نمایش پست تنها
قدیمی 05-16-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شش داروی جدید با فناوری بالا تا شهریور ماه رونمایی می شود

معاون وزیر بهداشت:

شش داروی جدید با فناوری بالا تا شهریور ماه رونمایی می شود

سمنان - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: از شش نوع داروی جدید با فناوری بالا تا شهریور ماه امسال رونمایی می شود.

'مصطفی قائمی' روز چهارشنبه در حاشیه همایش پژوهشی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشكی شمال كشور در سمنان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این داروها با تلاش محققان و متخصصان داخلی درحال تولید است و تا شهریور ماه رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینكه این داروها از فناوری بالایی برخوردار است، گفت: هزینه تامین آن از خارج از كشور بالاست و محققان داخلی با نصف قیمت، این داروها را تولید می كنند.

قائمی گفت: داروی 'تراستیزومل' برای درمان سرطان سینه یكی از این داروهاست كه بسیار گران است و با نصف قیمت خارجی در ایران تولید می شود.

وی، 'فاكتور هشت' را از دیگر داروهای تولید داخل نام برد و افزود: این دارو نیز بسیار گران بوده و نیاز به فناوری بالا برای تولید دارد كه در داخل تولید می شود.

قائمی گفت: 'واكسن آنفلوانزا' از دیگر تولیدات دارویی است و مصرف آن در داخل بالاست كه این داروها در زمره داروهایی است كه هر كشوری داشته باشد بقیه داروها را می تواند تولید كند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی یادآور شد: سال گذشته نیز شش قلم داروی جدید تولید داخل رونمایی شد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید