نمایش پست تنها
قدیمی 05-30-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام

صحنه ای ماندگار از فیلم " داستان های عامه پسند ( تارانتینو 1994)"

گروه کوچکی از آدم های نشئه ، بالای سر میا (اوما تورمن ) جمع شده اند که بعد از استنشاق مقداری هروئین دچار شوک شده است . لنس ( اریک استولتز) فروشنده مواد مخدر به وینسنت (جان تراولتا) می گوید :"باید آدرنالین رو مستقیم توی قلبش تزریق کنی " وینسنت می گوید :" خب بعدش چی ؟" لنس جواب می دهد :" خودم هم بدم نمیاد بدونم !"
بینندگان فیلم ، خوب می دانند که اگر وینسنت نتواند زندگی را به میا ، همسر رئیس ترسناکش برگرداند ، چه بلایی بر سرش خواهد آمد. با این حال ، آنها هم مثل لنس نمی دانند این تزریق آدرنالین چه اثری دارد . اما بر عکس ، کارگردان فیلم ، تارانتینو ، از همه چیز خبر داشت . استولتز می گوید :" یادمه موقع تمرین کوئنتین می گفت مثل اینه که به یک پلنگ شلیک بکنی ، یا مثلا یه ببر رو توی تله بندازی ، جانور قبل از آروم شدن ، چند لحظه عین دیوونه ها به خودش می پیچه . ) همینطور بعد از هربرداشت ما رو وادار می کرد که واکنش شدیدتر و دیوانه وارتری از خودمون نشون بدیم و ما رو مدام برای رسیدن به حالت جنون آمیزتر تحریک می کرد که واقعا نتیجه داد . چون وقتی اوما زنده میشه و یه گوشه می نشینه ، تماشاگر هم همون احساس آسایشی رو میکنه که ماها داشتیم " سر تمرین ، خود تارانتینو بعضی از این حالات را برای گروه بازی می کرد . استولتز می گوید:" یادم میاد کوئنتین همینطور کف اتاق پیچ و تاب می خورد . اون و اوما تورمن به نوبت حرکت ها رو تمرین می کردند . " پلان تزریق آدرنالین در حقیقت برعکس گرفته شد .استولتز می گوید :"شروع پلان در اصل موقعیه که سوزن توی سینه اوما تورمنه و بعد جان تراولتا اونو بیرون می کشه." برای پرینت نهایی ، این حرکت به صورت معکوس مورد استفاده قرار گرفت . اما چیزی که هیچگاه کاملا مشخص نشد این بود که ایا کل قضیه از لحاظ پزشکی صحت دارد یا خیر ؟ استولتز با خنده می گوید : " فکر کنم همه مون این سئوال را از تارانتینو کردیم و حداقل من یکی قانع شدم که حقیقت داره . البته بعید نیست سرمون رو شیره مالیده باشه ، اما اهمیتی نداره ،چون حسابی تفریح کردیم !"
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید