نمایش پست تنها
قدیمی 05-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جستجوی امن در گوگل امکان‌پذیر شد

گوگل با فراهم آوردن سرویس اس.اس.ال برای جستجوهای اینترنتی، گام دیگری در افزایش حفاظت از اطلاعات شخصی و جلوگیری از فاش شدن جستجوی افراد در اینترنت برداشت. این سرویس به زودی در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

گوگل به‌تازگی گزینه جستجوی امن یا رمزگذاری‌شده را بر روی موتور جستجوی خود قرار داده و قرار است این گزینه به‌زودی در تمامی سرویس‌های گوگل کار گذاشته شود.

به گزارش سی.نت، افرادی که می‌خواهند جستجوی امن‌تری داشته باشند، می‌توانند در مرورگر خود آدرس https://www.google.com را تایپ کرده و مطمئن باشند کلیدواژگان و عباراتی را که جستجوی می‌کنند و هم‌چنین نتایج ارائه شده توسط گوگل از استراق سمع دیگران محافظت خواهد شد.

مورالی ویزواناتان، مدیر جستجوی گوگل گفت: «سرویس بتای این گزینه امن یک هفته‌ای است که در ایالات متحده اجرا شده و طی روزهای آتی برای کاربران سراسر دنیا کاربردی خواهد شد.»

این اتفاق، گوگل را به نخستین موتور جستجوی ارائه‌دهنده سرویس‌های حفاظت از حریم خصوصی تبدیل خواهد کرد. در حال حاضر AOL، یاهو و میاکروسافت این گزینه را ندارند.

ویزواناتان در مصاحبه‌ای با سی‌نت گفت: «برخی از کاربران واقعا این امنیت را طلب می‌کنند. اما در حال حاضر این گزینه، انتخاب قراردادی نخواهد بود. کارهای زیادی پیش از رسیدن به این مرحله باید انجام گیرد.»

این سیستم رمزگذاری تنها داده‌های منتقل شده میان مرورگر اشخاص و موتور جستجوی گوگل را محافظت می‌کند. وقتی افراد بر روی یکی از نتایج جستجو کلیک کرده و وارد سایت دیگری می‌شوند، محیط محافظت شده را ترک کرده‌اند.

این سرویس با لوگوی اختصاصی و تصویر یک قفل در صفحه و عبارت SSL (فناوری برای رمزگذاری اطلاعات رد و بدل شده میان رایانه کاربر و موتور جستجوی گوگل) متمایز می‌شود. فناوری اس.اس.ال غالبا در بانک‌ها و تجارت الکترونیک کاربرد دارد.

گوگل پیش از این همواره برای کاربران استفاده از HTTPS را که در آن SSL به کار برده شده است، فراهم کرده است. افرادی که این گزینه را در گوگل انتخاب می‌کنند، تنها این سرویس را در ازای جستجوی صفحات اینترنتی دریافت می‌کنند و رمزگذاری شامل جستجوی تصاویر و نقشه‌ها نمی‌شود. بنابراین در این مورد، لینک‌های مربوط به جستجوی تصاویر یا نقشه‌ها در کنار یا بالای صفحه جستجو نمایش داده نمی‌شود.

این سرویس قادر نیست از اطلاعات ذخیره شده بر روی رایانه کاربر یا سرور گوگل محافظت کند و اگر شخصی بر روی رایانه خود ویروس یا keylogger داشته باشد، داده‌های جستجوی اینترنتی و دیگر اطلاعات براحتی قابل سرقت هستند.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید