نمایش پست تنها
قدیمی 12-01-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض رژ لب‌های فاقد ائوزین بهترند

رژ لب‌های فاقد ائوزین بهترند

دكتر زهره تهرانچی، متخصص پوست و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، معتقد است كه عارضه خاصی به جز واكنش‌های آلرژیك به ندرت ممكن است اتفاق بیفتد و آلرژی هم كه وجود دارد، معمولا در رابطه با ماده ائوزین موجود در رژ لب‌های قرمز با ماندگاری بالاست كه آن هم در تركیبات محصول قابل رویت است و در صورت وجود آلرژی به این ماده، مصرف‌كنندگان می‌توانند از رژ لب‌های فاقد ائوزین استفاده كنند.
دكتر زهرا حلاجی، متخصص پوست و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران، نیز با تأیید محصولات دارای مجوز، در رابطه با محدودیت‌های احتمالی، به جوان‌هایی كه پوست‌های چرب و جوش‌دار دارند اشاره كرده و می‌گوید: استفاده از محصولات آرایشی در هر فردی باید متناسب با نوع پوست همان فرد باشد، چرا كه استفاده از انواع نامناسب لوازم آرایشی، به‌خصوص در جوان‌هایی كه جوش صورت هم دارند، باعث افزایش التهابات خواهد شد.
وی همچنین به سوء تفاهم رایجی كه در زمینه استفاده از رژ لب برای از بین بردن خشكی لب‌ها در زمستان وجود دارد، اشاره كرده ومی گوید: استفاده از رژ لب برای از بین بردن خشكی لب‌ها در زمستان، اصلا جواب نمی‌دهد، چرا كه ممكن است این خشكی‌ها در اثر اگزما ایجاد شده باشد، لذا بهترین درمان استفاده از چرب‌كننده‌هایی نظیر ویتامین A یا A+D خواهد بود.
صدف كوه كن

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید