نمایش پست تنها
قدیمی 07-19-2012
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض گوگل کروم و مستر پسورد ! چرا Google Chrome از Master Password استفاده نمیکند ؟ چاره چیست ؟ (اختصاصی)

گوگل کروم و مستر پسورد ! چرا Google Chrome از Master Password استفاده نمیکند ؟ چاره چیست ؟

Why No Google Chrome Master Password For Saved Passwords?

How Secure are Your Saved Chrome Browser Passwords?

گوگل کروم مرورگر خیلی خوبیه ولی بنده از فایرفاکس استفاده میکنم !
به چند دلیل کروم به صورت معمول ویرایشگر متن WysIWyg رو نداره و برای منی که هر روز با ارسال و کپی مطالب در نت سر و کار دارم خیلی دردسر داره
اما افزونه ای برای کروم و اختصاصا برای ویبالتین (vbulletin) وجود داره که کار ما رو راه میندازه اما کار بقیه رو نه !
WYSIWYG editor for Google Chrome!

و یا از اینجا دانلود کنین

دلیل بعدی عدم پشتیبانی از RSS سایتهاست که البته این از ضعف گوگل نیست دلیل تجاری داره ! احتمالا گوگل ترجیح میده وقتی سرویس فیدبرنر و سرویس انلاین آر اس اس خوان داره یوزرها از اون استفاده کنند و دیگه این امکان رو در مرورگر خودش قرار نمیده .

دلیل بعدی کرش های متعدد نسخه های اولیه ای هست که من استفاده میکردم و سابقه بدی در ذهنم گذاشت البته امروز دیگه به اون صورت نیست و بهتر شده اما خاطره ش برای من جا مونده

دلیل بعدی اینه که کروم هر تب رو در یک پروسه جدید باز میکنه یعنی اگر 15 تا تب باز داشته باشی در task manager نه 1 پروسه بلکه 15 پروسه مجزا خواهی دید
البته قطعا قسمتی از سرعت و سبکی کروم مدیون همین مساله س اما برای کسی مثل من که همزمان 20 تا تب باز داره و کار میکنه این مساله بی نظمی به وجود میاره و دوباره از طرفی مشکلات دیگری رو حادث میشه

اما از همه ی اینها بدتر

عدم پشتیبانی کروم از یک سیستم کدگذاری پسوردهای ذخیره شده به صورت مجزا و مستقل از ویندوز و بر اساس پسورد اعمالی خود کاربر هست

چیزی که انرا در فایرفاکس با نام Master Password میشناسیم
یعنی هر کسی به راحتی میتونه پشت کامپیوتر شما بشینه کروم رو باز کنه و پسوردهای ذخیره شده شما رو ببینه یا حتی بدون باز کردن کروم با استفاده از ابزارک های کوچکی پسوردهای شما رو واسه خودش کپی کنه .

در پست زیر توضیحات رو ارائه خواهم داد .

کوروش نعلینی

ویرایش توسط دانه کولانه : 07-19-2012 در ساعت 10:38 PM
4 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید