نمایش پست تنها
قدیمی 05-08-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض موزیلا با انتشار فایرفاکس 4 مرورگر خود را تقویت کرد

موزیلا با انتشار فایرفاکس 4 مرورگر خود را تقویت کرد

موزیلا با انتشار فایرفاکس 4 مرورگر معروف خود را تا حد زیادی تقویت کرد، اما هنوز نتوانسته است در قلمروی سرعت گوی سبقت را از رقبا برباید.

به گزارش ICTPRESS ؛ موزیلا امید به ارائه سریع‌تر بهبودها و قابلیت‌های تازه دارد و در فایرفاکس5 ، 6 ، 7 و 8 اشکال‌زدای جدید، جاوا اسکریپت تقویت شده و کامپایلر بازآرایی شده‌ جی‌آی‌تی را تعبیه کند.

کامپایلر جدید جی‌آی‌تی که لانمانکی (IonMonkey) نام دارد در مرحله‌ طراحی قرار دارد و از کامپایلر موجود که یاگرمانکی(JägerMonkey) نام دارد بسیار سریع‌تر است.

موتور جاوا اسکریپ جدید نیز دارای واسط اشکال‌زدایی جدیدی است که نه تنها پایدارتر و آسان‌تر است بلکه دارای قابلیت اتصال از دور هم هست یعنی می‌توان با استفاده از برنامه اشکال‌زدایی در حال کار روی رایانه‌ای کیفی به اشکال‌زدایی صفحه‌ وب در حال اجرا روی تلفن همراه اقدام کرد.

پروژه‌ تازه‌ای برای تولید واسط برنامه‌ کاربردی گرافیک دو بعدی جدیدی هم برای فایرفاکس در دست اجرا است.

فایرفاکس 5 به صورت مرورگر داده در ماه آینده عرضه می شود و برنامه‌ نهایی آن قرار است در 21 ژوئن عرضه شود. هنوز مشخص نیست که در فایرکس 5 چه بهبودهایی تعبیه شده باشد، اما بعید است که تغییرات مربوط به جاوا اسکریپت و گرافیک در آن اعمال شده باشد چون گفته می شود که این پروژه‌ها در مراحل آغازین هستند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید