نمایش پست تنها
قدیمی 01-06-2011
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض کوثری از تاثیر بازار فیلم جشنواره فجر می گوید

جهانگير كوثري گفت: اگر گاه فيلمي از من اکران داخلي موفقي نداشته، اما حضور در بازار فيلم جشنواره فيلم فجر، هميشه برايم تأثير مثبت به همراه داشته است.
«جهانگير کوثري» تهيه‌کننده سينما در گفت‌وگو با ستاد خبري بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر درباره تأثير اين رويداد سينمايي بر رونق اقتصادي شهر بيان کرد: به دليل تجمعي که در ايام برپايي جشنواره مقابل سينماها ايجاد مي‌شود و حضوري که شهرستاني‌ها در تهران خواهند داشت، طبيعي است که گردش مالي و اقتصادي روي برخي کالاها به وجود آيد.
تهيه کننده «خون بازي» همچنين به جذابيت‌هاي جشنواره فجر اشاره کرد و گفت: تشکيل صف‌هاي طولاني مقابل سينماها و حضور هنرمندان در ميان مردم از جذابيت‌هاي جشنواره فيلم فجر و عامل رونق است.
کوثري با تأکيد بر نقش مؤثر جشنواره بر تقويت جايگاه سينماي ايران در دنيا، افزود: جشنواره از نگاه معرفي شهر تهران و جايگاه فرهنگي سينماي ايران به جهان تأثير بسيار مثبتي داشته است، چراکه هر مدير جشنواره، منتقد، تهيه کننده و کارگردان خارجي تمايل دارد در فجر حضور يابد و با فرهنگ کشور ما بيشتر آشنا شود.
تهيه کننده «عصر جمعه» درباره نقش جشنواره بر رونق اقتصادي سينماي ايران گفت: درصد تأثير اين مقوله در بخش داخلي کم است اما زماني که جشنواره فيلم فجر برپا مي‌شود، شرکت‌هاي سينمايي از کشورهاي خارجي حاضر مي‌شوند و برخي از فيلم‌ها را خريداري مي‌كنند و يا از اين دست كارها براي شرکت در جشنواره‌هاي خود دعوت مي‌کنند. براي خود من نيز خيلي اتفاق افتاده است که رايت فيلم‌هايم از ديگر کشورها خريداري شده و از اين بابت، بازار فيلم جشنواره بر برنامه‌هاي اقتصادي من تأثير گذاشته است. از اين رو من ترغيب مي‌شوم تا فيلم بعدي‌ام را بسازم و در جشنواره شرکت کنم.
کوثري که با دو فيلم «گلوگاه» و «سوت پايان» در دوره جديد جشنواره فيلم فجر حضور دارد، اظهار کرد: اگر گاه فيلمي از من در اکران داخلي دچار مشکل شده، توانسته‌ام با فروش آن به شرکت‌هاي خارجي در بازار فيلم، به سرمايه‌ام برسم و از اين رو، به عنوان عضوي از جامعه سينمايي ايران، معتقدم جشنواره فيلم فجر بر رونق اقتصادي سينما تأثيرگذار است.
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید