نمایش پست تنها
قدیمی 03-29-2010
Hiwa آواتار ها
Hiwa Hiwa آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

105 سپاس در 86 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amin354 نمایش پست ها
5-ساعت چند است؟ 5 ربع کم(يک ربع به پنج): اين عبارت آنقدر تابلو است که دوست خوبمان آقا وحيد وقتي در دانشگاه اين پاسخ را به شخص سائل داد آن شخص در پرسش بعدي خود اين سوال را مطرح کرد: کرمانشاهي هستيد؟

7- من خورشت خلال(؟) دوست دارم:اين غذا فقط مخصوص کرمانشاه است و دوستان خواهند گفت اه اه اه يعني شما با خلال هم خورشت درست مي کنين.

8- بريم کبابي خوش گوشت(؟) و جگر وز(؟)بخوريم:جالب است اين دو بخش گوسفند را در جاهای دیگه جز ضایعات به حساب میارند و از اون استفاده غذایی نمیکنند و هر چه هم اسرار کنيد باورشان نمي شود که اين ها در اینجا به مصرف میرسد.
با تشکر از دوست خوبمان آقا امین
با اجازه ش چندتا از اصطلاحاتی رو که گفته بودن رو بعنوان نمونه انتخاب کردم تا کمی در موردش حرف بزنیم...
1. در مورد ساعت شاید جالبتر از همه اینا ساعت 4:55 باشه که ماها میگیم : پنچ،پنج کم(یعنی صفر!).
2. خورشت خلال در واقع غذایی اعیانی حساب میشه.کرمانشاهی ها به هرکی بیشتر احترام بذارن،براش خورشت خلال درست میکنن.البته در بقیه شهرها به اسم "خورشت خلال بادام" معروفه.
3. در مورد خوش گوشت و جگر،اصلا با امین موافق نیستم.چون تقریبا" بیشتر شهرهای ایران رو گشتم.اولین جاهایی رو که رفتم جگرکی ها بودن.شاید اسامی این دو عضو گوسفندی باهم فرق داشته باشن در استانهای مختلف ولی جزء ضایعات نیستن...

نگاه کن ، نگاه ها همه سنگ است و قلب ها همه سنگ!

چه سنگبارانی...

گیرم گریختی همه عمر،کجا پناه بری ؟!

" خانه خدا سنگ است "
2 کاربر زیر از Hiwa سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید