پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   استان کرمانشاه (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=162)
-   -   بچه های کرماشان - گفتگوی کرمانشاهی -کلوپ بچه های کرمانشاه (http://p30city.net/showthread.php?t=12348)

Setare 03-30-2010 07:02 PM

اوه اوه!!!!ای ادمینم که....:32:
اصلا به ما چه بره هر کاری دلش میخواد بکنه!!!:76::76::65::65:
اصلا به ما چه که رفته اصفهان:d:d:d{داش مشتی}{داش مشتی}

عسل بانو 03-30-2010 08:28 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط Asterah (پست 140646)
اوه اوه!!!!ای ادمینم که....:32:
اصلا به ما چه بره هر کاری دلش میخواد بکنه!!!:76::76::65::65:
اصلا به ما چه که رفته اصفهان:d:d:d{داش مشتی}{داش مشتی}

اصن آقا ما دلمان عروسی مخواد
ای چه وضعشه هیچکدامتان زن نمیگیرین
اصن مه مخوام فراخوان عمومی بدم
بچه ها بیاین پیش خودم هر که مخواد تا براش زن بگیرم{جشن پتو}
آقا اصن مه خیلی سابقم خرابه تو ای کارا{داش مشتی}
دیه خلاصه مه نمیدانم سال جدید باید پر از عروسی و اینا باشه{شیت شدن}

باران.ف 03-31-2010 01:16 PM

سلام
منم زنده ام....
اما هنوز مشکل دارم...بچه ها من که این چند روزه عروسی لودم...جای شما خالی...

Zagros.p 03-31-2010 04:38 PM

شما چگونه ادعا دارید قومی مستقل و آزاد هستید حال آنکه زبان خود را نمیتوانید بخوانید و بنویسید؟

به گفته ی آلفونس دوده:

وقتی قومی به اسارت دشمن درآید و مغلوب و مقهور بیگانه گردد تا وقتی زبانش را همچنان حفظ کند همانند کسی است که کلید زندان خویش را در دست داشته باشد!!!!!

بدبختی ما این است که همیشه آموختن را به روز دیگری وا می گذاریم !!!!

روناک 04-01-2010 11:01 AM

زاگرس جان من که می تونم بخونم فقط نمی تونم بنویسم!

Zagros.p 04-01-2010 11:13 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط روناکr (پست 141081)
زاگرس جان من که می تونم بخونم فقط نمی تونم بنویسم!

نه ته وه ی بێ زمان بوونی نیه 0وقتی چیزی نوشته نشه چی میخونی!;)
ئه و نه ته وانه ی كه وڵاتیان لێ ئه ستێندراوه ته وه و له كیانێكی سه ر به خۆ بێ به ‌شن ، ته نیا رازی مانه وه ی خۆیان له زماندا دیوه ته وه . زمان داڵده ده ری هه مووشتێكی ئه و نه ته وانه یه .گه ل ته نیا له ڕێگای زمانه وه باس له شوناس و كه سایه تی خۆی ده كات .زمان كه ره سته ی ده ربڕینی كامه رانی و به خته وه ری و هه روه ها ژان و ده رد و ماف خوراوی و بێ به شی یه .ته نیا زمانه كه ده توانێ مكانیزمێك بڕه خسێنێ كه له و مكانیزمه دا هه موو بابه ته گرینگ و زیندووه كان بكه ونه بازنه ی دیالۆگ و دیپلۆماسی یه وه . كاتێ گه لێك نه یتوانی له رێگای زمانی زگماكی خۆیه وه ، كولتوور و شوناس و زانستی خۆی بۆ زه ین و سینگی نه وه ی داهاتووی راگوێزێ ، دار و خاچی خۆی به دوو خۆیدا راده كێشێ و به ره و نغرۆ بوونێكی ئه به دی ده ڕوات .

عسل بانو 04-01-2010 03:20 PM

زاگرس جان ما کردی کرمانشاهی تو شهرمان رایجه که درسته باهاش مکاتبه نمیکنیم اما متوجه میشیم
اما این متنی که شما نوشتی فکر کنم به زبان خودت باشه که خیلی برای ما آشنا نیست پس باطبع خواندنش هم برای ما سخته

Zagros.p 04-01-2010 03:40 PM

متاسفم!
:mad:

زکریا فتاحی 04-01-2010 04:28 PM

سلام زاگروس گیان.
حالت خاصه برای عه زیزم؟

زاگروس گیان، ئه گه ر گه ره کمانویت ئه م منالانه بتوانن زوانی کوردی بخوینن ، ئه شویت فاصله ی به ینی که له مه کان فره تر بکه ین تا راحه ت تر بتوانن که له مه کان بخوینن.

عه یبی فره تری مناله کان له خویندنی زوانی کوردی شایه د ئه مه وی ته.
که وه حه مدی خوا، ئه م فاصله چه ناتوانین فره بکه ین له ناو ئه م فروما. ئه مه کاری کورشه، ئه وی که ئه و زه حمه تی ئه م کاره بکیشی.

بو نوسین وه زوانی کوردی، خوا گه و ره س. ایشالله زو تر فیر ئه ون.

خومانین ، نوسین وه زوانی کوردی هیچ نیه، فه قه ت هه ر چتیک که وه زوان تیرین، بینوسین. ئه میچه بو منالان، سه خت نیه.

روناک 04-03-2010 05:20 PM

ببخشید من حرفمو پس میگیرم
نمی تونم بخونم!!!!!

اکنون ساعت 01:24 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.