نمایش پست تنها
قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

بالاخره صدای قطبی درآمد : از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایش خسته شده ام/ از پرسپولیس می روم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایی که در فوتبال ایران وجود دارد خسته شده است، گفت: با این شرایط از سرمربیگری پرسپولیس استعفا می دهم و می روم. به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی پس از تساوی 2 بر2 تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی افزود: فکر می کنم پرسپولیس در دیدار مقابل ذوب آهن شاداب بازی کرد به ویژه در نیمه اول که صاحب پنج موقعیت گلزنی شدیم. در همین نیمه می توانستیم برتری خود را به دو گل برسانیم که اگر این چنین می شد دیگر تیم ذوب آهن نمی توانست به این راحتی به جریان بازی بازگردد.
داور پنالتی ما را نگرفت
وی با ابراز نارضایتی از عملکرد تیم داوری بازی پرسپولیس - ذوب آهن تاکید کرد که سعید بخشی زاده، داور این بازی از اعلام یک پنالتی صددرصد به سود تیم پرسپولیس خودداری کرده است.
هر هفته از ما امتیاز می گیرند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در این باره افزود: داور خطای مدافع تیم فوتبال ذوب آهن به روی مازیار زارع را خطای پنالتی دانست و حتی نقطه پنالتی را نشان داد اما به ناگاه تصمیم خود را عوض کرد. متاسفانه اشتباهات داوری هر هفته تکرار می شود و در هر بازی دو امتیاز از ما برمی دارند. نمی دانم اگر قرار است این چنین امتیازات پرسپولیس را بگیرند از ابتدا بازی این امتیازات را کسر کنند و دیگر ما بازی نکنیم.
بعضی از مربیان به داور فحش می دهند
قطبی در خصوص اخراج مربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مارکو فقط به این خاطر که به داور گفت : " crazy"(دیوانه) از زمین مسابقه اخراج شد. این لغت، لغت بدی نیست اما داور برای به زبان آوردن آن مارکو را از زمین اخراج کرد، شاید به این خاطر که او یک مربی خارجی است. من دیده ام که بعضی مربیان از این حرف بدتر به داور می زنند و فحش می دهند اما از زمین اخراج نمی شوند اما مارکو چون یک مربی خارجی است باید از زمین اخراج شود.
من " crazy" هستم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به خبرنگاری که مدعی شد واژه " crazy" مفهوم بدی دارد، گفت: " crazy" معنای بدی ندارد. من هم " crazy" هستم که در ایران مربیگری می کنم. همه ما " crazy" هستیم که در فوتبال هستیم. من در بازیهای لیگ شنیده ام که از این واژه بدتر هم به داور می گویند اما کسی واکنش نشان نمی دهد.
در نیمه دوم بد بازی کردیم
قطبی که در بازیهای گذشته کمتر به عملکرد داوران اعتراض کرده بود در پایان بازی روز گذشته عنان و اختیار خود از دست داده بود و با گفتن اینکه "داوری مزخرف بود"، رودرروی کمیته داوران ایستاد. وی همچنین افزود: تا به امروز داوری ها همیشه به سود پرسپولیس نبوده است اما من اعتراض نکردم اما در بازی امروز داوری مزخرف بود. پرسپولیس امروز مساوی کرد. من قبول دارم که با بازی بد خود در نیمه دوم به ذوب آهن اجازه دادیم که بازی را مساوی کند. اما قضاوت بد داور در ثبت این نتیجه بی تاثیر نبود.
از اشتباهات داوران خسته شده ام
وی دفاع از حق پرسپولیس را برخود واجب دانست و افزود: مردم پرسپولیس را دوست دارند و می خواهند که داوران نه به سود این تیم بلکه عادلانه برای تیم محبوب شان سوت بزند. اما داور بازی امروز تمام خطاهای 50 - 50 را به سود تیم ذوب آهن سوت زد. داوری خوب و عادلانه حق مردم، تماشاگران، مربیان و بازیکنان اما دو هفته است که داوران فقط به ضرر پرسپولیس سوت می زنند. من واقعا از این اشتباهات خسته شده ام.
داوران در اندازه لیگ برتر قضاوت نمی کنند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: نام لیگ ما برتر است و در این لیگ باید داوران برتر قضاوت کنند اما متاسفانه داوران ما عملکردی پایین تر از سطح این رقابت ها دارند.
قطبی با بیان اینکه از عملکرد تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه دوم بازی مقابل ذوب آهن راضی نیست، افزود: در حال حاضر اعصابم از این اشتباهات خراب است. خیلی سخت است که داور در زمین تیم میزبان به سود تیم مهمان قضاوت کند و تمام تصمیمات 50 - 50 را به سود مهمان بگیرد.
از پرسپولیس جدا می شوم
وی در ادامه از استعفا و کناره گیری از تیم پرسپولیس خبر داد و گفت: من به فکر استعفا هستم. تمام مشکلات بیرون از زمین مسابقه مرا خسته کرده است و 70 تا 80 درصد فکر من معطوف به این مسائل است. بازیکن تیم من خانه ندارد، پولش را نگرفته و .... با این شرایط نمی توان ادامه داد. پولی را گرفته ام پس می دهم و از پرسپولیس می روم.
همان "قطبی" سابق هستم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: این افشین قطبی همان افشین سابق است. من می جنگم برای هواداران. می بینم آنها هرچقدر زحمت می کشند و برای تماشای بازی تیم محبوب خود به ورزشگاه می آیند. زمانی که داور اشتباه می کند و با اشتباهات او نتیجه بازی عوض می شود. برای حق تیم باید اعتراض کنم.
قطبی از اظهارنظر پیرامون بازی هفته آینده تیمش مقابل فولاد خوزستان و تقابل با این تیم در گرمای 50 درجه اهواز خودداری کرد و افزود: ما در این چهار بازی ابتدایی لیگ بهتر از تیم های دیگر بازی کرده ایم. اما در تمام این دیدارها با امتیاز کامل از زمین خارج نشده ایم آنهم فقط به خاطر اتفاقات و مسائلی که فقط فنی نبوده است.
مسئولان به وعده های خود عمل نکردند
وی در پاسخ به این سئوال که چرا تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفته است؟، گفت: زمانی که از ایران رفتم تصمیم به بازگشت نداشتم اما با تماس هایی که از سوی برخی مسئولان با من گرفته شد برگشتم با این شرط که تمام امکانات برای موفقیت تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا فراهم آید اما با گذشت چند هفته من آن امکانات و شرایط را فراهم نمی بینم. کمک مربی من که یکی از بهترین مربیان برزیل است هنوز پول نگرفته، هنوز خانه و ماشین ندارد، راننده ای ندارد که او را سر تمرین بیاورد. بازیکن من خانه ندارد. همسر پتروویچ برای دیدن همسرش باید شش ساعت در لابی هتل بماند و...
برخوردهای غیر حرفه ای در فوتبال ایران
قطبی این گونه برخورد با مربیان و بازیکنان خارجی را برای فوتبال ایران که مدعی داشتن فوتبال حرفه ای است نادرست خواند و افزود: این دست نیست که دستیاران من افشین پیروانی و احمدرضا عابدزاده هنوز پول خود را نگرفته اند. آنها از بهترین های ایران هستند اما هنوز پولی از باشگاه دریافت نکرده اند.
محرومم کنند، خوشحال می شوم
وی در پاسخ به خبرنگاری که مدعی شد احتمال دارد قطبی با بیان انتقاد نسبت به کمیته داوران از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با محرومیت روبه رو شود، گفت: من اگر محروم شوم خوشحالم می شوم. بالاخره این فوتبال ما باید درست شود و چهره یک فوتبال حرفه ای را به خود بگیرد.
دست من بسته است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: سال گذشته گذرنامه من به گونه ای بود که نمی توانستم از کشور خارج شوم اما امسال شرایط فرق می کند. من حرف می زنم و اگر احساس کنم امکان ادامه همکاری نیست از پرسپولیس جدا می شوم. امسال حرف می زنم و می گویم که دست من بسته است. بازیکن من خانه ندارد. هر روز دروغ می شنود که فردا مشکلات حل می شود اما فردا می آید و مشکلات برطرف نمی شود. هر روز قول های مختلف به بازیکنان و مربیان داده می شود اما به آنها عمل نمی شود.
آدمهای بزرگ به من وعده دادند
وی با بیان اینکه " من به ایران آمدم که اثری مثبت از خود برجای بگذارم اما اگر نتوانم پولی را که گرفته ام پس می دهم و می روم" افزود: به من آدمهای بزرگ قول دادند که به ایران بیایم اما به وعده خود عمل نکردند. بازیکنان تیم من یک ماه است که پول نگرفته اند نمی دانم پول این بازیکنان کجا می رود؟ پول بلیت فروشی چه می شود؟ پول تلویزیون کجا می رود؟ چرا بازیکنان استقلال و پرسپولیس پول نمی گیرند؟ چرا چک های آنها برگشت می خورد؟ مگر این دو تیم از پرطرفدارترین تیم های ایران نیستند؟!
پرسپولیس و استقلال با مشکلات می جنگند
قطبی تصریح کرد: اعتراض من به خاطر نتایج پرسپولیس نیست. اعتقاد دارم پرسپولیس و استقلال پرافتخارترین تیم های ایرانی هستند و باید امسال در آسیا بجنگند با سرمایه گذاری تیم های ژاپنی و کره ای نمی توانند با این تیم ها مقابله کنند. متاسفانه این دو تیم پرطرفدار ایرانی به جای سرمایه گذاری باید هر روز با مشکلات تازه بجنگند.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید