نمایش پست تنها
قدیمی 04-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض هکر کومودو: طعم سکوت در برابر استاکس نت را بچشید

هکر تاییدیه های امنیتی سایت کومودو اعلام کرد که در پاسخ به اقدام غرب در جریان انتشار ویروس استاکس نت، دست به این اقدام زده است.

طی روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پایگاه داده یکی از تاییدکننده های تبادلات امن در اینترنت موسوم به CA هک شده است.

این هک که با سروصدای زیادی همراه شد، بلافاصله به حکومت ایران منتسب شد و رسانه های غربی جنجال زیادی را در این مورد به راه انداختند.

هکر این سایت با انتشار متنی در اینترنت و با ارایه مستندات قطعی فنی مبنی براینکه هک از طرف او انجام شده است انگیزه خود از این اقدام را توضیح داد

وی با بیان اینکه با توانایی و دانش شخصی خود به صورت مستقل به این اقدام دست زده است، توضیح داد که چه طور است که در جریان انتشار ویروس استاکس نت هیچگونه واکنش انتقادی نسبت به این موضوع نشان داده نشد و حتی صاحبان شرکت های فنی غربی با هماهنگی انجام شده بیش از دوسال پچ کاری باگ پرینتر استفاده شده در استاکس نت را به تاخیر انداختند اما در جریان هک کومودو، کار به اینجا رسیده که حتی خبرنگاری از سفیر ایران در سازمان ملل، در مورد این اقدام سوال کرده است.

هکر کومودو، این سوال را طرح کرده است که چه طور وقتی ویروس استاکس نت با صرف بودجه میلیون دلاری و با دسترسی به انواع سیستم های اسکادا، توسط امریکا و اسراییل ساخته شد، کسی از سفیر آنها در سازمان ملل سوال نکرد؟

این هکر همچنین پرسیده که چه طور است که دولت های غربی می توانند با تکیه بر انواع و اقسام سیستم های شنود ارتباطی همانند اشلون، ارتباطات اینترنتی اعم از جیمیل، اسکایپ و … را شنود کنند و صدا از کسی در نیاید، اما هک وی این گونه مورد انتقاد قرار گرفته است؟
هکر کومودو در پایان پیام مفصل خود به فارسی گفته است: جانم فدای رهبر.

منبع: الف

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید