نمایش پست تنها
قدیمی 05-07-2013
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض من ویندوز 8 را دوست دارم چون ....

البته عامل ششمی هم برای شکست خوردن پروژه ویندوز هشت وجود دارد

بیگ بنگ مدیر محترم بخش مربوطه ! ./

قبلا درخواست دارم که هر نوشته ای که در سایت مطرح میشه منبعش هم ذکر بشه خصوصا اونهایی که زبان عامیانه و خودمانی دارد و جملاتی شامل "به نظرمن " - "در تستی که من انجام دادم .. " و غیره ..

مساله بعدی اینه که من نظر مثبت و مساعدی در مورد ویندوز ایت دارم و اون رو دوست دارم (با اینکه الان ویندوز ایکس پی دارم )

خیلی نمیشه بحث و جدل کرد که چرا و حق با کیه
امار ها هم فعلا بر ضد ماست یعنی حداقل نظر بنده و مایکروسافت به هم نزدیک بوده که ویندوز ایت ویندوز خوبیه و ملت ازش استفاده میکنند اما محقق نشده
که اینو کسی که اطلاعات جامع و وسیع جهانی داشته باشه میتونه بیشتر در موردش حرف بزنه مثلا در مورد قیمت گذاری اون
در مورد وضعیت اقتصادی امریکا و اروپا
و در مورد رقبای لحظه ای ویندوز ایت
بنابراین اگر ویندوز سون در چند ماهه ی اول توزیعش چند درصد نفوذ پیدا کرده و ایت پیدا نکرده رو چندان نمیشه بهش تاکید کرد .

ویندوز ایت نسبت به سون برای من سبک بود و سریع
قطرش و وزنش برای من کم بود ! سون ضخیم و سنگین بود ! .

تمام بحثهایی که در مورد ایت نقد میشه در مورد ظاهر مترو اون هست
مهمتر از اون وضعیت پایداری و سرعت اون هست که باید مد نظر قرار داده بشه نه ظاهر مترو اون
این ظاهر رو ایا کسانی که صفحات لمسی دارند هم میکوبند ؟
ماهایی که دسکتاپی هستیم با دسکتاپ خودمون کار میکنیم
و دکمه استارت خودمون رو بر میگردونیم و اضافه میکنیم اصلا مشکل خاصی با قسمت طراحی شده برای صفحات لمسی اون نیست .

در نوشته فوق ابتدا توضیح داده میشه که این بحث در مورد طرفداری از لینوکس یا مک نیست و اساسا توضیحاتی در این باره داده خواهد شد که چرا ویندوز ایتی ها دوباره میرن سراغ ویندوز سون
اما در توضیحات ارائه شده تفاوت های ویندوز و سایر سیستم عامل ها بحث میشه

نقل قول:

اما من به طور قطع اطمینان دارم ویندوز ۸ ملعبه‌ای است که منجر به شکسته شدن انحصار سیستم عامل ویندوز توسط خودش خواهد شد!
قبل از آنکه وارد این بحث شویم که چرا ویندوز هشت موفق نمی‌شود و به چه دلیل ممکن است اکثر مردم حتی تا سال ۲۰۱۶ میلادی هنوز روی ویندوز هفت باقی بمانند،

نقل قول:

اگر بخواهیم از نقطه‌نظر یک سیستم‌عامل کاملا مناسب برای دسکتاپ (از لحاظ کارایی) به قضیه نگاه کنیم، حتی با وجود عرضه‌ی ویندوز ۸، بهترین انتخاب ویندوز ۷ خواهد بود.

نقل قول:

پس می توان به این نتیجه رسید که مایکروسافت با عرضه ویندوز ۸ بر طول عمر ویندوز ۷ خواهد افزود.

حالا 5 دلیل مطروحه برای اثبات بحث بالا مثلا اولیش رو نگاه کنید که چیه :
نقل قول:

در واقع، من فکر می‌کنم بهبود قابل توجه جدیدی را نمی توانید در ویندوز ۸ بیابید که در لینوکس و مک یافت نشود!

اینکه امکاناتی که در ویندوز 8 وجود داره بعضا در لینوکس وجود داشته مثل قابلیت ویندوز تو گو بر همگان معلوم هست
اما چه ربطی داره که بنده ی مدیر مایکروسافت به خودم بگم چون 10 سال پیش لینوکس نسخه لایو داشته و ویندوز هفت من اینو نداره حالا توی هشت دیگه نذارمش
قرار بود بگیم چرا از 7 به 8 نمیرن ! .

نقل قول:

مشکل بزرگ‌تر این است که برنامه‌نویسان باید برنامه را هم برای معماری x86 و هم برای ARM بسازند، هم برای صفحات لمسی و هم برای کیبرد و ماوس! که این کارها وقت زیادی را از توسعه‌دهنده می‌گیرد.

ابتدائا بیایید فرض کنیم که این مساله گردن مایکروسافته
ایا اگر بعد از سالها یک شرکت بزرگ به این نتیجه برسه که نسل های جدید نرم افزاری و سخت افزاری و تحولات اساسی ای نیاز هست که به وجود بیاد ایا باید از اون امتناع کنه ؟
بلاخره بزرگان صنعت نرم افزاری و سخت افزاری به این نتیجه میرسن که معماری پردازنده هایی مثل اینتل و ای ام دی مناسب هندهلد دیواس ها نیستند چون مصرف برق بالایی دارند و یک گوشی یا تب لت باید یه پردازنده ای داشته باشه که مصرف پایینی داشته باشه (در عوض چیزهای دیگری نداشته باشه)

که این ایده درست و منطقی ای هست باید انجام بشه که بنده و شما راحت اون تبلته رو دستمون بگیریم و لذت ببریم در غیر اینصورت اولین کسایی که شروع میکردیم به داد و بیداد خود ماها بودیم که آی داد بیداد این همه شرکت عریض طویل مثل مایکروسافت بلاخره نتونست یه کاری بکنه که این دستگاه ها شارژشون زود تموم نشه خاک بر سرها ؟

اما مساله اینه که اصلا داستان این هم نیست
پردازنده های ARM چه ربطی به مایکروسافت داره
پردازنده های arm توسط یه شرکت انگلیسی طراحی و ارائه شده
حالا مایکروسافت هم باید دنباله رو باشه و سیستم عامل متناسب با این معماری رو ارائه بده این شرکت های سخت افزاری و تحول های سخت افزاری هستند که گاها بر دستگاه نرم افزاری دنیا تحکم میکنه

شما اول پردازنده های چند هسته ای رو به بازار میدی بعد نرم افزار نویسها باید به فکر برنامه های با قابلیت پردازش موازی باشند

و باز پیشتر از همه اینها اینه که ویندوز 8 arm یه چیز جداست ویندوز 8 با معماری پردازنده های قبلی هم یه چیز دیگه ست و ایراد مطروحه نمیتونه کسی رو مجاب کنه که پس باید ویندوز ایت طراحی نمیشد
طراحی شده به اضافه اینکه در دو نسخه متفاوت هم طراحی شده که قابلیت چویس ما بالا بره .

من به ذکر مواردی که در ویندوز ایت وجود داره از خود متن فوق رفرنس میدم
نقل قول:

توانایی به روز کردن سیستم عامل؟ بوت شدن سریع‌تر؟ فروشگاه ویندوز؟ زنده بوت شدن از درایو USB؟!

اینها چیزی نیست و ملت از سون به ایت مهاجرت نمیکنند ؟

البته در تمام صحبت های بنده تفکر استفاده غیر قانونی از یک محصول پولی سایه افکنده بود
بنده به عنوان یوزر یک محصول رایگان ! به این مساله نگاه میکنم .

2 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید