نمایش پست تنها
قدیمی 03-19-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

خب سلام مجدد خدمت دوستان
منم نظراتمو بگم و ببینیم دیگه به زودی شروع به کار میکنه این تاپیک یا خیر
حقیقتش برای ادامه دادن همچین تاپیکی احاطه علمی بسیار زیادی لازمه
و من هر کاری میکنم نمیتونم خودمو راضی کنم که شروع به نوشتن کنم حق بدید که در همچین موردی اگر مطلب اشتباهی بنویسی و اشتباه آموزش بدی بسیار عواقب بدی داره
خب آموزش زبان کردی و خواندن و نوشتن اون به صورت مدون و سیستماتیک در کمتر جایی هست و تدریس نمیشه و هر کس هر چی میدونه و نمیدونه به خاطر مطالعه خودشه هرچند که بر اساس قانون در دانشگاهای شهرهایی که اکثریت کرد زبان هستند اموزش زبان کردی مجاز هست و دروس علمی میتونن با زبان مادری (نه فقط کردی) تدریس بشن
اما به هر حال کسانی مثل ما آموزشی ندیده اند و چیزهایی که همه جا مقبول و تثبیت شده باشه و مثل زبان های دیگه بصورت قانون باشه رو در دست ندارند
زبان کردی هم متاسفانه یا نمیدونم شایدم خوشبختانه دارای گویش ها و لهجه ها و انواع متععد و فراوان خاص خودش هست که همین امر هم باعث میشه دقیقا نشه یکی از اونا رو به عنوان زبان و گویش و لهجه رسمی انتخاب و اونو آموزش داد
در بخش قواعد (گرامر) واقعا دشوار خواهد بود که چی در این تاپیک بنویسی این در حالیه که هر کسی نهایتا بتونه گونه زبانی خودشو توضیح بده البته شاید قرار نباشه اینقدر سفت سخت
به مسائل بچسبیم اما به هر حال لازمه که ذکر بشه چنین مشکلاتی وجود داره
اما قدر مسلم این که زبان کردی قواعد و دستور خاص خودشو داره و لااقل در بخش واژگان
و لغات ها و آموزش کردی خوانی و نویسی میشه مطالب خوبی گفت
قطعا یادگیری لغات کردی برای دوستان پارسی زبانمون در این تاپیک باید شیرین باشه و حتی اگه تمام انرژیمونو هم روی این بخش واژگان هم بزاریم هیچ کم نیست
اما به هر حال انتظار خطا و اشتباه رو از ما داشته باشید
و من باز هم لازمه اعلام کنم که در مقام یک کارشناس مطلب نمینویسم و خود من هم در بسیاری از جاها حتی در الفبا دچار مشکل هستم که امیدوارم در همین تاپیک مشکلا بنده هم حل بشه
بهتر میدونم که دیگه مطلب طولانی تر از این نشه و اولین و سنگ بنای این تاپیک رو که الفبای کردی باشه که البته همچین هم اسون نیست رو بذاریم و شروع کنیم

کاربران زیر از دانه کولانه به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید