نمایش پست تنها
قدیمی 10-04-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اندونزی و خداحافظی با claudine

در نزد Claudine من اطلاعات زیادی را در مورد حرفه خودم کسب کردم . کتابهای زیادی هم خودم درباره اندونزی خواندم . او گفته بود (( هر چه قبل از اعزام به کشوری بیشتر درباره آن بدانی کار تو آسانتر خواهد شد )) من این پند او را به دل پذیرفته بودم .

در سال 1492 وقتی کریستف کلمب با کشتی بادبانی به دریا رفت او می خواست به اندونزی برسد .
اندونزی به عنوان جزایر ادویه معروف بود و در تمام دوران استعمار گنجی خیلی ارزشمندتر از سرزمین های آمریکا محسوب میشد .
جزیره ی جاوه با پارچه های لطیف و تجملی اش با ادویه های جادوییش و با دربار پادشاهان ثروتمندش هم تاج جواهر شانی بود وسط دریا و هم محلی بود برای جنگ میان ماجراجویان اسپانیایی ،هلندی ، پرتقالی ، و انگلیسی . بلاخره در سال 1750 هلندی ها فاتح شدند و جزیره ی جاوه را به کنترل در آوردند . ولی آنها هم 150سال دیگر جنگیدند تا بقیه جزایر اندونزی را تسخیر کنند .

جزیره ی جاوه

وقتی ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم به اندونزی حمله کردند نیروهای هلندی دفاع موثری نکردند و در نتیجه مردم اندونزی و به خصوص ساکنین جزیره ی جاوه به سختی های بسیاری گرفتار شدند . به دنبال تسلیم ژاپنی ها رهبری به نام sukarno باشخصیت و قدرت کلام فوق العاده ای که داشت در راس فعالیت های استقلال طلبی قرار گرفت و استقلال اندونزی را اعلام کرد .

جنگ های استقلال طلبی اندونزی 4 سال ادامه پیدا کرد ولی بلاخره هلندیها پرچم خودشان را پایین اوردند و حاکمیت را برای مردمی که 3 قرن بر ضد سلطه هلندی ها تلاش کرده بودند . باز گرداندند .

سوکارنو در مقام اولین رییس جمهور اندونزی قرار گرفت ولی خیلی زود روشن شد که تمام اندونزی را تحت کنترل در آوردن از شکستن هلندی ها خیلی سختتر است
17هزار و 500 جزیره این کشور ملت به هم پیوسته و یگانه ای رادر بر نمیگرفت . بلکه برعکس این مجمع الجزایر انباشته خروشانی بود از انواع فرهنگ های متفاوت ده ، دوازده زبان واقوام متفاوت و بسیاری خصومت های 100 ساله . جنگ و ضد و خورد میان این اقوام شدت گرفت و سوکارنو به روش های استبدادی متوسل گردید . در سال 1960 پارلمان را منحل کرد و در 1963 رییس جمهور مادام العمر اندونزی نامیده شد .
سوکارنو در ازای دریافت تسلیحات و تعلیمات نظامی به بلوک شرق پیوست و به هدف آن که نفوذ کمونیسم را در جنوب شرق آسیا افزایش دهد و شخصاً مورد تایید رهبران کمونیسم قرار گیرد با ارتش اندونزی و تسلیحات روسی به مالزی حمله کرد .

ولی بلاخره مخالفت ها بر علیه او بروز کرد ودر 1965 ارتش برعلیه او کودتا کرد .

ژنرال سوکارنو ان هم فقط به دلیل زیرکی و حضور ذهن معشوقش از ترور و اعدام گریخت . بسیاری از افسران نظامی و مشاورین او شانس کمتری داشتند .
جریان ان حوادث یادآور حوادث 1953 ایران بود . حزب کمونیست به خصوص فرقه چینی آن مسئول خشونت های دوران سوکارنو بود . کشتاری که ارتش شروع کرد در حدود 300 تا 500 هزر نفر تلفات داشت . در سال 1968 ژنرال Suharto (چه اسم های خفنیهههههه !) رییس ستاد ارتش رسماً ریاست جمهوری را به دست گرفت .

جوانی

پیری سوهارتو

در سال 1971 که تصمیم آمریکا برای اینکه اندونزی را کاملاً از بلوک کمونیستی دور کند ضرورت بیشتری پیدا کرده بود نتیجه جنگ در ویتنام کم کم نامطمئن به نظر میرسید .
رییس جمهور نیکسون خروج نظامیان آمریکایی را از ویتنام در دسامبر 1969 آغاز کرده بود . هدف سیاست خارجی آمریکا با چشم اندازی گسترده تر و درازمدت تر این شده بود که اجازه ندهد دراثر سقوط یک کشور در دامان کمونیسم کشورهای دیگر هم یکی پس از دیگری سقوط کنند .
چند کشور خیلی مهم تلقی میشدند . اندونزی موقعیت کلیدی داشت پروژه شرکت main برای تولید و پخش الکتریسیته در سرتاسر اندونزی جزیی از برنامه وسیعتری بود که بنا بود تسلط
آمریکا بر جنوب شرقی آسیا را تضمین کند . در سیاست خارجی آمریکا در جنوب شرقی آسیا فرض بر این بود که ژنرال Suharto همانند شاه ایران خدمت گذار واشنگتن خواهد بود .

آمریکا امیدوار بود که کشور اندونزی الگویی بشود برای کشورهای دیگر این ناحیه فرض این بود که دستاوردهای مثبت آمریکا در اندونزی می تواند دستاوردهای مثبت دیگری هم در تمام جهان اسلام به خصوص در منطقه پرتلاطم خاور میانه به بار آورد علاوه بر همه اینها اندونزی نفت داشت . در آن زمان هیچ کس از کمیت و کیفیت ذخایر اندونزی با خبر نبود (همچین خوب اکتشاف نشده بود !)
هیچی دوباره شروع میکنه ور زدن که نمیدونم من مظلوم بودم و نمیدونم رویاهام به حقیقت پیوست و از این حرفا من این تیکه ها رو رد کردم حالا بقیه از زبان مبارک خودش !:
در ان دوران حوادث مهم دیگر هم در زندگی من افتاده بود : من و ann مرتباً اختلاف پیدا میکردیم . حتماً او حس کرده بود که من یک زندگی پنهانی دارم . من خود را قانع ساخته بودم که رابطه پنهانی من با Claudine نتیجه ی منطق رنجشی است که از ابتد ا نسبت به ازدواج با ann پیدا کردم . هر چند او در تمام دوران سخت سپاه صلح قدم به قدم همراه من آمده بود و در اجرای تصمیمات من کمک موثر کرد ولی چون در ابتدا ازدواج با خواسته او بود و به من تحمیل شده بود خود را محق میدانستم . تسلیم من به خواسته ی او دنباله تصمیم من به خواسته های پدر و مادرم به نظر می آمد . البته اکنون که دوران گذشته را بررسی میکنم مطمئنم که علت اصلی اختلافات من با ann همان رابطه پنهانی با Claudine بوده است . نمیتوانستم این رابطه را برملا کنم ولی ann آن را حس کرده بود . در هر حال تصمیم گرفتیم هر یک به آپارتمان جدایی منتقل شویم .
یک روز در 1971 در حدود یک هفته قبل از پرواز من به اندونزی به اپارتمان Claudine رفتم انواع پنیرها و انواع نانها با یک بطری شراب روی میز چیده شده بود

جام خودش را بلند کرد و گفت ((به سلامتی توموفق شده ای )) او لبخندی زد و با لحنی که خیلی صمیمانه نبود گفت ( اکنون تو هم یکی از ما شده ای )
مدت نیم ساعت از هر دری سخن گفتیم و همین بطری شراب به آخر رسید با نگاهی که تا ان زمان ندیده بودم چشمانش را به من دوخت و با کلماتی سخت و شمرده گفت : (( در مورد ملاقات های ما هرگز پیش هیچکس اعتراف نکن . اگر بکنی من هرگز تو را نمیبخشم و ملاقات با تو را انکار خواهم کرد ))
برای اولین بار حس کردم که شخصاً مرا تهدید میکند او خنده ی سردی سر داد )) اگر درباره ی ما حرفی بزنی مطمئن باش زندگیت به خطر می افتد ))
گویی ضربه ای به سرم خورد من گیج شدم : خیلی ناراحت و غمزده . ولی بعداً وقتی پیاده و تنها به طرف دفتر شرکت رفتم فکر کردم : عجب : چه زیرک و برنامه ریزی شده .
تمام اوقاتی که با هم بودیم در اپارتمان او سپری کرده بودیم. کمترین مدرک و شاهدی از رابطه ی ما وجود نداشت . هیچ کارمندی از شرکت main دخالت نداشت . درعین حال جزیی از من صداقت او را تحسین میکرد . او مرا فریب نداده بود . او مثل پدر و مادر من به من دروغ نگفته بود.

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 10-04-2011 در ساعت 05:15 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید