نمایش پست تنها
قدیمی 05-14-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ماهواره فجر سوم خرداد پرتاب می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری هوا و فضا:

ماهواره فجر سوم خرداد پرتاب می شود

تهران - دبیر ستاد توسعه فناوری هوا و فضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پرتاب ماهواره فجر توسط ماهواره بر سفیر یك B در سوم خرداد ماه امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ،‌ ' مهدی فرحی ' روز دوشنبه در همایش بخش ویژه هوا و فضای دومین جشنواره فیلم های صنعتی در دانشگاه صنعتی شریف افرود: ماهواره فجر از قابلیت ها، توانایی ها و فناوری های پیشرفته تری در مقایسه با سه ماهواره قبلی كشورمان برخوردار است و طول عمر این ماهواره بیشتر از دیگر ماهواره های پرتاب شده و بیش از یك و نیم سال است.

وی گفت : در حال حاضر بر اساس آمار بیش از 10 هزار نفر به طور مستقیم و 500هزار نفر به طور غیر مستقیم در صنعت هوا و فضای كشور مشغول به كار هستند و میزان گردش مالی در صنعت هوا و فضای كشور 50 هزار میلیارد تومان در سال برآورد می شود.

فرحی خاطرنشان كرد : همچنین بیش از 200 نهاد در كشور در بخش هوا و فضا فعالیت می كنند كه هماهنگی و جلوگیری از موازی كاری این نهادها از وظایف ستاد توسعه فناوری هواو فضا است.

دبیر ستاد توسعه فناوری هوا و فضا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآور شد كه تجاری سازی، استقرار الگوی همكاری و توسعه فناوری هوا و فضا از دیگر وظایف این ستاد است .

وی همچنین جلب مشاركت حد اكثری نهادهای داخل و خارج از كشور در برنامه های هواو فضا ، فرهنگ سازی و آموزش عمومی در زمینه موضوعات هوا و فضا را از دیگر اهداف ستاد توسعه فناوری هوا و فضا اعلام كرد .

ستاد توسعه فناوری هوا وفضا از سال 88 فعالیت خود را در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز كرده است .

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید