در جايگاهي كه قرار دارم، خودم را به نيابت از تك تك شما مي‌دانم و انشاءالله خدا توفيق دهد آن كاري كه شايسته است، در ذهنمان بنشيند و از دستمان برآيد.
وي با اظهار اميدواري نسبت به آينده فرهنگي كشور، عنوان كرد: اقداماتي كه پس از انقلاب اسلامي در كشور شروع شده و در اين 2 سال سرعت گرفته است، نتايج و ثمرات خوبي خواهد داشت و اميدوارم آن روز كه ملت‌ها جشن بزرگ رستگاري و پيروزي در قله عظيم توفيقات انقلاب اسلامي را مي‌گيرند، ما نيز سهمي در آن داشته باشيم.
هيأت اسلامي هنرمندان از سال 1368 فعاليت خود را آغاز و در نيمه‌ شعبان 1372 به طور رسمي با حضور علامه جعفري، اعلام موجوديت كرد و به اين مناسبت هر سال، هم‌زمان با ولادت حضرت مهدي (عج) جشن سالگرد اين هيات با حضور اعضاي هيات و خانواده‌هاي آنها برگزار مي‌شود.
بنا بر اين گزارش، در اين مراسم همچنين در ادامه سلسله برنامه‌هاي نمايش فيلم هيئت اسلامي هنرمندان برگزار شد، فيلم « سبيل مردونه » به كارگرداني جواد اردكاني و تهيه‌كنندگي محسن علي اكبري نيز به نمايش درآمد و از عوامل ساخت آن تجليل شد.
در بخش ديگري از اين مراسم از جوانان هنرمندي كه در اجراي موفق طرح «خانه جوانه ايران» با هيئت اسلامي هنرمندان همكاري نموده بودند نيز قدرداني شد.

Younes 09-02-2007 02:33 AM

تعامل فرهنگي تازه در دولت نهم با همفكري «صفار هرندي» و «شمقدري»

دبير هيأت اسلامي هنرمندان مطرح كرد:

تعامل فرهنگي تازه در دولت نهم با همفكري « صفار هرندي » و « شمقدري »

« سيدعليرضا سجادپور » گفت: حضور تؤام « صفار هرندي» و « شمقدري » در مراسم سالگرد تاسيس هيئت اسلامي هنرمندان، هم مي‌تواند به شايعات پايان بدهد و هم دور تازه‌اي از تعامل، همفكري و همكاري فرهنگي هنري را در دولت نهم نويدبخش باشد.

به گزارش سایت سینمایی سوره، دبير هيأت اسلامي هنرمندان ، در مورد حضور وزير ارشاد در مراسم سالگرد « هيئت اسلامي هنرمندان » اظهار داشت: نكته مهمي كه از نظر بنده در اين جلسه به‌وجود آمد، حضور غيرمترقبه وزير محترم ارشاد بود به‌طوري‌ كه حقيقتا هيچكدام از ما انتظار اين حضور را نداشتيم.
وي افزود: آقاي صفارهرندي با وجود گرفتاري‌ها و فشردگي كاري، ناگهان در جلسه حاضر شدند و اتفاقا ورود ايشان به جلسه مصادف شد با زماني كه ما قصد داشتيم از 3 جانباز هنرمند در اين مراسم قدرداني كنيم.
سجادپور ادامه داد: اين توفيق حاصل شد كه با حضور خود ايشان اين بخش از مراسم انجام شود و نكته جالب‌تر اين كه عملا قدرداني از جانبازان هنرمند، با حضور تؤاما آقاي صفار هرندي و آقاي شمقدري مشاور محترم رياست جمهوري صورت گرفت كه با عنايت به بحث‌هاي حاشيه‌اي زيادي كه در اين باب در فضاي فرهنگي هنري مطرح بود، حضور همزمان اين دوچهره فرهنگي هنري منتسب به دولت، مي‌تواند به عنوان اتفاقي مهم تلقي شود.
دبير هيأت اسلامي هنرمندان افزود: اين حضور هم مي‌تواند به خيلي از شايعات پايان بدهد و هم دور تازه‌اي از تعامل، همفكري و همكاري فرهنگي هنري را در دولت نهم نويدبخش باشد.
وي افزود:جناب آقاي وزير بسيار گرم با جلسه برخورد كردند و توضيح دادند كه شخصا تصميم به حضور در جلسه گرفته بودند و سعي كرده‌ بودند كه لابلاي كارهايشان فرصتي پيدا كنند تا در بخشي از جلسه حصور پيدا كنند.
سجادپور تصريح كرد: در اين شب هنرمندان از شاخه‌هاي مختلف هنري و خانواده‌هايشان براي برگزاري مراسم سالگرد تاسيس هيئت اسلامي هنرمندان جمع شده بودند و حاضرين كه تقريبا تمام سالن را پر كرده بودند، ازآقاي صفارهرندي بسيار استقبال كردند و وي را مورد تشويق مكرر و طولاني خود قرار دادند به طوري‌كه مراسم با حضور ايشان رنگ و بوي تازه‌اي گرفت. به‌ويژه با جمله فوق‌العاده جالبي كه ايشان در اين مراسم بيان كرد و اظهار داشت كه؛ من به نيابت از تك‌تك شما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي حضور دارم كه اين جمله هم خيلي مورد توجه حاضرين قرار گرفت.

Younes 09-02-2007 02:39 AM

اعضاي اتحاديه به توصيه «جعفري جلوه» در تجمع عليه قاچاق‌ فيلم شركت كردند

حسين فرح‌بخش » پس از 74 روز مطرح كرد:

اعضاي اتحاديه به توصيه « جعفري جلوه » در تجمع عليه قاچاق‌ فيلم شركت كردند

عضو اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع‌كنندگان فيلم ايران گفت: اكثريت اعضاي اين اتحاديه با وجود مخالفت نسبت به حضور در تجمع 29 خرداد و به رغم ميل قلبي، فقط به حرمت توصيه شخص محمدرضا جعفري جلوه پذيرفتند تا در اين تجمع شركت كنند.

به گزارش سایت سینمایی سوره ، محمدحسين فرح‌بخش تهيه‌كننده سينما و عضو اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع‌كنندگان فيلم ايران در فاصله 11 روز تا برپايي جشن يازدهم سينماي ايران، بارديگر در نامه‌اي نسبت به اتفاق‌هاي رخ داده پيرامون جشن سينما، اعتراض كرد.
در بخشي از اين نامه تحت عنوان « روزگار غريبي شده »، آمده است: كج‌فهمي، توهم، تهمت و افترا و ... فضاي سينماي ايران را چنان مسموم كرده كه تحمل آن از حد و توان آدمي خارج است. افرادي پا به عرصه گذارده‌اند و تركتازي مي‌كنند كه بيماري توهم‌ و خودبزرگ‌بيني دايي جان ناپلئون فقيد را از دور خارج كرده‌اند و چنان خود و جشن اعضاي‌شان را محور دنيا تصور كرده‌اند كه حيرت‌انگيز است.
در ادامه اين نامه آمده است: كساني كه متاسفانه نمي‌خواهند باور كنند دنياي حقيقي‌شان بسيار حقيرتر از آن چيزي است كه توهمش را دارند و بر مبناي همين توهم، مخالفين با خود و جشن‌شان را، با ده‌ها انگ ناسالم، متهم به مخالفت با «اعتلاي سينماي ايران»، و فراتر از آن، مخالف اتحاد و امنيت ملي!!! قلمداد مي‌كند.
فرح‌بخش در بخش ديگري از اين نامه نوشته است: زماني بود كه اكثريت اعضاي اتحاديه مخالف حضور در تجمع 29 خرداد، در اعتراض به قاچاق CD شركت داشتند چرا كه مي‌دانستند همين حضرات اين تجمع را ابزاري براي اهداف شخصي و جناحي خود مي‌كنند و فقط به حرمت و احترام توصيه و سفارش شخص معاونت امور سينمايي (جناب آقاي جعفري جلوه) بود كه اعضاي اتحاديه به رغم ميل قلبي، پذيرفتند در اين تجمع شركت كنند.
وي در ادامه مي‌نويسد: اطمينان مي‌دهم كه اگر اتحاديه از ابتدا برگزاري اين تجمع را به عهده مي‌گرفت، حجم و جمعيت شركت‌كنندگان به حدي مي‌رسيد كه جمعيت به خيابان وليعصر (عج) كشيده مي‌شد. فراموش نخواهيم كرد كه همين حضرات، حتي يك قدم در راه مبارزه با قاچاق CD برنداشتند و براي سلب مسئوليت، با تمسخر تلاش‌هاي اتحاديه،شايع كردند «دست‌هاي پنهان قدرتمندي براي نابودي سينماي ايران جريان قاچاق CD را حمايت و هدايت مي‌كند» و مبارزه با آن محكوم به شكست است...
در ادامه مي‌خوانيم: آنها چنان منفعل بودند كه حتي يك بار سوال نكردند بودجه كلان مبارزه با قاچاق CD از كجا تامين مي‌شود؟ آنها فقط نشستند و تماشا كردند تا به همت اتحاديه، بيش از هشتاد درصد از قاچاقچيان عمده CD نابود شد و آرامش به سينماي ايران بازگشت تا حضرات، در پناه امن همين آرامش، و با فراغ خاطر، جشن اعضاي صنف خانه سينما را (در غيبت چشمگير بخش خصوصي) برگزار كنند.
در اين نامه مي‌خوانيم: برخي از دوستان همين مجريان جشن كه به هتاكي عادت كرده‌اند، اعضاي اتحاديه را كوتوله‌هاي فكري خطاب مي‌كنند اما حافظه تاريخي اهالي سينما هرگز از ياد نبرده كه اين جماعت، حتي يك فيلم با بودجه شخصي و از جيب مبارك توليد نكرده‌اند و سال‌ها است هويت‌شان در فيلم‌سازي، با پول دولت و پز فرهنگي گرفتن شكل گرفته است.
فرح‌بخش در بخشي ديگر از نامه خود نوشته است: اين جريان هدفمند حذف بخش خصوصي سياست و عارضه فراگير جشن امسال است تمام مجريان و برگزاركنندگان جشن بدون استثناء با استفاده از بودجه‌هايي خارج از بخش خصوصي كار و فعاليت مي‌كنند و حتي دبير محترم جشن - كه به شخصه احترامي به قدمت 25 سال براي او قائل هستم و از ورود او به اين بازي سخت متاسفم-، در اكثر موارد معاش خود را از طريق بازي در فيلم‌هايي تامين مي‌كند كه خارج از بخش خصوصي توليد مي‌شود. (كافي است نگاهي به فهرست فيلم‌هاي جشن امسال بيندازيم تا دريابيم جز 3 يا 4 فيلم باقي فيلم‌هاي شركت كننده خارج از بخش خصوصي توليد شده‌اند.
اين تهيه‌كننده در بخش ديگري از نوشته خود، پرسيده است: چگونه مي‌توان چشم بر اين حقايق آشكار بست و در برابر اين ميزان تزوير، ريا و زير پا گذاشتن عدالت سكوت كرد.
آيا نبايد پرسيد با كدام مجوز فيلمي را كه هنوز پروانه نمايش قانوني دريافت نكرده را در جشن امسال نمايش مي‌دهند و از آن بدتر صرف هزينه‌هاي گزاف از بودجه خانه سينما به مناسبت نمايش غيرقانوني همين فيلم، مهماني عظيم مي‌گيرند و براي بسط و گسترش ارتباط و ديدن فيلمشان شهردار تهران را به اين مهماني پر بريز و بپاش دعوت مي‌كنند؟
آيا ديگر فيلم‌هاي نيز بدون پروانه نمايش مي‌توانند در جشن نمايش داده شوند؟ آيا براي ساير آثار شركت كننده هم مهماني عريض و طويل برگزار مي‌شود و يا اين موهبت و رانتي است كه فقط نصيب كساني مي‌شود كه از گرد راه نرسيده با عوام‌فريبي و زير پا گذاشتن عدالت، خود را محور و صاحب سينماي ايران تصور مي‌كنند؟
در بخش ديگري از اين نامه آمده است: آقاياني كه شعار اتحاد فراجناحي انديشيدن را مي‌دهند خود به قدري آلودي باند‌بازي و ياركشي‌هاي سخيف هستند كه در اين مسير بديهي‌ترين قوانين را زير پا مي‌گذارند. به عنوان مثال يكي از اعضاي هيات مديره به دليل سفر به خارج از كشور بيش از 7 ماه است كه در جلسات شركت نمي‌كند در حالي كه طبق قاعده صريح اساسنامه، ملزم به دعوت از اعضاي علي‌البدل هستند. به عبارتي ديگر، ايشان در اين 7 ماه، با نقض آشكار قانون از زير بار اين مهم شانه خالي كرده‌اند چون دو عضو علي‌البدل هيات مديره را همفكر و هم افق ديدگاه‌ خود نمي‌دانند و نگرانند حضور و حتي صداي يك مخالف در جلسات، لطمه‌اي به اتحاد جناحي و باند‌بازي‌هايشان وارد كند. و جالب آن كه در اين 7 ماه، بازرس محترم خانه سينما نيز در برابر اين قانون‌شكني وقيحانه سكوت كرده تا حضرات همچنان ميدان‌دار عرصه‌اي باشند كه به ناحق غصب كرده‌اند.
اين تهيه‌كننده در بخش ديگر نامه خود نوشته است: همين جماعت تلاش مي‌كنند تا عدم حضور اتحاديه در جشن امسال را به شائبه‌هاي سياسي آلوده كنند، بي‌توجه به اين نكته كه امروز مخاطبان و اهالي سينما هوشمند‌تر از آن است كه اين تزوير و عوام‌فريبي‌ها را باور كند

Younes 09-02-2007 02:48 AM

شام آخر پيش از جشن يازدهم برپا مي‌شود

پايان داوري فيلم‌ها

شام آخر پيش از جشن يازدهم برپا مي‌شود

با پايان يافتن داوري 54 فيلم آخرين ضيافت شام پيش از آغاز مراسم جشن يازدهم در خانه سينما برپا خواهد شد.

به گزارش سایت سینمایی سوره، 110 داور جشن يازدهم سينماي ايران با بررسي فيلم‌هاي «ژاني‌گه‌ل»(جميل رستمي)، «محكومين بهشت»(حجت‌الله سيفي)، احضارشدگان(آرش معيريان) و نيز مجموعه فيلم «فرش ايراني»(ساخته 15 كارگردان ايراني) پس از حدود يك ماه داوري خود را به سرانجام خواهند رساند و آراي خود را براي بررسي و جمع‌بندي به «پرويز پرستويي» دبير جشن ارائه خواهند داد.
بر اين اساس، در يك ماه گذشته، 54 فيلم به شرح زير مورد داوري قرار گرفته‌اند:
پايان راه(افسانه منادي)، مثل يك قصه(خسرو سينايي)، سبيل مردونه (جواد اردكاني)، باز هم سيب داري(بايرام فضلي)، ميناي شهر خاموش(امير شهاب رضويان)،به همين سادگي(رضا ميركريمي)، پرونده هاوانا(عليرضا رئيسيان)، قفل ساز(غلامرضا رمضاني)، سنگ كاغذ قيچي (سعيد سهيلي)، دم صبح (حميد رحمانيان)، آخرين ملكه زمين(محمد رضا عرب)، روز سوم(محمد حسين لطيفي)، تك درخت‌ها (سعيد ابراهيمي‌فر)، صحنه جرم ورود ممنوع(ابراهيم شيباني)، من و نگين دات‌كام(حسين قناعت)،گوشواره(وحيد موسائيان)، تصميم كبري(سيروس حسن‌پور)، بچه‌هاي ابدي(پوران درخشنده)، خدانزديك است(علي وزيريان)، آن كه دريا مي‌رود(آرش معيريان)، شب‌ بخير فرمانده(انسيه شاه‌حسيني)، نسل جادويي(ايرج كريمي)، ‌عيسي بشير احمد(نادر طالب‌زاده)، اتوبوس شب(كيومرث پوراحمد)، آلبوم(رضا حيدرنژاد)، مواجهه(سعيد ابراهيمي‌فر)،‌ آدم (عبدالرضا كاهاني)، خون بازي(رخشان بني‌اعتماد و محسن عبدالوهاب)، روايت‌هاي ناتمام (پوريا آذربايجاني)، گناه من (مهرشاد كارخاني)، رؤياي خيس (پوران درخشنده)، آفتاب بر همه يكسان مي‌تابد (عباس رافعي)، آن سه (نقي نعمتي)، نقاب (كاظم راست‌گفتار)، پابرهنه در بهشت (بهرام توكلي)، پاپيتال (اردشير شليله)، من و نگين دات كام (حسين قناعت) و ارتفاع:45/6 (سيامك شايقي)، پرونده‌ هاوانا(عليرضا رئيسيان)، تك‌درخت‌ها(سعيد ابراهيمي‌فر)، چهار انگشتي (سعيد سهيلي)، قاعده بازي (احمدرضا معتمدي)، زمان مي‌ايستد (عليرضا اميني)، پاداش سكوت (مازيار ميري)، روز بر مي‌آيد (بيژن ميرباقري)، رئيس (مسعود كيميايي)، دست‌هاي خالي (ابوالقاسم طالبي)، اقليما (محمد مهدي عسگرپور)، سبز كوچك (غلامرضا رمضاني)، مخمصه (محمد‌علي سجادي)، محكومين بهشت (حجت‌الله سيفي)، احضار شدگان (آرش معيريان)، فرش ايراني(كارگروهي) و ژاني‌گه‌ل(جميل رستمي).

Younes 09-02-2007 02:59 AM

داوري مهرجویی و نمایش شش فیلم او در پوسان

http://www.sourehcinema.com/Images/N...erTb/t_bl2.gif « داريوش مهرجويي »:

علاوه بر داوري، شش فيلم من در پوسان به نمايش درمي‌آيد

« داريوش مهرجويي » با اشاره به برگزاري مراسم بزرگداشت وي در جشنواره پوسان در كنار داوري در اين جشنواره، اظهار داشت: در اين فستيوال، شش فيلم من به روي پرده مي‌رود و امكان نمايش « سنتوري » هم در پوسان وجود دارد.

به گزارش سایت سینمایی سوره، اين كازگردان كه اخيرا در دوازدهمين دوره جشنواره پوسان به عنوان رئيس هيئت داوران بخش « جريانات نو » انتخاب شده، اظهار داشت: اين جشنواره از اوايل اكتبر شروع مي‌شود و من حوالي همان زمان به كره سفرخواهم كرد.
وي افزود: بخش «جريانات نو» تنها بخش براي فيلم‌هاي تجربه‌گراي نسل جديد است كه در آسيا به صورت رقابتي برگزار مي‌شود و براي كشف استعداهاي تازه فيلمسازي و سازندگان فيلم‌هاي اول و دوم، در اين بخش «ج ريانات نو » جايزه 30 هزار دلاري براي هر سه كارگردان برگزيده اختصاص مي‌يابد.
مهرجويي همچنين از برگزاري بزرگداشت خود در جشنواره پوسان خبر داد و گفت: علاوه بر داوري در پوسان، در يك بخش مجزا نيز اين جشنواره چند فيلم از مجموعه كارهاي من را نمايش مي‌دهد.
وي ادامه داد: در اين برنامه قرار است: فيلم‌هاي گاو، هامون، بانو، سارا، درخت گلابي و بماني به نمايش درآيد.
مهرجويي در پاسخ به سؤال فارس در مورد امكان نمايش آخرين كار خود ( سنتوري ) در پوسان، افزود: امكان نمايش « سنتوري » در اين فستيوال وجود دارد اما اطلاع دقيقي در اين زمينه ندارم.
بنا بر اين گزارش،« داريوش مهرجويي » پس از «ا بوالفضل جليلي » و « عباس كيارستمي » به عنوان سومين داور ايراني جشنواره بين‌المللي سالانه فيلم پوسان در سه دوره اخير اين جشنواره برگزيده شده است.
جشنواره بين‌المللي فيلم « پوسان » كره جنوبي يكي از معتبرترين جشنواره‌‌هاي برگزار شده در سطح قاره كهن آسيا محسوب مي‌شود كه همه ساله در ماه اكتبر در شهر بوسان pusan برگزار مي‌شود و آن را به اختصار ( PIFF) مي‌نامند.
ديگر اعضاي داوران امسال بخش « جريانات نو» را در كنار مهرجويي، را نان يو (بازيگر چيني)، كريستين مونيگو (كارگردان رومانيايي)، گوران پاسكالويچ (كارگردان صرب) و لي چانگ‌دونگ (كارگردان كره‌اي) تشكيل مي‌دهند

Younes 09-02-2007 03:02 AM

فيلمبرداري «آتش سبز» در تهران به پايان رسيد

http://www.sourehcinema.com/Images/N...erTb/t_bl2.gif
فيلمبرداري « آتش سبز » در تهران به پايان رسيد

با فيلمبرداري صحنه‌هاي باقي‌مانده از فيلم «آ تش سبز »، فيلمبرداري اين فيلم در تهران به پايان رسيد.

به گزارش سایت سینمایی سوره به نقل از روابط عمومي فيلم «آتش سبز»، فيلمبرداري آخرين ساخته محمد‌رضا اصلاني كه 14 خرداد ماه در تهران و بيرجند آغاز شده بود، در تاريخ 6/6/86 در تهران به پايان رسيد.
بنا بر اين گزارش، فيلم سينمايي «آتش سبز» سرنوشت افسانه‌اي دختري به نام ناردانه است، كه در كودكي سروش ازدواج‌اش را با يك مرد مرده مي‌شنود. او براي گريز از اين سرنوشت خوف‌انگيز، ناخواسته گام در راهي دشوار مي‌گذارد.
مراحل تدوين «آتش سبز» كه از اواسط فيلمبرداري فيلم آغاز شده بود، همچنان به وسيله « امين اصلاني » ادامه دارد.
دست‌اندركاران «آتش سبز» عبارتند از: نويسنده و كارگردان: محمدرضا اصلاني، تهيه‌كننده: قاسم قلي‌پور، مدير فيلمبرداري: مرتضي پورصمدي، مدير توليد: مرضيه قريشي، مدير هنري: ژيلا مهرجويي، طراح چهره پردازي: محسن ملكي، طر احي لباس: شعله نواب‌تهراني، صدابردار: محمد مختاري، موسيقي: محمد رضا درويشي، تدوين: امين اصلاني، برنامه‌ريز: فاطمه زيوري، دستيار اول فيلمبردار، رسول تنهايي، عكاس: محسن رسول‌اف، تصوير‌بردار پشت صحنه: شهرام موبد، چهره‌پردازان: عليرضا باقربيگي، عطيه مهرپيوند، دستياران توليد: جمهور شكيبا، اكبر آقا محمدي، دستياران كارگردان: فاطمه زيوري، روزبه كافي، ايمان توكلي، محمد بايسته، منشي صحنه: ستاره سماوي، دستيار صدا: عليرضا كريم نژاد، دستياران فيلمبردار: منصور تنهايي، ميد يوسف پور، رضا كياني، مرتضي قاسمي، دستيار لباس: مهنوش عباسي، دستياران صحنه: مينا بزرگمهر، بهرام سربازي، حميد‌يضا عامري، محمد‌حسين جلادت، ساخت عروسك: محمد اعلمي، جلوه‌هاي ويژه: حسين طلابيگي، هماهنگي توليد: نگار همتي، هماهنگي توليد محلي بيرجند: مجيد لر، جامه‌داران: زبيده پهلوان، سميه قادري، خدمات: حسين حسيني فشمي، حسن خسروي، ولي‌الله رازي، فاطمه كوچي، عصمت رازي، توفيق حسين لي، حمل و نقل: حبيب قاسمي، محمود ابراهيمي، ميثم محمد‌خاني، تداركات: محمد علي‌ خسروي،‌مهدي جان نثار مقدم، سينه موبيل: سيد‌رضا واعظ، تاور كرين: حميد رضا گودرزي، حسن احدي، لابراتوار: مركز خدمات صنايع فيلم ايران، بازيگران: عزت‌الله انتظامي، مهتاب كرامتي، مهدي احمدي، فرخ نعمتي، آهو خردمند، پگاه آهنگراني، فهيمه نارمنجي و ...

Younes 09-02-2007 03:04 AM

يافتن 30 داور كه در طول سال فيلم نساخته باشند؛ كار سختي است

http://www.sourehcinema.com/Images/N...erTb/t_bl2.gif نظر دو سينماگر مستند درباره داوري بخش مستند جشن سينما

يافتن 30 داور كه در طول سال فيلم نساخته باشند؛ كار سختي است

يك مستند ساز گفت:‌ به نظرم هيأت انتخاب جشن سينما نبايد فيلمي در جشن داشته باشد اما پيدا كردن 30 نفر نيز كه در طول سال در ساخت فيلمي مشاركت نداشته باشند و بيايند فيلم‌ها را داوري كنند، كار بسيار سختي است.

به گزارش سایت سینمایی سوره، در پي حواشي پيش آمده در زمينه پذيرفته شدن فيلم‌هاي اعضاي هيئت انتخاب و داوري بخش مستند جشن سينما در اين بخش‌، پيروز كلانتري در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي فارس درباره داوري بخش مستند جشن خانه سينما اظهار داشت: شخصا در اين دوره جشن خانه سينما جزو هيئت داوران بودم اما وقتي ديدم فيلمم در بخش مسابقه پذيرفته شده، از داوري انصراف دادم، چرا كه بهتر ديدم وقتي در بخش مسابقه هستم ديگر در داوري حضور نداشته باشم.
وي ادامه داد: البته اين نكته وجود دارد كه جشن خانه سينما نسبت به ديگر جشنواره‌هايي كه برگزار مي‌شود، داوران بيشتري دارد،مثلا در بخش مستند 30 نفر داور فيلمها را بررسي مي‌كنند.
اين مستندساز افزود: البته من عقيده دارم از آنجايي كه اين تعداد كم نيست و هر كدام از داوران جداگانه رأي مي‌دهند و با هم رايزني ندارند، حضور فيلم يك داور در بخش مسابقه خيلي تأثير مشخصي روي آراء‌ نمي‌گذارد.
وي به فارس گفت:در جمع داوراني كه به چند نفر محدود مي‌شوند،اين امكان وجود دارد كه از هم تاثير بگيرند و يا در رودربايستي واقع شوند اما در نحوه داوري جشن خانه سينما، گستردگي داوران و اهميت فرديت در راي‌گيري مانع اين تاثيرات مي‌شود.
كلانتري گفت: در نهايت به نظرم هيئت انتخاب نبايد فيلمي در جشن داشته باشد و درست نيست كه هيئت انتخاب از خودشان فيلم انتخاب كنند، اما در هيئت داوري چون نظرات جمع بندي مي‌شود، تأثيرش روي نتيجه زياد نخواهد بود، ضمن اينكه پيدا كردن 30 نفر كه در طول سال فيلمي نساخته باشند و بيايند و فيلم‌ها را داوري كنند كار بسيار سختي است.
از سوي ديگر، مهدي كرم‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار سينمايي فارس درباره نحوه داوري بخش مستند جشن خانه سينما و حضور فيلم‌هاي داوران در اين رقابت گفت: اين مسئله بر آمده از يك مشكل آئين‌نامه‌اي است.
به گفته اين مستندساز و كارگردان سينما، شركت فيلم‌هاي مستند داوران در بخش مسابقه جشن خانه سينما اگر مشكلي دارد،به مشكل آيين‌نامه‌اي برمي‌گردد.
وي افزود: من در چهار دوره، داور جشن خانه سينما بودم و معتقدم اگر شركت فيلم‌هاي داوران در بخش مسابقه ايرادي داشته باشد، اين به مشكل آئين‌نامه‌اي جشن خانه سينما برمي‌گردد.
وي در اين‌باره ادامه داد: طبق آئين‌نامه، به داوران اين اجازه داده شده كه در بخش مسابقه شركت كنند و چون تخلف آئين‌نامه‌اي صورت نگرفته است، نمي‌توان ايرادي به اين مسئله گرفت.

Younes 09-02-2007 03:09 AM

"مصاحبه" صداگذاري مي‌شود

" مصاحبه " صداگذاري مي‌شود

فيلم سينمايي " مصاحبه " ساخته بهرام کاظمي هم اکنون توسط محمود موسوي صداگذاري مي‌شود.

به گزارش سايت سينمايي سوره، کاظمی گفت: "تدوین "مصاحبه" به تازگی توسط سیامک مهمان دوست به اتمام رسیده و هم اکنون محمود موسوی میکس و صداگذاری آن را انجام می دهد. آهنگساز فیلم نیز تا چند روز آینده مشخص خواهد شد. قصد دارم تا قبل از جشنواره فجر فیلم را به نمایش عمومی بگذارم و اگر شرایط مناسب باشد آن را آبان ماه به اکران درمی آورم."
" مصاحبه " مضمونی کمدی و اجتماعی دارد و داستان یک زن و شوهر جوان را روایت می کند که برای استخدام در شرکتی از رشت عازم تهران می شوند. اما در طول سفر و در تهران مشکلات متعدد سراغ آنها می آید. ماهایا پطروسیان، رامبد جوان، منوچهر علیپور، سعید پیردوست، محمد شیری و امیر نوری بازیگران اصلی فیلم هستند.
"مصاحبه" را کاظمی بر اساس فیلمنامه فرتاش مدرسی کارگردانی کرده است، حسین ملکی مدیر فیلمبرداری، فرامرز بادرامپور طراح صحنه و لباس، سعید صالحیان طراح چهره پردازی، محمد کتیرایی صدابردار، عباس شوقی جلوه های ویژه و بهروز رشاد مجری طرح، مدیر تولید و تهیه کننده فیلم هستند.
آخرین فیلم سینمایی کاظمی که دو سال قبل اکران شد " عروس فراری " با بازی امین حیایی و الناز شاکردوست بود. از دیگر ساخته های او می توان به " پادزهر " با بازی جمشید هاشم پور و " از صمیم قلب " با بازی فریبرز عرب نیا و ماهایا پطروسیان اشاره کرد.

Younes 09-02-2007 03:15 AM

"زنجيرکشان" از دي‌ماه آغاز مي‌شود

" زنجيرکشان " از دي‌ماه آغاز مي‌شود

فيلم سينمايي "زنجيرکشان" به کارگرداني جمال شورجه از دي‌ماه امسال جلو دوربين مي‌رود.

به گزارش سایت سینمایی سوره، احمد میرعلایی تهیه کننده "زنجیرکشان" درباره روند تولید آن گفت: "طرح اولیه فیلمنامه را پروانه معصومی نوشته بود، متن اولیه را زهرا خوشمرام نوشت و مینو فرشچی بازنویسی آن را بر عهده داشت. از مدتی قبل هم حمید سلیمی زیر نظر جمال شورجه بازنویسی نهایی را انجام می دهد و هنوز این مرحله ادامه دارد."
وی ادامه داد: "با توجه به اینکه فیلم مضمونی خاص دارد، به همین خاطر روی افزایش سطح کیفی فیلمنامه تاکید زیاد داریم. به گونه ای که قرار بود از شهریور امسال فیلم جلو دوربین برود، اما توجه به مسئله کیفیت متن با توجه به نظرات مشترک بنده، شورجه و معصومی باعث به تعویق افتادن مرحله فیلمبرداری شده است."
این تهیه کننده با اشاره به زمان آغاز فیلمبرداری پس از آخرین حج عمره امسال یادآور شد: "ما برای سفر به عربستان بخشی از هماهنگی های سفر را با همکاری روابط عمومی ستاد حج انجام دادیم، اما تصمیم نهایی بر این شد تا شرایط سفر در اواخر آذرماه امسال فراهم شود و گروه به مکه برود تا در زمان انجام حج تمتع تصاویر مربوط به فیلم گرفته شود."
فیلم سینمایی " زنجیرکشان " داستان زن و شوهری است که مشتاق رفتن به حج هستند. اما شرایط حضور در این سفر فقط برای زن مهیا می شود. این موضوع با توجه به حضور وی در کاروان و قصه زندگی برخی افراد حاضر در این گروه اتفاقات و شرایطی تازه به خود می گیرد.

Younes 09-03-2007 02:23 PM

شش فيلم مطرح سينماي جهان در سينما كوچك حوزه هنري روي پرده مي‌رود

شش فيلم مطرح سينماي جهان در سينما كوچك حوزه هنري روي پرده مي‌رود

شش فيلم مطرح سينماي جهان از فردا (دوشنبه) در سينما كوچك حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش سايت سينمايي سوره، حوزه هنري، فيلم‌هاي " دردسر در بهشت "، " بودن يا نبودن " و" بيوه خوشحال " ساخته ارنست لوبيچ از آثار نمايشي در سينما كوچك هستند.
" دوازده ميمون " از تري گيليام، " حكومت نظامي " از ادوارد زوئيك و " قمار بازان " ساخته جان دال، عناوين ديگر آثار جدول اكران سينما كوچك حوزه هنري را تشكيل مي‌دهد.
همچنين برنامه نمايش فيلم مستند " راز " ساخته دريوهريون به همراه كارگاه عملي با موضوع فيلم در جدول كاري سينما كوچك جاي گرفته است.
برنامه نمايش آثار مطرح سينماي جهان تا 14 ?شهريور ماه ادامه دارد.

اکنون ساعت 11:32 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.