نمایش پست تنها
قدیمی 01-20-2009
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

16 هنرمند و محقق در همایش تجسمی فجر حضور دارند

دبیر بخش همایش نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از حضور قطعی 16 استاد و پژوهشگر برتر داخلی و خارجی در این بخش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمجید حسینی راد در این باره گفت: در بخش همایش جشنواره تجسمی فجر با بهره‌گیری از نظر 10 استاد داخلی و شش هنرمند خارجی پنج مبحث نقاشی، مجسمه‌سازی، گرافیک، کاریکاتور و عکاسی 30 سال اخیر را از 14 تا 17 بهمن بررسی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در این همایش محمدرفیع ضیایی درباره تحولات کاریکاتور، محمد خزایی درباره گرافیک و تحولات آن، حبیب‌الله آیت‌اللهی درباره هنر انقلاب، محمد ستاری درباره تحولات عکاسی، علی عباسی درباره نمادشناسی آثار هنرمندان، حمید شانس درباره مجسمه‌سازی، اصغر کفشچیان مقدم درباره گرایش هنر جدید، مرتضی گودرزی درباره تحولات نقاشی، فریده زریو درباره نمادهای اسلامی در آثار هنرمندان زن و من درباره نسبت هنر معاصر با باورها و اعتقادات سخنرانی خواهیم کرد.
حسینی راد درباره هنرمندان خارجی نیز گفت: شش هنرمند خارجی شامل ویلی مارشال استون کینگ، خانم آلیز لومباردینه، هلن موسار، جان مکدونالد، زوجا بوجیک و اورلیخ مارزول گلریچ از استرالیا، فرانسه و آلمان در بخش همایش جشنواره هنرهای تجسمی فجر سخنرانی خواهند کرد. ما برای تحلیل و بررسی جامع هنرهای تجسمی مبنای کار این استادان را آثار دوسالانه‌های این پنج رشته در نظر گرفتیم که این هنرمندان در آنها هنر 30 سال انقلاب را بررسی کرده‌اند.
همایش نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ساعت 30/9 روز 14 بهمن در موزه هنرهای معاصر آغاز به کار می‌کند و تا 17 بهمن میزبان هنرمندان و پژوهشگران است. نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با موضوع امید به آینده به مناسبت سی‌امین سال پیروزی انقلاب از 12 بهمن تا 12 اسفندماه برگزار می‌شود.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید