نمایش پست تنها
قدیمی 04-28-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض بزرگداشت Ray Chrles

بزرگداشت Ray Chrles

B.B. King و Glen Campbell و Stevie Wonder و Wynton Marsalis که همگی از موسیقیدانان معاصر در زمینه های Jazz، Blues و ... هستند یک هفته پس از آنکه Ray Charles از دنیا رفت طی مراسمی در یکی از کلیساهای آفریقایی نسبت به Ray Charles ادای احترام کرده و اقدام به اجرای چند قطعه موسیقی نیز کردند. در این مراسم ابتدا پسر Ray Charles - که در عکس در کنار آقای Stevie Wonder ایستاده – خیلی ساده با زدن دست هایش به یکدیگر ریتم ملایمی رو آغاز کرد و شروع به قرائت یکی از کارهای قدیمی او را کرد.

سپس Jesse Jackson صحبت رو ادامه میده که "دیگه الان موسیقی در بهشت دارای یک رهبر هستش ..." و در ادامه خطاب به Charles میگه "قبل از اینکه بری و با Count Baise و Duke Ellington (هر دو از موسیقی دانان توانای Jazz) ملاقات داشته باشی، قبل از اینکه بری و دوستان و آشنایات رو ببینی، کنار رودخانه ای که در اونجا جاری هست مردی ایستاده که به نابینایان، بینایی اعطا میکنه، اول برو اونجا" .... پس از خوندن این متن جمعیتی که اونجا جمع شده بودند همگی به شوق و وجد می آیند و سخنان جکسون رو ستایش میکنند.

در این مراسم Willie Nelson قطعه Georgia on My Mind رو میخونه. B.B. King با گیتار خودش یک بالاد بسیار آروم اجرا میکنه و هنگامی که اشک چشم هاش رو پر میکنه صورت خودش رو به پشت میکنه و در ادامه میگه "او یک نابغه بود و یکی از بزرگترین موسیقیدانهایی که من در عمرم دیده بودم."

Wonder که خودش هم مانند Charles نابینا هستش میگه "اولین باری که صدای او رو شنیدم اصلا" متوجه نشدم که او نابینا هستش، تا مدتها این موضوع رو نمی دونستم ولی همیشه صدای او توی قلبم می نشست تا اینکه فهمیدم که من و او تو خیلی مسائل مشترک هستیم. انگشتان او روی کی برد پیانو به سهولت حرکت میکردند و صدای او انگار همیشه من رو به انتهای جهان میبرد."

Clint Eastwood هنرپیشه و کارگردان معروف سینما که از دوستان چارلز بود طی سخنانی گفت "به جرات میتونم بگم که من موسیقیدانی ندیدم که به اندازه چارلز کارهای بزرگ و اخلاقی داشته باشه، او همواره سخت کار میکرد تا ما از نتیجه زحماتش استفاده کنیم، او کسی بود که به همه ما Blues رو یاد داد". در پایان مراسم قطعه Somewhere Over The Rainbow اجرا شد.

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید