نمایش پست تنها
قدیمی 05-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض 35 درصد از محیط زیست با اهمیت دریایی جهان نابود شده است

دبیر كل سازمان ملل متحد:

35 درصد از محیط زیست با اهمیت دریایی جهان نابود شده است

تهران - دبیر كل سازمان ملل متحد با انتشار پیامی به مناسبت روز بین المللی تنوع زیستی (22 می 2012 ) برابر با دوم خرداد گفت : در حال حاضر 30 تا 35 درصد از محیط زیست با اهمیت دریایی در جهان نابود شده است.

به گزارش مركز اطلاعات سازمان ملل ، 'بان كی مون ' در این پیام خواستار اقدامات محلی ،‌ملی و بین المللی برای حفاظت از زیست بوم دریایی شد .

در بخشی از این پیام آمده است : پسماند های پلاستیكی همچنان حیات در دریاها را نابود می كند و آلاینده های منتقل شده از خشكی در حال نابودی اكسیژن آب های نواحی ساحلی هستند .

وی در ادامه این پیام یادآور شد: علاوه بر این ها ،‌افزایش مصرف سوخت های فسیلی اقلیم جهانی را تحت تاثیر قرار داده كه این امر موجب گرم شدن سطح آب ها و در نهایت بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها و اسیدی شدن آن ها شده كه تازه در حال درك پیامدهای آن ها هستیم .

بانی كی مون با اشاره به برپایی اجلاس آتی ریو +20 گفت :شركت كنندگان در آن نشست باید برای اصلاح مدیریت و حفاظت از اقیانوس ها از راه ابتكارات سازمان ملل متحد ،‌دولت ها و سایر شركا به منظور كاهش صید آبزیان ،‌گسترش مناطق حفاظت شده دریایی ،‌كاهش آلودگی دریایی و كم كردن اثرات تغییرات اقلیمی تصمیمات قاطع اتحاذ كنند.

اجلاس رسمی توسعه پایدار ' ریو 20 + ' 20 تا 22 ژوئن ( 31 خرداد تا دوم تیرماه) امسال برگزار می شود . جلسات و نشست های تخصصی این اجلاس از 13 ژوئن برابر با 24 خردادماه در شهر 'ریو دو ژانیرو' در برزیل آغاز می شود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید