نمایش پست تنها
قدیمی 01-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ترافیك ، علت ناسالم ماندن هوای تهران است

سلام به پایتخت نشینان گل

ترافیك ، علت ناسالم ماندن هوای تهران است

مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران گفت: با وجود بارندگی اما همچنان شاهد هوای آلوده در تهران هستیم كه دلیلش می تواند زیاد شدن ترافیك در زمان بارندگی باشد.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: معمولا افرادی كه در روزهای عادی از وسایل نقلیه عمومی استفاده می كنند در زمان بارندگی به خودروهای شخصی روی می آورند كه این امر باعث زیاد تر شدت ترافیك در سطح شهر می شود.

وی اظهارداشت: اگر هم بر فرض به خودروهای سطح شهر 10 درصد اضافه شود ، تاثیر زیادی در افزایش ترافیك و به دنبال آن زیاد شدن آلاینده های هوا دارد.

وی تاكید كرد: البته ارائه نظر قطعی در این زمینه نیاز به بررسی علمی دقیق تری دارد.

مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، شاخص های كیفیت هوا برای منواكسید كربن 50، ازن 16، دی اكسید نیتروژن 63، دی اكسید گوگرد 31 ، ذرات معلق با قطر كمتر از 10 میكرون 65 و ذرات معلق كمتر از 5/2 میكرون 112 اعلام شده است.

وی افزود: بر اساس این گزارش بر میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از دی اكسید گوگرد نسبت به روز گذشته افزوده شده است و در میزان غلظت آلاینده ازن تغییری مشاهده نشده است.

رستگاری گفت: به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق كمتر از دو و نیم میكرون بالاتر از حد مجاز بوده و شاخص كیفیت هوا هم اكنون برای گروه های حساس در شرایط ناسالم است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 01-03-2012 در ساعت 11:52 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید