نمایش پست تنها
قدیمی 02-19-2012
amir ahmadi آواتار ها
amir ahmadi amir ahmadi آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 267

508 سپاس در 332 نوشته ایشان در یکماه اخیر
amir ahmadi به Yahoo ارسال پیام

کاکائو
در میوه ام به قدر کافى نشاسته موجود است . از مواد معدنى نیز بى بهره نیستم . انواع روغنهاى طبى را از من مى گیرند. روغن
من براى ترکهاى پوستى و نیز ترك پاشنه پا اثر معجزه آسا دارد. از پوست دانه هاى من نوشابه اى بسیار مقوى مى توان ساخت .
گرد میوه من بهترین فرآورده غذایى جهت تقویت قواى جسمانى است .
اسم من کاکائو است ، اعراب به من لوزهندى گویند، زادگاه اولیه من آمریکاى مرکزى و مکزیک است ، ولى امروزه در اکثر
نواحى مستعد براى پرورش من مى باشند، تاکنون نسبت به کشت من در ایران اقدام نشده است ، ارتفاع درخت من به ده متر مى
رسد. میوه درخت من به اندازه خیار است که در آن 30 تا 40 دانه وجود دارد. براى استفاده من میوه را چیده مى گذارند بپوسد
تا دانه ها از آن جدا گردند. دانه هاى من داراى پنجاه درصد روغن هستند که به نام کره کاکائو معروف است ، میوه من داراى
هشت تا ده درصد نشاسته ، یازده تا هجده درصد مواد سفیده اى ، و دو تا سه درصد کافئین ، یک تا سه درصد تئوبرومین ، و
چهار درصد مواد معدنى است و به همین جهت است که گرد میوه من یکى از مواد مقوى به حساب مى آید و با گرد میوه من
و «« اوول »» شکلات و فرآورده هاى غذایى و دارویى مى سازند. کره دانه هاى من در صنعت داروسازى جهت ساختن شیاف
روغنهاى طبى به کار مى رود، و براى معالجه ترك پوست مخصوصا ترك پاشنه پا روغنى مناسبتر از روغن من نیست ، از پوست
دانه هاى من در صنعت داروسازى تئوبرومین استخراج مى کنند که یکى از داروهاى پیشاب آور است . از پوست دانه ها من
نوشابه هاى مقوى مى سازند.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید