نمایش پست تنها
قدیمی 01-29-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بزودی به كرمانشاه سفر می كند

معاون فرهنگی اداره كل ارشاد كرمانشاه خبر داد:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بزودی به كرمانشاه سفر می كند

كرمانشاه - معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه گفت: حدود 10 روز آینده ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در افتتاحیه جشنواره بین المللی شعر فجر به میزبانی كرمانشاه به این استان سفر خواهد كرد.

مصیب چراغی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه افتتاحیه این جشنواره برای نخستین سال است كه به میزبانی كرمانشاه برگزار می شود ، افزود: جشنواره بین المللی شعر فجر 18 بهمن ماه جاری از ساعت 14 تا 17 در تالار انتظار كرمانشاه با حضور وزیر ارشاد و جمعی از مسوولان محلی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از مراسم افتتاحیه، برپایی این جشنواره بین المللی به میزبانی چند استان دیگر و تا زمان اختتامیه آن در یكی دیگر از استانهای كشور (به احتمال زیاد فارس ) ادامه خواهد یافت.

چراغی در باره مراسم افتتاحیه این جشنواره به میزبانی كرمانشاه گفت: در این مراسم 64 شاعر مطرح از استانهای كرمانشاه ، ایلام ، كردستان و لرستان به قرائت اشعار خود خواهند پرداخت.

وی با بیان اینكه عمده موضوعات اشعار سروده شده برای قرائت در این مراسم با محوریت دهه فجر و انقلاب اسلامی است، تصریح كرد: همچنین اشعاری با موضوعات آزاد در این مراسم توسط شعرای بنام قرائت خواهد شد.

این مسوول فرهنگی یادآور شد: علاوه بر این مراسم در صبح روز هجدم بهمن ماه جاری، دو گارگاه شعر فارسی و كردی با حضور شعرای مطرح چهار استان یاد شده و سه شاعر برجسته از تهران در تالار انتظار كرمانشاه برپا خواهد شد.

وی گفت: هنوز اسامی سه شاعر مطرح تهرانی به اداره كل فرهنگ استان كرمانشاه اعلام نشده است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید