نمایش پست تنها
قدیمی 04-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض Dsl چيست؟

Digital Subscriber Line كه مي‌توان آن را خط اشتراک دیجیتال ناميد، روشي براي اتصال به اينترنت با سرعت بالا و هزينه كمتر است.
انواع مختلفی از DSL وجود دارد که امکان اتصال به اینترنت را با سرعت‌ها و امکانات مختلف مهیا می‌کنند. اما نوعی که بیشتر در کشورمان شناخته شده است Asymmetric-DSL یا ADSL یا DSL نامتقارن است.

DSL چگونه کار می‌کند؟
کابل‌های تلفن قادر به انتقال سيگنال‌هائی با ظرفيت چندين ميليون هرتز است. ولی در روش Dial-Up تنها می‌توان از 4KHz پهنای باند استفاده کرد که با استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌های فشرده‌سازی، می توان حداکثر 56 کیلو بایت اطلاعات را در یک ثانیه منتقل كرد.
در حقیقت DSL روشي است كه با استفاده از پهنای باند آزاد اطلاعات را منتقل مي‌كند.

مقايسه انواع DSL‌ها:

Asymmetric DSL) ADSL):
این روش نامتقارن نامیده شده و دلیل آن هم تفاوت سرعت دريافت و ارسال است.
بيشتر مناسب خانه‌ها و ادارات كوچك است. و بيشتر مناسب افرادي كه دانلود بيشتري دارند.
شما مي توانید تا 6.1 مگابيت بر ثانيه دريافت و 640 كيلوبيت بر ثانيه ارسال داشته باشید.

Consumer Digital Subscriber Line) CDSL):
يا DSL مصرف كننده نوعي ديگر از اين تكنولوژي است. از ADSL سرعت كمتري دارد و توانايي دريافت تا 1مگابيت بر ثانيه را دارد و همچينين سرعت ارسال بسيار كمتري به نسبت ADSL دارد.

High bit-rate DSL) HDSL):
سرعت دريافت و ارسال اطلاعات يکسان است.در این روش تا 1.544 مگابيت بر ثانيه بر روي خطوط دوبل دريافت و 2.048 مگابيت بر ثانيه ارسال امکان پذیر است.

ISDN DSL) ISDL):
این روش در اختيار کاربران استفاده کننده از ISDN است. ISDL در مقايسه با ساير روش‌های DSL دارای پايين ترين سرعت است. سرعت اين خطوط 144 کيلوبيت در ثانيه است.

Multirate Symmetric DSL) MSDSL) :
در این روش سرعت ارسال و دريافت اطلاعات يکسان است. نرخ سرعت انتقال اطلاعات توسط مرکز ارائه دهنده سرويس DSL ، تنظيم می‌گردد.

Rate Adaptive) RADSL):
در این روش اين امکان وجود دارد که سرعت برقراری ارتباط با توجه به مسافت و کيفيت خط تغییر کند.

Symmetric DSL) SDLS):
DLS با خطوط متقارن است. سرعت ارسال و دريافت يکسان است و بر خلاف HDSL فقط به يک خط نياز خواهد بود.

UDSL:
در حقيقت همان HDSL است ولي با خطوطي يكطرفه. اين نوع از DSL توسط شركت‌هاي اروپايي پيشنهاد شد.

Very high bit-rate) VDSL):
این روش نامتقارن است و در مسافت های کوتاه بهمراه خطوط مسی تلفن استفاده می‌گردد.

Voice-over DSL)VoDSL):
يک نوع خاص از IP تلفنی است . در این روش چند خط ترکيب و به يک خط تلفن تبديل تبديل می شوند.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید