نمایش پست تنها
قدیمی 11-11-2015
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سلام

سلام این پست رو فقط اختصاص میدم به یک کتاب
قبل از صحبت باید بگم اگر حوصله مطالعه ندارید چطوری پس کتاب مطالعه میکنید ؟ یک پست 30 ؛ 40 خطی که این همه ایییش و پیف نداره ؟ صبور باشید

اول من باید در مورد آسیموف به تفصیل صحبت کنم .
نمیدونم از کجا شروع کنم این نویسنده پرش ذهنی به شدت بالایی داشت .
و نقطه ضعف آسیموف در داستان های بلند این بود که از اسامی و نام زیاد استفاده و تولید واژه و شخصتی بالایی داشت و داستان رو به حدی میپیچوند که در نهایت آدم زده میشد ... فکر میکنم بازخورد خود خواننده های آسیموف زمانی که در قید حیات بود باعث شد آسیموف در شیوه داستان نویسیش تغییر ایجاد کنه . و هم مقدمه های کوتاه تر بنویسه . و هم این که داستان کوتاه بنویسه البته استثناء هم داریم در مورد داستان های بلندش ولی داستان های کوتاه آسیموف دیگه شاهکار هست این یهودی دوست داشتنی واقعاً بلد هست چطوری کلمات رو روی یک کاغذ تایپ کنه . واقعاً بلد هست .
مخصوصاً تو داستانهای کوتاهش به حدی درست و به حدی تمیز کار میکنه که من هر وقت کتابی با عنوان داستان کوتاه از آسیموف میبینم انگار مائده آسمانی به من عطا شده . جداً فوق العاده هست .
این خیلی جالب هست که من مسیر فکری آسیموف رو وقتی داره داستانش رو شکل میده دنبال میکنم مثلاً یک داستان در مورد ابر فرمانروایان بود
داستان اولش با کار بر روی یک پروژه موشکی در ایالات متحده و موازی با اون در شوروی سابق شروع میشه بعد آسیموف پیش خودش میگه دارم چی مینویسم ؟ جنگ سرد ؟ نه این خیلی خز یک دفعه با یک ظرافتی شیفت میکنه میره طرف بشقاب پرنده وداستان جنگ سردی رو تبدیل به علمی تخیلی میکنه البته اگر شما حواستون جمع باشه وگرنه متوجه نمیشید
پرچونگی نکنم . ععععععههههه این سری نوشته هایی ازش میزارم که شما سرپرایز میشید اگر ببینید بیشتر فیلمهایی که ساخته شدند الهام گرفته از نوشته های آسیموف هستند . شما فکر میکنید هالیوود فیلمنامه نویس های خوبی داره ولی در اشتباهید هالیوود پر هست از اقتباس گران خوبی که به خوبی درون مایه های ادبی رو با یک چرخش ریز عوض میکنند تا شاهکاری رو به نام خودشون ثبت کنند

من در واقع یک کتاب رو تیکه تیکه کردم وبرای شما میخوام به صورت جدا جدا آپلود کنم .

در این مجموعه داستان کوتاه کلمات اشتراکی پنهان زیاد هست اما در مورد ابرکامپیوتری صحبت شده به نام مولتی ووک که کارش " محاسبات ابری و سنگین " هست با توجه به این که نوشته آسیموف تو چه سالی نوشته شده نشان از عمق مطالبی داره که تو این کتاب ازش صحبت میکنه .

بزارید از تیکه اول شروع کنم .
نمیدونم زیاد فیلم تماشا میکنید یا نه ولی یک فیلمی تو هالیوود ساخته شده بود در مورد آخرین رای دهنده فکر کنم صدا وسیما هم پخش کرده بود .
که داستانش این بود . که آمریکا لنگ رای یک نفر مونده بود ... از تلویزیون پخش مستقیم میشدند کلی داستان آخر طرف رای خودش رو انداخت . هه خوب این اقتباس بود البته یک اقتباس دست چندم از داستان آسیموف من این جا داستان اورجینال رو با نام voter براتون میزارم اتفاقاً اگر همین و میساختن قشنگ تر بود .

اما تیکه دوم مطمئن هستم که با نام inception آشنایی دارید . رویاساز و دی کاپریو و قرقره . خوب باید بگم این هم اقتباس بود بابا ، آسیموف از دوران بوق این رو نوشته بود . و اتفاقاً اون چیزی که آسیموف نوشته از خود فیلمش هم قشنگ تر هست، نه عشق و عاشقی کاذب داره نه چیزهای بدرد نخور
زوائد با وسواس مثال زدنی از داستان زدوده شده و اصلاً باید همین رو میساختن نه اون رو ... جاسوس بازی و هفت تیر کشی و رویا ، زمان تند و کند همش ..... بدرد نمیخورد . البته باز این جا یادآورد میشم من همراه تیکه رویاساز یک تیکه دیگه هم گذاشتم با نام بذله گو . که باز صحبت از مولتی ووک میکنه سال 1957دقت کنید ... یا شایدم دهه 60 میلادی چند سال پیش ؟ 58 سال پیش ببینید تو داستان بذله گو در مورد چی صحبت میکنه جالب هست . این که مولتی ووک پاسخ میده و اینها و امروز شما میبینید که داره اینها اتفاق می افته

تیکه بعد آخرین صور مهمش هست البته یک داستان فرعی هم داره که در مقابل آخرین صور حکم پیش غذا رو داره و اصلاً مهم نیست.... ترجیح میدم در مورد آخرین صور صحبت نکنم و از شما "جداً " دعوت میکنم این این نوشته رو بخونید ، دیگه اینجا آسیموف با ماشین تایپش پرواز داشت میکرد . واقعاً دیگه پدر داستان رو درآورد ، من این رو با akharin گذاشتم

پستهای عمیقی که من میزارم این جا شما نمیتونید تو هیچ نت فارسی پیدا کنید ما ایرانی ها عادت داریم اگر چیزی لذت میبریم اون رو برای خودمون نگه داریم و به خودمون زحمت نمیدیم به دیگران توضیح بدیم که چرا فلان شعر یا فلان داستان و فیلم از نظر ما جذاب هست .
من با زبان ساده به شما توضیح میدم قدر این پست رو بدونید و برای تشکر از من کتاب هایی که میزارم رو مطالعه کنید . این تشکر واقعی از من هست .

تیکه آخری شاپور هست بله و غافلگیر میشید اگر بدونید شاپور اسم چیه
با نام shapor گذاشتم

فایلهای پیوست شده : متاسفانه تمامی فایلهای ضمیمه شده تا مرداد 91 یعنی July, 2012 به خاطر بی دقتی شرکت سرویس دهنده خدمات سرور ما از بین رفته است بنابراین به تاریخ ضمیمه شدن فایلهایی که میخواهید دانلود کنید دقت بفرمایید که ما شرمسار بازدید کنندگان گرامی خود نشویم . فایلهای ضمیمه شده بعد از این تاریخ هیچ گونه مشکلی ندارند .

در فرصت مقتضی سعی خواهد شد فایلهای پرطرفردار تر که توسط خود بازدید کنندگان گرامی درخواست داده میشود به مرور اپلود و جایگزین شود. با تشکر
نوع فایل: pdf voter.pdf‏ (275.0 کیلو بایت, 0 نمایش)
نوع فایل: pdf joker feat inception.pdf‏ (675.4 کیلو بایت, 0 نمایش)
نوع فایل: pdf akharin.pdf‏ (369.6 کیلو بایت, 0 نمایش)
نوع فایل: pdf shapor.pdf‏ (324.9 کیلو بایت, 0 نمایش)

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 11-11-2015 در ساعت 05:57 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید