پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   تغذیه (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=148)
-   -   تجربيات اختصاصي اعضاي پي سي سيتي در رابطه با رژيم هاي لاغري وچاقي (http://p30city.net/showthread.php?t=29413)

shokofe 11-09-2010 10:31 AM

تجربيات اختصاصي اعضاي پي سي سيتي در رابطه با رژيم هاي لاغري وچاقي

سلام به دوستان:)

در اين تاپيك قصد داريم در مورد تجربيات خودمون بحث كنيم
تا به حال چه رژيم هايي گرفتيم ،آيا خوب بوده يا خير؟
تا به حال چند كيلو لاغر يا چاق شديم؟ چند كيلو اضافه وزن داريم؟
آيا تا به حال از قرص هاي لاغري استفاده كرديم يا نه؟
اگر رژيمي داشتيم كه خوب عمل كرده و نتيجه دلخواه را از اون گرفتيم در اختيار بقيه هم بگذاريم.
خلاصه:
با استفاده از اين تاپيك قصد داريم همه خوش هيكل باشيم.
البته شركت در اين تالار شهامت هم ميخواد;)

حنا 11-09-2010 07:55 PM

سلام دوستان...بله من برای اضافه وزن یه رژیم داشتم که خیلی خوب جواب داد البته متاسفانه بدلیل مشغله ی کاری زیاد ولش کردم و دوباره به وزن اولیه برگشتم ولی الان دوباره شروع کرده م
برای اضافه وزن هم پیش یه متخصص تغذیه رفتم که اول گفت میزان مواد غذایی مصرفی در روز رو به مدت یک هفته بنویسم
وقتی برنامه رو نشونش دادم ایشون میزان کالری و پروتئین دریافتی منو محاسبه و بعد به یه میزان خاصی اضافه ش کردن و هر سری به همین منوال یه مقداری به مقدار قبلی اضافه میشد و من
کم کم خورد و خوراک غذاهای مقوی و مغذی توصیه ای ایشون رو بیشتر میکردم

در یک ماه هم دو کیلو اضافه کردم که به گفته ی ایشون خیلی عالی بود :)

مهدی 11-09-2010 08:14 PM

ای بابا من فکر کردم دوباره خانمهای محترم فکر لاغری هستند اصلا چاقی رو ندیدم.
چاقی که کاری نداره بخورید بیاشامید و زیاد راه نروید بشینید پشت کامپیوترتون و تو پی سی بچرخید کم کم چاق می شوید.:d

خب خارج از شوخی من خودم قبل از ازدواج زیر 60 کیلو بودم کوه میرفتم- شنا- بدمینتون و پیاده روی که هر روز نزدیک 7-8 کیلومتر راه میرفتم (اون موقع مثل الان امکانات نبود ببینند کدوم بازیکن چند متر دویده:d)
خورد و خوراک هم خودتون حساب کنید 3 تا پسر زبر زرنگ چی درست میکنند :65:

اما بعد ازدواج تا الان که این ماه باز کمی کم کردم وزنم شده 83 کیلو همه چیز هم میخورم غیر از شیر و دوغ.
از برنج در ناهار - شام و... خودم به تنهایی حساب ی نوشابه خانواده رو می رسم.
ولی در کل استعداد چاقی هم دارم .

وقتی صحبت رژیم میشه ناخوداگاه ذهن بسوی لاغری میره.

ولی بهترین رژیم چه لاغری و چه چاقی باید زیر نظر متخصص باشه و این قرص و ژل و ... هم بی فایده که نه با ضرر هستند. وگرنه اگه فایده داشت الان همه هیکلهاشون مثل مانکن ها بود!!

حنا 11-09-2010 08:21 PM

موافقم...رژیم باید تحت نظر متخصص باشه و اسم رژیم هم که میاد همه ذهن شون میره سمت لاغری! خب منم قبل از رفتن پیش متخصص فکر میکردم خیلی میخوردم و واقعا هم همینطور بود ولی بعد فهمیدم زیاد خوردن دلیل خوب خوردن نیست و برای همین هیچوقت وزنم زیاد نمیشد

shokofe 11-10-2010 09:53 AM

من شخصا درباره اضافه وزن كردن نظري ندارم

اما براي رژيم لاغري فكر ميكنم هر كسي فقط خودش ميدونه بايد چي كار كنه
من خودم هر چي دكتر بود براي لاغري رفتم :p
از دكتر هايي كه ميان تو تلويزيون گرفته تا پيشنهاد دوستان وآشنايان
يعني اين قدر الان رژيم دارم كه كم كم ميتونم يه كتاب بنويسم;)

راستي انواع قرصها رو هم امتحان كردم ولي هميشه نهايت 2 تا 3 كيلو لاغر شدم و بعد هم ولش كردم.

تا بالاخره اول ذهنم رو درست كردم و خودم فهميدم كه بايد چي كار كنم همه چي مي خورم اما كم شام هم سعي ميكنم نخورم ،هله هوله نمي خورم (البته گاهي مي خورما).

و پياده روي و شنا و كلا" ورزش رو جزء برنامه زندگيم كردم
الان هم از نتيجش كاملا راضي هستم چون اون رژيم ها رو بالاخره يه روز ول ميكنيم و دوباره چاق ميشيم _:2:

ولي طرز زندگي رو بايد عوض كرد و مهمتراز اون طرز فكر .

يعني نخوردن يا كم خوردن رو نبايد به چشم يه عذاب بهش نگا كنيم بلكه بايد ازش لذت هم ببريم:)
در ضمن روزي 8 تا 10 ليوان آب هم فراموش نشه.

حالا دربارش بايد بيشتر با هم صحبت كنيم:53:

shokofe 11-13-2010 08:44 PM

خوب فکر کنید که امروز شنبه است (که هست)آخر هفته مهمونی دعوتید و میخواهید 4 کیلو وزن کم کنید یک رژیم عالی بلدم که جواب میده:d

روز اول:نان وپنیر به دلخواه-یک لیوان شیر-5 عدد خرما

روز دوم:یک نوع میوه به دلخواه-2 عدد تخم مرغ آب پز-یک لیوان شیر-5عدد خرما

روز سوم:پروتئین آزاد-سالاد آزاد-5عدد خرما

روزچهارم:4لیوان ماست باکدو وخیار-2عدد تخم مرغ-یک لیوان شیر-5عددخرما

روزپنجم:پروتئین آزاد--دو لیوان شیر-5عددخرما

با این رژیم در طی 5روز 4کیلو لاغر میشید:)

موفق باشید:53:

fada 11-13-2010 09:50 PM

و اما کارشناس تربیت بدنی:d:

بچه های خوب ببینید این طوری نمیشه رژیم گرفت ، این کار نیاز داره به چندتا نکته که قبل از شروع باید به اونا توجه کنید اول اینکه رژیم باید زیر نظر متخصص باش (همون دکتر تغذیه) اگر تو سن رشد هستید و احساس میکنید اضافه وزن دارید و میخاید رژیم بگیرید اگه من جای مامان و باباتون بودم یکی نثارتون میکردم:d.

نه بی شوخی رژیم لاغری تو این سن مضرترین کار مگر اینکه این اضافه وزن از طرف پزشک گفته شده باشه که مسلما خود اون پزشک رژیمشم میده اما تو این سن برای اینکه هیکلتونو مناسب کنید بهترین راه ورزشه برای بزرگتراهم مخصوصا خانم ها باید انواع مریضیهارو گوش زد کنم مثل پوکی استخوان که بعضی از این رژیمای غلط باعثشن اما نکته بعدی برای پدر و مادراس که من درباره اقوام خود کشی هم بکنم به حرفم گوش نمیدن.

فرزندانتونو از همون کودکی ورزشکار بار بیارید

نه ورزشی که خودتون میکنید یه ورزش حرفه ای مثل ژیمناستیک البته این برای کودکان 4-12سال خوبه برای اونایم که توسن رشد و بلوغن راهو باز بذارید تا خودشون انتخاب کنن اما ورزش در این سنینالزامیستو رژم سم تشریف داره.

حالا هی من بگم شما توجه نکنید و برای بزرگترا بازم میگم مخصوصا خانمها اگر واقعا اضافه وزن مثلا اضافه وزن های 5 کیلو به بالا دارن به پزشک مراجعه کنند و اگر این اضافه وزن زیر 5 کیلو هست که با ورزش کاملا حله و اما نکته بعدی نحوه ی غذا خوردنه که باید بگم خیلیا رعایت نمیکنن ،تند غذا نخورید!!!!!

آروم غذا خوردن باعث میشه تا هم از غذا خوردن لذت ببرید هم طعم غذارو بهتر بچشید وهم اینکه این (هم) مهمه : زمان بین خوردن غذا و احساس سیری میگن 10-15 دقیقست وقتی ما غذارو آروم میخوریم مثلا یه کفگیر برنج ما به جای اینکه تو 5دقیقه خورده بشه و بازهم احساس گرسنگی بکنیم و بازهم طلب غذا همون مقدار کم غذارو در 10 دقیق میخوریم و احساس سیری میکنیم بنابرین به طور ناخواسته که البته از این به بعد این کار به طور خواسته میشه وزن آروم آروم کم میشه.

اما لازمه بگم درست غذا خوردن هم برای چاقی و هم لاغری مهمترین بخشه که باید انجام بشه و بعد هم ورزش و همه ی اینها به صبر نیاز دارن رژیمای یه هفته دو هفته ای باعث مریضی میشه

سالومه 11-13-2010 11:07 PM

بله ورزش که خیلی توی رژیم تاثیر داره. ولی نوع تغذیه هم خیلی مهمه..
من خودم تا حدودی به داروهای عطاری اعتقاد دارم...

چند وقت پیشا وزنم 50 کیلو بود .. کلاً هر کاری میکردم وزنم بالا نمیرفت... باورتون نمیشه که چقدر هم غذا میخوردم اما هیچ تاثیری نداشت..

تا اینکه به پیشنهاد دوستم از اکسیر استفاده کردم... در عرض 2 الی 3ماه وزنم شد 55 کیلو و الانم دیگه از این شربت استفاده نمیکنم ولی هیچ عوارضی تا حالا نداشته و ماشالله اینقدر هم اشتهام زیاد شده که نگو......

ولی واسه لاغری یه پیشنهاد دارم هر کسی میخواد لاغر بشه 2روز بیاد تو خونه ما اونوقت اینقدر گرسنگی میکشه که نگووووووو......:d

shokofe 11-14-2010 10:10 AM

تو پي سي يه خوبي هست كه بيشتر ميخوان همه وزن اضافه كنن
خوبه خرجمون كمه:d
همه كم خوراكن
ولي در مورد زياد شدن اشتها دمنوش بابونه هم خيلي خوبه
صبح ها يك ليوان بخورين تا آخر شب اشتها دارين وبسيار آرامش بخش هست
اونايي كه كم اشتها هستن بايد سعي كنن ورزش كنن وبعد اون مواد غذايي مفيد بخورند.
برعكس اونايي كه ميخوان وزن كم كنن بايد ورزش كنند و تا 2 ساعت چيزي نخورند.
خلاصه اين ورزش بايد تو برنامه زندگي همه باشه چون سلامت روح وجسم وهمراه دارد.
و هر كسي بتونه روزي نيم ساعت پياده روي داشته باشه همراه با يك تغذيه سالم سلامتيشو تضمين ميكنه.

shokofe 11-21-2010 10:50 AM

يه سري مطالب كليدي براي وزن كم كردن:

وقتي غذا مي خوريد سعي كنيد همه حواستون به همون خوردن باشه وزياد بجويد ،اصلا" بشماريد كه تا بيست زودتر لقمه رو قورت نديد(اين كارو امتحان كنيد معجزست)
به رفتا اون هايي كه خيلي لاغر هستند توجه كنيد اون ها زياد مي جوند.

از چنگال براي خوردن استفاده كنيد.

سر خوردن غذا سعي كنيد حرف نزنيد چون با اين كار هوا مي خوريد و دير سير ميشويد.وچون حرف زدين فكر مي كنيد كم خوردين باز هم مي خوريد.

قبل از خوردن به فكر عذاب وجدان بعد از خوردن باشيد.

هيچ وقت نگذاريد زياد گرسنگي بكشيد چون بعد اون مطمئن باشيد بيشتر مي خوريد.و اين گرسنگي كمكي به لاغري نمي كنه.

تو رو خدا پياده روي كنيد،چطور براي همه كاري وقت دارين غير اين؟
اين كار اهميت دادن به خودتونه

همين كاراي ساده رو انجام بديد بعد از 2 هفته معجزشو مي بينيد:)
در ضمن همه اين ها رو خودم تجربه كردم :53:

اکنون ساعت 07:18 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.