نمایش پست تنها
قدیمی 09-02-2007
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض داوري مهرجویی و نمایش شش فیلم او در پوسان

« داريوش مهرجويي »:

علاوه بر داوري، شش فيلم من در پوسان به نمايش درمي‌آيد

« داريوش مهرجويي » با اشاره به برگزاري مراسم بزرگداشت وي در جشنواره پوسان در كنار داوري در اين جشنواره، اظهار داشت: در اين فستيوال، شش فيلم من به روي پرده مي‌رود و امكان نمايش « سنتوري » هم در پوسان وجود دارد.

به گزارش سایت سینمایی سوره، اين كازگردان كه اخيرا در دوازدهمين دوره جشنواره پوسان به عنوان رئيس هيئت داوران بخش « جريانات نو » انتخاب شده، اظهار داشت: اين جشنواره از اوايل اكتبر شروع مي‌شود و من حوالي همان زمان به كره سفرخواهم كرد.
وي افزود: بخش «جريانات نو» تنها بخش براي فيلم‌هاي تجربه‌گراي نسل جديد است كه در آسيا به صورت رقابتي برگزار مي‌شود و براي كشف استعداهاي تازه فيلمسازي و سازندگان فيلم‌هاي اول و دوم، در اين بخش «ج ريانات نو » جايزه 30 هزار دلاري براي هر سه كارگردان برگزيده اختصاص مي‌يابد.
مهرجويي همچنين از برگزاري بزرگداشت خود در جشنواره پوسان خبر داد و گفت: علاوه بر داوري در پوسان، در يك بخش مجزا نيز اين جشنواره چند فيلم از مجموعه كارهاي من را نمايش مي‌دهد.
وي ادامه داد: در اين برنامه قرار است: فيلم‌هاي گاو، هامون، بانو، سارا، درخت گلابي و بماني به نمايش درآيد.
مهرجويي در پاسخ به سؤال فارس در مورد امكان نمايش آخرين كار خود ( سنتوري ) در پوسان، افزود: امكان نمايش « سنتوري » در اين فستيوال وجود دارد اما اطلاع دقيقي در اين زمينه ندارم.
بنا بر اين گزارش،« داريوش مهرجويي » پس از «ا بوالفضل جليلي » و « عباس كيارستمي » به عنوان سومين داور ايراني جشنواره بين‌المللي سالانه فيلم پوسان در سه دوره اخير اين جشنواره برگزيده شده است.
جشنواره بين‌المللي فيلم « پوسان » كره جنوبي يكي از معتبرترين جشنواره‌‌هاي برگزار شده در سطح قاره كهن آسيا محسوب مي‌شود كه همه ساله در ماه اكتبر در شهر بوسان pusan برگزار مي‌شود و آن را به اختصار ( PIFF) مي‌نامند.
ديگر اعضاي داوران امسال بخش « جريانات نو» را در كنار مهرجويي، را نان يو (بازيگر چيني)، كريستين مونيگو (كارگردان رومانيايي)، گوران پاسكالويچ (كارگردان صرب) و لي چانگ‌دونگ (كارگردان كره‌اي) تشكيل مي‌دهند
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید