نمایش پست تنها
قدیمی 02-28-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض عشق از زبان بزرگان جهان

عشق نیرویی است که قلب را می سازد. قلب ما نمی تواند عشق بسازد."جبران خلیل جبران"
آنجا که نفرت هست، امکان عشق هم هست. فقط کافی است از میان این دو یکی را انتخاب کنیم."پائولو کوئیلو"
نه تنها دوست دارم دوستم بدارند، بلکه دوست دارم بشنوم دوستم دارند."جرج الیوت"
عشق شاه کلید دروازه های شادمانی است."الیور ونرل هولمز"
در مجلس عشاق قراری دگرست/وین باده ی عشق را خماری دگرست/آن علم که در مدرسه حاصل کردند/کاری دگرست و عشق کاری دگرست."جلال الدین محمد مولوی"
برخی که عاشقان به شب راز کنند/گِردِ در و بام دوست پرواز کنند/هر جا که دری بود به پب در بندند/الاّ در عاشقان که شب باز کنند."عین القضات همدانی"
قلب تو باید از روی میل و اراده آرزو کند که با عشق، به خدا خدمت کند."پال توئیچل"
گاهی سخنم به صد جنون بنویسید/گاه از سر عقل ذوفنون بنویسید/گر از فُضلایند، به زر نقش کنند/ور عاشق زارند، به خون بنویسید."فرید الدین عطاّر"
عشق نخستین، چیزی نیست جز کمی حماقت و مقدار زیادی کنجکاوی."جرج برنارد شاو"
مکن پنهان ، ز رخسارت هویداست/که شب را تا سحر بیدار بودی/تو را عشق این چنين بر باده داده/مگر از زندگی بیزار بودی؟"فریدون مشیری"
عشق بدون تباه کردن «من»، «ما» می آفریند."لئو بوسکالیا"
پیام من عشق است. پیامی ساده که هیچ پیچیدگی ندارد. هیچ آیین و تشریفات، اصول اعتقادی و هیچ نظریه ی فلسفی ندارد. پیام من روی کردی است ساده و مستقیم به زندگی. واژه ی کوچک عشق می تواند در بر دارنده ی این پیام باشد."اشو"
این کوزه چو من عاشق یاری بوده است/در بند زلف نگاری بوده است/این دست که بر گردن او می بینی/دستی است که بر گردن یاری بوده است."حکیم عمر خیام"
آن که می گوید دوستت دارم، خنیاگر غمگینی است، که آوازش را از دست داده است.ای کاش عشق را
زبان سخن بود."شاملو" تو را من زهر شیری خوانم ای عشق/که نامی خوش تر از اینت ندانم/وگر-هر لحظه- رنگی تازه گیری/به غیر از زهر شیرینت نخوانم."فریدون مشیری"
تکه ای از عشق را دو انگشتی بردار، خواهی دید از تمامی کاخ های دنیا برایت لذت بخش تر است."افلاطون"
کودکی پنج ساله می گذشت. لبخندم را پاسخ داد و گفت :عشق یعنی پدرم، مادرم. فقط پدر و مادرم هستند که عشق را می شناسند."جبران خلیل جبران"
عشق از ظرافت زن می کاهد و بر ظرافت مرد می افزاید."ژان پل ریشتر"
اگر تنها بتوانی چنانکه باید عشق بورزی شادترین و توانا ترین موجود در جهان خواهی بود."امر فولکس"

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید