نمایش پست تنها
قدیمی 12-09-2015
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام حقیقتش من یک مجموعه بزرگی از کتابها رو در سطح نت دانلود کرده بودم فکر کنم 200 تایی بود ، تازه از بین کتاب هایی که بود فقط اونهایی که مناسب تشخیص داده بودم رو دانلود کردم به هر حال اون مجموعه ای که دانلود کردم باز اون کتاب ها رو هم مطالعه کردم و یک تعداد عظیمی رو باز کنار گذاشتم گاهی مثلاً تا میانه کتاب رفتم گاهی یک 10 ، 20 صفحه ای مطالعه کردم بعد دیدم نه من اصلاً این کتاب رو برای مطالعه مناسب نمیدونم . ماحصل اون دانلود و پالایش این پستهایی که در اینجا گذاشته شده هست که مشاهده میکنید و من حتی یک کتاب رو که کاملاً مطالعه نکرده باشم اینجا نذاشتم . نکته بعدی این هست که این کتابهایی هم که گذاشتم کامل نیست !
یعنی ممکنه بعضی ها رو جرح و تعدیل کرده باشم که اون هم وابسته به عوامل زمان و جذابیت زمان و نوع نگارش هست ، تو پستهای قبلی در موردش صحبت کردم
پس مطمئن باشید مشابه این تالار رو در هیچ نت فارسی پیدا نمیکنید . حتی تو هیچ سایتی ... مثلاً بعضی سایتها طراحیشون شیک هست بعد کاربراش برای این که چسی بیان یک کتاب مثلاً معروف رو معرفی میکنند بخونید . چه میدونم مثلاً : خانه ترستون ... یا 100 سال تنهایی ... ببینید ممکنه این کتاب ها در زمان خودش فوق العاده باشه ولی الان دیگه اون جذابیت و گیرایی رو نداره . مسئله زمان و نوع نگارش هست .
مثلاً نوشته های چارلز دیکنز دیگه الان برش نداره اون چیزهایی که از دید این جذاب بوده واسه من نیست ! البته موارد نادر هم هست که من اونها رو قلمهای کلاسیک میدونم .
درنهایت میخواستم بگم درسته که من اعمال سلیقه کردم ولی این اعمال سلیقه از یک الگوی مشخصی پیروی میکنه که حتی میتونم توضیح بدم . میتونم با دلایل منطقی و قابل استناد توضیح بدم که چرا فلان کتاب رو برای مطالعه مناسب نمیبینم .
بگذریم ........ دلیل این بود که الان اون چیزهایی که دریافت کرده بودم برای دانلود تموم شده و من به نقطه صفر رسیدم یعنی الان باید برم دوباره دانلود کنم . منتها این دفعه دانلود هدفمند انجام میدم
===========
کتابی که این سری معرفی میکنم کتابی هست با عنوان افسانه های راز و خیال که مجموعه داستان کوتاهی هست نوشته " ادگار آلن پو " من این رو جرح و تعدیل کردم . در واقع از لولو تبدیل به هلو کردم. از مجموع 5 تا داستان 3 داستان وسطی رو حذف کردم
2 تاش چون در مورد مسائل کارآگاهی بود و اگر بگیم ما با شرلوک هولمز و پوآرو یکی نبود در بیشتر نقاط باهاشون اشتراک نظر و نوشته داشت. به خاطر همین اونها رو برداشتم هر چند تصور میکنم این فیلمهایی که الان دارند میسازند بیشترشون اقتباس چند گانه هست . از همین نوشته ها
یکی دیگه هم با عنوان سوسک طلایی بود اول که این که خوب حجمش زیاد بود و به احتمال زیاد ارور میداد حتی اگر فشرده میکردم و دوم این که داستانش در مورد پیدا کردن گنجینه و دفینه رمز و راز بود که با اون فیلم گنجینه ملی کیج و راز داوینچی فکر کنم خوندن چنین متنی دیگه برای شما جذابیت نداشته باشه .

چیزی که باعث تعجب من میشه این هست که چرا مارک تواین از آلن پو بیشتر شهرت داره مخصوصاً این که در کتابهاش بیش از حد هم از خودش تعریف میکنه مثلاً مقدمه یکی از کتابهاش رو خونده بودم که من اینطوری این شخصیت رو تصویر کردم حالا این داستان رو اینطوری دارم مینویسم الان که این داستان رو مینویسم تو کشتی هستم این شخصیت رو از این جا گرفتم .... خوب به من چه ؟ با توجه به این که هاکلبری فین یکی از داستان های محبوب تواین شده که من اون رو بیشتر نتیجه جنجال رسانه ای میدونم .
باعث تعجب هست که این نرخ بی توجهی امروز نسبت به آلن پو میشه . نوشتن یک اثر بلند با شخصیت های زیاد ممکنه چیزی باشه که قبلاً جذاب بوده باشه اما الان دیگه اون جذابیت رو نداره الان بیشتر محتوای اون داستان هست که مهم هست اون وقایعی که داره طی میشه اگر داستانی نوشته شده باشه که محتوا محور باشه من تضمین میکنم که این نوشته ماندگار خواهد شد .

من به جرئت میگم که ژول ورن به حق ادعا میکرد که آلن پو نویسنده بزرگی هست . با این کتابی که اینجا میزارم و شما زحمت میکشید مطالعه میکنید میبینید که پر بیراه نبوده تعریف ژول ورن چند تا داستان هست و این که کتابش چیزه ........

========
این 2 نوشته سوا شده بخونیدش از بین این همه کتاب و از بین متون کتاب این ها رو سوا کردم مطالعش کنید .

فایلهای پیوست شده : متاسفانه تمامی فایلهای ضمیمه شده تا مرداد 91 یعنی July, 2012 به خاطر بی دقتی شرکت سرویس دهنده خدمات سرور ما از بین رفته است بنابراین به تاریخ ضمیمه شدن فایلهایی که میخواهید دانلود کنید دقت بفرمایید که ما شرمسار بازدید کنندگان گرامی خود نشویم . فایلهای ضمیمه شده بعد از این تاریخ هیچ گونه مشکلی ندارند .

در فرصت مقتضی سعی خواهد شد فایلهای پرطرفردار تر که توسط خود بازدید کنندگان گرامی درخواست داده میشود به مرور اپلود و جایگزین شود. با تشکر
نوع فایل: pdf noteinbottle.pdf‏ (3.52 مگابایت, 0 نمایش)
نوع فایل: pdf chahvapandol.pdf‏ (1.81 مگابایت, 0 نمایش)

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 12-09-2015 در ساعت 02:51 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید