نمایش پست تنها
قدیمی 02-18-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

دست دادن با يك پزشك، جان مردي را نجات داد

مارك گوريري 36 ساله، در رستوراني مشغول به كار بود. روزي يكي از دوستانش به صورت اتفاقي او را به همراهش كه پزشك 46 ساله‌اي به نام كريس بريت بود، معرفي كرد. آن دو براي صرف نهار به بيمارستان آمده بودند.

هنگامي كه دكتر بريت با مارك دست مي‌داد، متوجه شود كه دست‌هاي او بزرگ‌تر از حد معمول هستند و حالت اسفنجي دارد و صورتش هم ابعاد بزرگي دارد. اين علايم نشاندهنده بيماري آكرومگالي هستند. بيماري آكرومگالي در اثر توموري در غده هيپوفيز و ازدياد ترشح هورمون رشد توسط اين تومور رخ مي‌دهد. اين تومور در صورت درمان نشدن مي‌تواند منجر به مرگ شود.
خود مارك متوجه بزرگ شدن دست‌ها و صورتش شده بود ولي تصور مي‌كرد كه بزرگي دستهايش ناشي از كار زياد و كار در آشپزخانه است.
مارك گوريري و دكتر كريس بريت در حال دست دادن مجدد باهم ( به بزرگي دست مارك توجه كنيد.)

بعد از بررسي‌هاي پزشكي، ماه گذشته مشخص شد كه او توموري دو سانتيمتري در سر دارد، با يك عمل جراحي بيشتر حجم تومور برداشته شد و در ادامه درمان، مارك بايد داروهايي براي كنترل ترشح هورمون‌ها مصرف كند. مارك به شوخي مي‌گويد كه:
«مادرم تصور مي‌كند كه كريس فرشته محافظ من است. امكان داشت كه بينايي‌ام را از دست دهم و يا ناراحتي‌هاي ديگري پيدا كنم، فكر مي‌كنم كه زندگي‌ام را مديون كريس هستم.»
مارك گوريري (چپ) و دكتر كريس بريت (راست)

دكتر بريت گفته است كه از زمان دانشجويي مورد بيماري آكرومگالي نديده بود. آكرومگالي بيماري‌اي است كه هر پزشك اگر خوش شانس باشد، در دوران حرفه پزشكي‌اش مي‌تواند تنها يك مورد آن را ببيند.

از هر يك ميليون نفر تنها 3 نفر به اين بيماري مبتلا مي‌شوند. آكرومگالي مي‌تواند منجر به اختلال ديد، ديابت و مشكلات فشار خون شود.
با تشكر فريبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید