نمایش پست تنها
قدیمی 05-05-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر

هادی مرزبان در شب كارگردانان خانه تئاتر:
فردوس كاویانی مثل آب زلال است
خبرگزاری فارس: كانون كارگردانان خانه تئاتر مراسم شب كارگردان را با تقدیر از فردوس كاویانی و حمید پورآذری برگزار كرد.
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، در این برنامه كه شب گذشته 13 اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، ابتدا قطعات كوتاه نمایشی توسط گروه نمایشی «ادیپ» به كارگردانی حمید پورآذری اجرا شد، در این قطعات هنرجویان جوان تئاتر مسایلی را درباره موضوعات مطرح‌شده در تئاتر همچون شعار «تئاتر برای همه» مطرح كردند و با زبان طنزآلود پرسش‌هایی را با حاضران در میان گذاشتند كه كارگردان‌های حاضر در برنامه نیز با زبان طنز به آنان پاسخ می‌دادند.
در این برنامه كه با حضور هنرمندانی چون هادی مرزبان، جمشید جهانزاده، مریم معترف، هرمز هدایت، اصغر همت، كوروش نریمانی، ‌محمد امیریاراحمدی، محمد یعقوبی، بهزاد صدیقی، خسرو احمدی و ... برگزار شد، هادی مرزبان در سخنانی از فردوس كاویانی به عنوان یكی از كارگردان‌های باسابقه تئاتر تقدیر كرد.
مرزبان گفت: من از كسانی هستم كه همیشه داد و ناله عشق در تئاتر را دارم و معتقدم كه كتاب، دانشگاه و استعداد یك طرف و عشق به كارمان طرف دیگر است. كسی كه قرار است امروز از او تجلیل شود شخصیتی است كه فكر نمی كنم هیچ كس بیش از او خود را وقف تئاتر كرده باشد.
فردوس كاویانی مثل آب چشمه زلال است و اوست كه تئاتر واقعی را می‌داند. در ادامه این مراسم فردوس كاویانی ازهمه حاضران در مراسم تشكر كرد.
سپس حسین كیانی رییس هیات مدیره كانون كارگردانان حمید پورآذری را به عنوان كارگردان جوان برتر سال 88 معرفی كرد و گفت: حمید پورآذری هنرمندی است كه تمامی زندگی‌اش را در اینجا رها كرد و به مكانی رفت كه روزگاری كشتارگاه تهران بود و حالا فرهنگسرای بهمن است.
نیما دهقان نیز درباره با حمید پورآذری گفت: اتفاقی كه حمید آغاز كرده و همه چیز را رها كرده و به فرهنگسرای بهمن رفته تا با یكسری جوانان بكر كار تئاتر انجام دهد، حسی را در من به وجود می‌آورد كه دلم می‌خواهد این هدیه را به او تقدیم كنم و او را كارگردان برگزیده جوان تئاتر در سال 88 معرفی كنم.
انتهای پیام