نمایش پست تنها
قدیمی 10-06-2011
فرانک آواتار ها
فرانک فرانک آنلاین نیست.
مدیر تالار مطالب آزاد

سپاسها: : 1,306

3,419 سپاس در 776 نوشته ایشان در یکماه اخیر

واژه پدرسوختۀ «قهوه تلخ» از کجا آمد؟!.... جالبه بدونین و بخونین .....

عارف لرستانی با اشاره به ورد زبان شدن برخی از این تکیه کلام‌ها تاکید کرده است که خودش حتی یک کلام از این دست تکیه‌کلام‌ را در زندگی تکرار نمی‌کند: تکیه کلام‌ها را حتی برای.....

بازیگر نقش بلدالملک می‌گوید: این واژه پیشینه تاریخی دارد. من فقط لحن آن را ساختم. شاه اسماعیل اول پدر دشمنانش را از قبر در می‌آورد.

به گزارش شبکه ایران، عارف لرستانی یکی از بازیگران سریال "قهوه تلخ" که با تکیه کلام نقش‌اش به یکی از چهره‌های شناخته شده این سریال بدل شده است به تازگی در گفت‌وگویی نکته‌ای جالب و تاریخی در باره پیشینیه تکیه کلام مخصوص خودش عنوان کرده است.

بازیگر نقش بلدالملک همیشه عصبانی درباره پیشنیه تاریخی تکیه کلام‌اش در این سریال "پدرت را در می‌آورم پدرسوخته" به زندگی ایرانی گفته است: این واژه پیشینه تاریخی دارد. من فقط لحن آن را ساختم. شاه اسماعیل اول پدر دشمنانش را از قبر در می‌آورد و می‌سوزاند و این یک مجازات بود که می‌گفت پدرت را در ‌می‌آورم پدرسوخته. من این جمله را نساختم نوع گفتارش را عوض کردم. کسی تا به حال این جمله را با تاکید و تکان دادن سر نگفته بود که من گفتم.

عارف لرستانی با اشاره به ورد زبان شدن برخی از این تکیه کلام‌ها تاکید کرده است که خودش حتی یک کلام از این دست تکیه‌کلام‌ را در زندگی تکرار نمی‌کند: تکیه کلام‌ها را حتی برای صمیمی‌ترین دوستانم خارج از محیط فیلمبرداری و جلوی دوربین تکرار نمی‌کنم حتی یک کلام از بازی‌هایم در زندگی‌ام تکرار نمی‌شود. واژه‌های خودم را هم قاطی نقشم نمی‌کنم.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
بخت خندان و زمان آرام
خوشه ی ماه فرو ریخته در آب
شاخه ها دست برآورده به مهتاب
شب و صحرا و گل و سنگ
همه دل داده به آواز شباهنگ
2 کاربر زیر از فرانک سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید