نمایش پست تنها
قدیمی 02-07-2012
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام
Smile راهنمایی شرکت در آزمون تافل - آموزش گرامر آزمون تافل - موضوع اول: Sentences With One Clauses

آموزش مهارت ساختار و گرامر زبان انگلیسی (Structure & Grammar)
اختصاصی p30city
(((آموزش گرامر جهت آمادگی برای شرکت در آزمون تافل)))
مثال دو => مهارت یک => موضوع یک
Engineers ………………. For work on a new space program
پاسخ به این سوال چه از راه معنی کلمات و چه از راه نقش آنها بسیار ساده س. ما از راه نقش جواب میدیم که صحیح تره: کلمه ی اول، s جمع داره، پس اسمه و پون اول جمله س پس فاعله. بعد از فاعل باید باید فعل داشته باشیم. به جای خالی میرسیم. در جای خالی یا باید فعل داشته باشیم و یا گروه اسمی بدل (appositive)، forحرف اضافه س و بعد از اون object of preposition داریم که work هستش. واضحه بقیه ی جمله فعل نیست پس در میان گزینه ها :

a. Necessary
b. Are needed
c. Hopefully
d. Next month
فقط گزینه ی b رو انتخاب میکنیم که verb هستش.

مثال سه=> مهارت یک => موضوع یک
The boy ………………….. going to the movies with a friend
a. He is
b. He always was
c. Is relaxing
d. Will be

بیاید گزینه ها رو بررسی کینم: (مجدد یاد آوری میکنم که اگر در این تاپیک هستید باید دانش گرامری نسبتا بالایی داشته باشید) با تو جه به یادآوری که کردم، باید ناخودآگاه متوجه بشیدکه با قرار دادن گزینه یک در جای خالی، جمله، درسته، اما ناقصه. (دلیلش رو نمیگم، اما اگر کسی خواست حتما میگم) همین اتفاق برای گزینه ی دوم هم میفته، یعنی جمله درسته، اما ناقصه. برای گزینه ی سه هم همینطور! ببینید یک راهنمایی میکنم: مثلا اپر بخوایم گزینه ی سه رو قرار بدیم جمله این میشه:
The boy is relaxing going to the movies with a friend. که برای شما که در سطح گرامری بالایی هستید همچین ساختاری عجیب و غریبه. و ناخودآگاه ذهن شما میگخ این درسته: the boy(that ) is relaxing, will be going … . در نهایت مطمئن میشید که گزینه ی چهار صحیحه. البته ممکنه با خودتون بگید اینم درسته: the boy (that) is relaxing, was going …. . یا بگید: has been going ….. خلاصه گزینه ی سه هم مثل دوتای قبلی جمله ی درست میده اما ناقص.

نکته بسیار مهم: جمله ی انگلیسی باید حتما حداقل یک فاعل و یک فعل داشته باشید.
Significant point: A sentence in English must have at least one subject and one verb
.