نمایش پست تنها
قدیمی 11-24-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض رنگ پوست از سفيد تا سياه

رنگ پوست از سفيد تا سياه

حتما تاكنون تصاوير مدل‌ها و ستاره‌هاي سينما را در مجلات ديده‌ايد و با حسرت به خودتان گفته‌ايد كه اين مدل‌ها براي داشتن چنين چهره عالي و پوستي صاف چه مي‌كنند؟
در حقيقت اين چهره‌هاي بي‌عيبي كه شما مي‌بينيد، نتيجه كار همان كرم پودرها يا پنكيك‌ها هستند. اگر شما در صورت‌تان جوش يا لك داريد، چيز عجيبي نيست . در پوست همه لك و جاي جوش و ...

وجود دارد. چند نفر را در اطراف خودتان ديده‌ايد كه پوستشان آينه باشد؟
البته با تغذيه صحيح و مراقبت مناسب مي‌توان در دراز مدت به پوستي شاداب دست يافت ولي در اغلب افراد عيوبي در پوست وجود دارد كه در زير آرايش قرار مي‌گيرد واين كرم پودرها هستند كه نقش اصلي را در يك آرايش درخشان و خوشايند فراهم مي‌آورند. آرايشي كه زيبايي‌هاي خاص صورت را حفظ كرده و پوست را صاف و شفاف كند و در عين حال جلوه‌اي طبيعي داشته باشد، به شما كمك خواهد كرد كه صورتي بي‌عيب داشته باشيد.

رنگ پوست از سفيد تا سياه
براي تقسيم‌بندي پوست معيارهاي متعددي وجود دارد كه يكي از آنها، رنگ پوست است. به طور كلي در دنيا شش نوع پوست (از نظر رنگ) وجود دارد؛ نوع يك كه پوست‌هاي خيلي روشن و سفيد، مثل پوست اروپايي‌هاست تا نوع شش‌كه پوست‌هاي خيلي تيره مثل نژاد آفريقايي هاست. هر كدام از اين انواع، خصوصيات و مشخصه هاي خاص خود را دارند. مثلاً در پوست هاي نوع يك، رنگدانه‌هاي پوست بسيار كم تراكم و نسبت به آفتاب حساس هستند، در نتيجه اغلب اين پوست ها داراي كك و مك هستند. هر چه قدر به سمت نوع 6 برويم، رنگ دانه‌ها متراكم تر مي‌شوند و مقاومت آنها در مقابل آفتاب بالاتر مي رود.
پوست مردم كشور ما به طور متوسط در بين نوع سوم و چهارم است، يعني نه خيلي روشن و نه خيلي تيره. اين طيف در مقابل آفتاب از مقاومت بالايي برخوردار نيست و در فصول مختلف سال‌به ويژه تابستان، نياز به مراقبت دارد.
ایران سلامت

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید