نمایش پست تنها
قدیمی 12-04-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر

وای از دست شیطونیهای شماها
چرا این بنده خدارو اذیتش میکنید
من ترجمه کردم برات

تئوری همه چیز
در حال حاضر رسیده است نقطه فوق العاده ای در تاریخ علم ، به برخی از فیزیکدانان معتقدند که در حال حاضر در آستانه داشتن یک نظریه واحد که همه از علم خود را زیر یک چتر ریاضی متحد شوند. به طور خاص این نظریه را دو سنگر بزرگ قرن بیستم فیزیک - تئوری نسبیت عام و نظریه کوانتوم متحد کردن. از آنجا که نسبیت عام را توصیف مقیاس بزرگ ، و یا کیهان شناختی ، ساختار جهان و نظریه کوانتوم توصیف میکروسکوپی ، یا زیر ساختار اتمی ، اتحاد این دو تئوری را توضیح دهید هر دو بسیار بزرگ و بسیار کوچک. این تئوری این است اغلب به عنوان "تئوری همه چیز" نامیده می شود.
به طور خاص این نظریه را درک ما را از القاعده نیروهای فیزیکی بنیادین در جهان ما یکی کردن. چهار نیرو به طوری که فیزیکدانان از دانش وجود دارد : جاذبه (که نگه می دارد سیاره در اطراف خورشید گردان خود ، و مسئول تشکیل ستاره ها و کهکشان ها) ، نیروی الکترومغناطیسی (که مسئول نور ، گرما ، برق ، و مغناطیس ؛ و که آن هم مسئول برگزاری اتم با هم) ، نیروی هسته ای ضعیف (که در عمل در داخل هسته های اتمی ، و مسئول یک نوع خاصی از تجزیه رادیواکتیو) و نیروی قوی هسته ای (که با هم نگه می دارد پروتون ها و نوترون ها در هسته اتم ، ها و در نتیجه بسیار مهم برای ثبات ماده).
در حال حاضر ، فیزیکدانان نظریه های جداگانه برای هر یک از این نیروها ، اما آنها یک نظریه واحد از هر چهار مانند. تا به این هدف تا حدودی متوجه شده است به طوری که آنها در حال حاضر یک نظریه یکپارچه که دو تن از این نیروها ، نیروهای الکترومغناطیسی و ضعیف ، اما وحدت هر چهار است اثبات می شود بسیار دشوار است. با این حال ، اکثر فیزیکدانان انگشتان با اعتماد به نفس به این هدف خواهد بود در چند دهه آینده تحقق یابد.
فیزیکدانان نظری ، استیون واینبرگ ، که نقش مهمی در وحدت ایفا کرده است نیروهای الکترومغناطیسی و ضعیف (که برای او جایزه نوبل را دریافت کرد ، همراه با همکاران عبدالسلام شلدون و گلاسکو) ، تا به یک نظریه از هر چهار نیروهای به نام "نظریه نهایی ". وقتی که فیزیکدانان پیدا کردن این نظریه ، او و دیگران پیشنهاد کرده اند ، و پس از آن فیزیکدانان باید به طور موثر به دست آورد پایان آن است.
در حال حاضر کل جهان فیزیکی خواهد بود احاطه شده توسط مجموعه ای از معادلات یا شاید فقط یک معادله است. اما این سوال هنوز هم باقی خواهد ماند : چه می گفت که معادله متوسط؟

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید