نمایش پست تنها
قدیمی 01-17-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
امیدوارم احوالتون چاق باشه حتماً با محیط این تالار یعنی مهندسی مکانیک آشنا شدین و متوجه شدین که در چه فضایی هست ، هر چند تیری هست در تاریکی اما ما دعوت به همکاری از هر عنصری چه دوست و چه دشمن مینماییم تا ما را در این تالار همراهی کنند ، یک سری تغییراتی هست که باید در تالار مکانیک بدم بعداً این تغییرات رو زمانی که درست برنامه ریزی کردم و اعمال کردم خواهید دید اما فعلاً کاری به این مسائل نداریم و من هیچوقت قبل از این که عمل کنم حرف نمیزنم ، که چیزی بگم که بهش عمل نکرده باشم کای رو انجام میدم بعد دلیلش رو ذکر میکنم
البته ممکن هست تفاوت های محسوسی در دیدگاه ها باشه اما باید بگم که یکسری جملات بسیار قاصر هستند که بتونند حقیقت رو اون طور که هست نمایان کنند
باید بپذیریم که مهندسی مکانیک در ایران با جاهای دیگه دنیا متفاوت هست
و ما یک کشور در حال توسعه هستیم در این زمینه و زیاد هم تجربه کاری نداریم
کارهای پایلوت کمی هم انجام دادیم و به صورت جهت داده شده تلاشی رو صورت ندادیم برای همین امروز در بهترین شرایط یک مونتاژ کننده صنعتی مخصوصاً در شاخه صنعتی هستیم ، باید بپذیریم که گرایش سیالات در ایران جز تکنسین و در بهترین شرایط بهینه سازی عملکرد نیروگاه ها نیست و در بالاترین سطوح آرزوی هر گرایش سیالاتی حضور در شرکتهای بزرگی مثل مپنا ( مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران ) نیست در سطوح پایین تر حالا عضویت در نظام مهندسی و کارهای تاسیساتی برای مجتمع ها و ساختمانها اما ( که البته اگر دست بر قضا داشته باشند در آمد خوبی هم داره ) ولی بحث این هست که بازار این مسائل هم به دلیل سیطره چند مهندس قدیمی بر نظام مهندسی چیزی جز پارتی بازی ، و گرفتن امتیاز های کارهای بزرگ نیست ، مناقصه ها هم در واقع رقابت ناسالم هست و هر شرکتی که قیمت کمتری را پیشنهاد بدهد ،برنده مناقصه ها خواهد بود که کیفیت کار در این میان قربانی خواهد شد
در نهایت اگر همه جا با بن بست روبرو شد باید در یک شرکت تازه تاسیس سیمان مشغول به کار باشد یا کارهای تاسیساتی خرد را انجام بدهد ( این حقیقت جامعه الان در حال حاضر هست ) سیالاتی ها به هر حال مسیری را طی میکنند که آخر و انتهای آن را میبینند !
اما برای ساخت تولید میدان کار وابسته به مهارت فردی افزایش پیدا خواهد کرد
در واقع میدونید بزارید خیلی به شما صمیمی بگم ساخت و تولید چی هست ! ساخت و تولید یک قطعه از قبل طراحی شده را میگیرد بعد فکر میکند این قطعه از قبل تولید شده چطور مورد تولید انبوه قرار بگیرد که کم هزینه تر باشد
یا این که مکانیزم تولید بطری آب معدنی چطور باشد ، با قالبب گیری بادی تولید شود یا به شیوه دیگه ، و بیشتر طراح قالب و مکانیزم های انبوه هست
که برای صرفه اقتصادی یک تولید کننده مفید تر هست ، ساخت تولید در ایران هم هست شرکتهای موفق ، از اسمش هم معلوم هست ( ساخت و تولید )

اما گرایش سوم ، طراحی جامدات این گرایش بدون توجه به هزینه ، سفارش تحویل میگیرد ، مثلاً به عنوان یک طراح سفارش میگیرد که یک قطعه در این ابعاد با این مقاومت با این ضریب اطمینان برای من بساز که حد خستگی آن در این محدوده باشد
طراحی اجزاء یکی از درس های اصلی این گرایش هست ، و همچنین استاتیک و مقاومت مصالح ، طراحی مکانیزم ها ، دینامیک ماشین و دینامیک و ... همه این درس ها در واقع برای این گرایش هست ، که باید تشخیص بده با چه آلیاژی ، و با چه پروسه ای تولید کنه قطعه رو
اما در سطوح بالاتر مثلاً سفارش ماشین یا طراحی مکانیزم خواهد گرفت که سیستمی مکانیکی تولید کند ، مثلاً سفارش های نظامی ( که بحث صرفه اقتصادی اصلاً مطرح نیست ) در واقع مخلص کلام زیبایی مهندسی مکانیک و اکثر نرم افزار های مهندسی مکانیک هم برای این گرایش هست ! و مکانیک را در دنیا با این گرایش میشناسند
اما حقیقتش در ایران یک مقداری اوضاع و شرایط اونطور که باید بر وفق مراد این گرایش نیست ( مثل ساخت و تولید یا حرارت و سیالات ) بنده در آینده مطلبی در این زمینه خواهم نوشت و نقشه ی راهی برای یک مهندس مکانیک موفق در زمینه طراحی اون هم در ایران ترسیم خواهم کرد
سخن به درازا کشید ، زیاد صحبت نکنم

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 01-17-2014 در ساعت 02:55 PM
3 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید