نمایش پست تنها
قدیمی 10-26-2009
amir ahmadi آواتار ها
amir ahmadi amir ahmadi آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 267

508 سپاس در 332 نوشته ایشان در یکماه اخیر
amir ahmadi به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض ایا جن وشیطان دیده می شوند

از انجا که جن وشیطان از خلقت ناری برخوردارند وموجودات لطیفی می باشند در شرایط عادی ودر هر زمان نمی توان انها را دید .اما جن وشیطان ما انسانها را میبینند /فموده خداوند/شیطان وهمجنسانش شما را از جایی می بینند که شما انها را نمی بینید/اخوند ملا صدرا در مفاتیح الغیب می نویسد بدان که جن از اجتنان به معنی پنهانی وپوشیدگی است لذا ما فرشته وجن را نمی بینیم در حالی که شیطان وجن مارا می بینند پس جنیان وشیاطین مارا اشکارا مشاهده کرده وما به انها ایمانی غیر عیانی داریم.جن وشیطان از نظر قران مانند فرشته موجودی نا مرعی است ولی گاهی به صورتی متمثل شده وقابل رویت می شوند علاوه بر داستان سلیمان نبی ع در قران که بعضی از جن وشیطان برای او کار می کردند شواهد دیگری نیز موجود است وحکایاتی در کتاب های روایی وتاریخی نیز وجود دارد که مثلا جن را به یک صورتی دیدند که متمثل شده بوده.به عندان نمونه سعد اسکاف جنیان را به صورت مردانی زاهد دید وامام باقر فرمود انها جن هستند .علامه طباطبایی می فرمودند ردزی اقا سید نور الدین /اقازاده کوچک ایشان/ در تهران که بودم نزد من امد وگفت اقا جان /بحرینی در تهران است می خواهید من فورا اورا نزد شما بیاورم واقای بحرینی یکی از افراد معروف ومشهور در احضار جن واز متبحرین در علم ابجد وحساب مربعات است گفتم اشکال ندارد .سید نور الدین رفت وپس از یکی دو ساعت اقای بحرینی را با خود اورد و در مجلس نشست وسپس چادری اوردند دو طرفش را به دو دست من داد ودو طرف دیگر را به دستهای خود گرفت .واین چادر که به دست ما بود تقریبا به فاصله دو دجب از زمین فاصله داشت .در این حال جنیان را حاضر کرد وصدای غلغله وهمهمه شدیدی در زیر چادر برخاست وچادر به شدت تکان می خورد که نزدیک بود از دست ما خارج شود ومن محکم نگه داشته بودم و از طرفی ادمکهایی به قامت دو وجب در زیر چادر بودند وبسیار از دحام کرده بودند وتکان می خوردند ورفت وامد داشتند من با کمال فراست متوجه بودم که این صحنه چشم بندی وصفحه سازی نباشد دیدم نه صددر صد امر خارجی است.چنانچه ایراد شود که اگر نمی توان انها را دید پس چگونه می گویید عده ای بوده وهستند که جنیان وحتی شیطان را دیده اند ؟پاسخ می دهیمکه اینان پدیدهدهایی بسیار لطیفی هستند که یارایی انبساط وانقباض خویش را دارند در حالت عادی در حال انبساطند ولذا قابل دیدن نیستند ولی اگر منقبض گردند می توان انها را دید ولمس کرد .پس اصل اولی /این است که جن به خاطر لطیف بودنش به هیبت واقعی دیده نشود مگر این که به صورت متمثل شود تا قابل رویت برای ادمی باشدحال چه به صورت موجوداتی کوچک ویا با هیبتی بزرگ.........ادامه دارد بر گرفته از کتاب جن وشیطان از علیرضا رجایی تهرانی
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید