نمایش پست تنها
قدیمی 02-26-2013
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض چیزهایی که ما بلد نیستیم !

چند روز پیش خونه پسر خاله ام بود با تلفن خونشون تماس گرفته شد ، گفتن ما از یک موسسه نظر سنجی در استانبول با شما تماس میگیریم در مورد گرانی اینجور چیزها داشت صحبت میکرد باهام ! که حالا وضعیت مملکت چطوریه حالا من گفتم هیچ علاقه ای ندارم و گوشی رو قطع کردم
چیزی که برام سوال شده این هست که چطور این تماس ها برقرار میشه از ناکجا آباد مگه اینطور نیست که تماس های خارجی باید از صافی مخابرات عبور کنه

پس این تماسها از پروتکل مخابراتی استفاده میکنن که یکدفعه گوشی تلفن خونه ما زنگ میخوره ، آیا این تماس های روی شبکه ی ایران برقرار میشه یا این که نه با ارسال امواج با ما تماس برقرار میکنن ، یا این مخابرات رو هک میکنن خلاصه فکرم یه مدتی هست که بدجور مشغول کرده این تنها چیز عجیبی نیست که باهاش مواجه شدم

-----------------------------------------------------------
یه فیلم دارم no country for old man فکر کنم جایز اسکار هم گرفته
این دی وی دی فیلم رو که میزارم تو دی وی دی پلیر، میخوام فیلمو جلو بزنم فیلم جلو نمیره عوضش تو اون محلی که ساعت و زمان فیلم رو میده یک نوشته عجیب غرییب انگلیسی میاد ، خلاصه ما که کف و خون قاطی کردیم اینو دیدیم
ظاهرا ً اونهایی که استاندارهای مخابراتی امروزی رو تعریف کردن به پروتکل و رمز هایی در معماری این سیستمها دسترسی دارند که ما حتی روحمون هم خبر نداره و گاهی اینچنان چشم آدم در میاد که نمیتونه اصلاً باور کنه
میگن آمریکا مهد مهندسی برق تو کل جهانه و اسرائیل هم سر آمد هست آدم تا خودش نبینه باور نمیکنه ، نمونش همین ویروس استاکس نت !
من یک کلیپی فکر کنم قبلاً تو خود فروم گذاشتم
یک چیزی هست بین هکرها بهش میگن zero codes یا zero days یا همچین چیزی که این کدها یا حالا هر چی باگهایی هست که در سخت افزار ها هکرهای سراسر دنیا پیدا میکنن این کدها رو روش های هک سخت افزارهای خاص میتونن مورد سوءاسفاده قرار بگیرن ، گاهی اوقات حتی شرکت های سازنده اون سخت افزار ها هم روحشون خبر نداره ، نمونه معروفش داستان استیو جابز و دوستش استیو وزنیاک هست که شرکت مخابراتی at&T رو هک کردن ! اگه منم یکی از این کدها داشتم و یک برنامه نویس قهار بودم خدا میدونست چه کارهای که میتونستم انجام بدم
گاهی اوقات آدم وسوسه میشه که وارد این مقولات بشه ولی این که تو نقش آدمی رو داشته باشی که به جای ساختن یک چیزی صرفاً نفوذ کننده باشی یا بهتره بگیم یک باگ فایندر ( چه لفظ قلم ! ) خوب خیلی مسخره هستش
ولی خیلی هیجان انگیز هست که از همین باگ ها بتونی برای سرکار گذاشتن مثلاً رفیقات استفاده کنی ، الان دیگه سخت افزار زیاد اهمیت نداره بلکه چیزی که مهمه منطق و روشی هست که استفاده میکنی . چقدر شعار میدم من !
واسه کسی در حد یک مبتدی سی پلاس پلاس بلده اینا بیشتر در حد باد و برود هست !
-----------------------------------------
گاهی اوقات خیلی خیالاتی میشم تو خیالاتم یک برنامه نویس قهار هستم که یک نسخه شخصی از لینوکس نوشتم که رو دست مایکروسافت بلند شده از فناوری پشتیبانی میکنه که دیگه نیازی به نسب درایور برای سخت افزار نیست
end سیستم عامل ، بیل گیتس زنگ بزنه بهم بگه : غلط کردم بیا مایکروسافت خودم استخدامت میکنم ، بعد من بهش محل سگ نذارم بگم : hey bill don,t make it such a big deal . it an open source world.you can steak to your stupid source code but are not making money any more
بعد مثلاً این مکالمه تلفنی تو یوتیوب پخش شه بعد تو یک کنفرانس بهم حمله شه
وای خدا چه خیالات خامی !
چرت و پرت میگم دیگه ولی دنیای اوپن سورس دنیای آینده هست ، سورس کد بسته مثل قرون وسطا هست ، که بیل گیتس سردم دارش هست !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 02-26-2013 در ساعت 06:44 PM
2 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید