نمایش پست تنها
قدیمی 02-03-2008
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Question برنادت سوبيرو مقدس Saint Bernadette Soubirous قدیسه شهر لورد فرانسه

جمکران اروپا

نزديک به 300 هزار زائر مسيحی اين روزها در لورد عکس از سايت بی بی سی جهانی( يا لوردس Lourdes)
جمع شده اند. نزديک به 10 هزار نفر از آنها بيمارانی هستند که روی صندلی چرخدار يا مستقيما روی بستر در مراسم مذهبی لورد شرکت می کنند. امروز می گفتند در ميان خطابه پاپ تنها صدايی که سکوت را می شکست آژير آمبولانس هايی بود که بايد بدحال ترين بيماران را به بيمارستان باز می گرداند يا به آنها خدمات پزشکی می رساند.

آنها جمع شده اند تا شفا بطلبند.

سالانه 6 ميليون نفر از شهرک لورد در فرانسه ( در جنوب غرب تولوز) زيارت می کنند. اين مقدس ترين مکان مذهبی برای مسيحيان کاتوليک در اروپاست.

بر اساس نوشته روزنامه گاردين 7000 نفر ادعا کرده اند که شفا گرفته اند. کليسا تنها 66 مورد را رسما به عنوان شفای معجزه آسا پذيرفته است. 2500 مورد هم از نظر علمی توضيح ناپذير اعلام شده است.

من به درست و نادرست اين خبرها حاليا کاری ندارم. اما اين واقعيت که دهها هزار نفر در يک مکان مذهبی جمع می شوند که گروهی از آنها سخت بيمارند و برای شفا و معجزه آمده اند انکار کردنی نيست.

اين گونه خبرها کمتر در رسانه ها منعکس می شود يا در انبوه خبرهای ديگر گم می شود. کمتر از آن ما ايرانی ها از آن با خبر می شويم و کمترين شمار از ميان ما ممکن است به اين خبر ها فکر کرده باشيم که خب آيا اين همان اروپای سکولاری است که می گويند؟

ما حقيقتا با تصوير شکسته ای از اروپا آشنا هستيم. تصويری يک بعدی و دلبخواهی. ما برای ديدن حقيقت اروپا يا تصوير جامع آن حجاب های بسيار داريم.

اين خبری مربوط به ۲۶ مرداد ۸۳ است از iran newspaper
پاپ «ژان پل دوم»:
آخرين زيارت خود را انجام دادم
پاپ «ژان پل دوم»، رهبر كاتوليك هاى جهان كه روز شنبه براى حضور در شهر زيارتى «لورد» در جنوب فرانسه عازم اين كشور شد، در پايان اين مراسم خبر از مرگ خود داد.
وى در پايان مراسم عباداتى كه در غار «ماسابى» در شهر «لورد» انجام داد، طى جملاتى كه به سختى ادا مى كرد، گفت: زمانى كه من در اين غار زانو زده بودم و غرق در تفكر بودم متوجه شدم كه به پايان زيارتم رسيدم.
اين نخستين بارى است كه رهبر كاتوليك هاى جهان كه از او به عنوان «زائرى هميشگى» نام برده مى شود و سال هاست از بيمارى پاركينسون رنج مى برد، بدين شكل به پايان زندگى خود اشاره دارد.
پاپ «ژان پل دوم» روز شنبه با ورود در فرورگاه «باتارب» مورد استقبال «ژاك شيراك» رئيس جمهورى فرانسه و همسرش «برنادت شيراك»، قرار گرفت.
در اين مراسم، شيراك در سخنانى كوتاه ضمن توصيف پاپ به «شبان دنيا و مردى صلح جو» اعلام كرد: «واتيكان و فرانسه در مبارزه براى تحقق جهانى كه انسان و انسانيت را محور هر پروژه اى قرار دهد، مبارزه مى كنند.»
پاپ ۸۴ ساله نيز در مراسمى كه شنبه شب با حضور ۳۰۰ هزار نفر برگزار شد، در سخنانى كوتاه گفت: همه بايد ديگرى را نه دشمن، بلكه برادرى براى در آغوش كشيدن ببينند تا بدين ترتيب بتوان جهانى بهتر را ساخت. اين يكصد و چهارمين سفر خارجى پاپ و هشتمين سفر وى به فرانسه و دومين سفر او به شهر زيارتى لورد است.
شهر لورد با ۱۵ هزار سكنه واقع در جنوب فرانسه به دليل وجود غار «ماسابى» كه گفته مى شود حضرت مريم (ع) در سال ۱۸۵۸ در اين غار بر دخترى روستايى به نام «برنادت سوبيرو» ۱۸ بار ظاهر شد و در آن، چشمه اى را براى شفاى بيماران جارى ساخت، يكى از مهمترين اماكن زيارتى جهان مسيحيت محسوب مى شود.
به گفته كميته پزشكى ناظر بر ادعاهاى معجزات اين غار تاكنون از هزاران ادعاى شفا، تنها ۶۶ مورد آنها توضيح پزشكى ندارد و به عنوان معجزه از آن ياد مى شود.

منبع سيستان

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید