نمایش پست تنها
قدیمی 09-25-2010
Piroosh Piroosh آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Piroosh به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض ترسناک!!!

سلام ارادت مند شما محمد هستم.
فیلم "paranormal activity" یکی از فیلم های مورد علاقه من در ژانر ترسناک هستش.
این فیلم که کارگردانی و نویسندگیش بر عهده "oren peli "ست از نظره من ترس رو به معنای واقعی به انسان القا می کنه. وقتی برای بار اول جلد dvd رو خوندم که روش نوشته بود Night mares garanted! گفتم این هم یکی از فیلم های ترسناکه آشغالیه که روانه بازار شده ولی وقتی شبه اول اون رو دیدم و ساعت 3 شب از خواب بیدار شدم و اینقدر ترسیده بودم که که به بهانه آب خوردن مدت زیادی رو از اتاق بیرون اومدم، فهمیدم که نه بالاخره ترس رو هم تجربه کردم.
برخلاف اکثر فیلم های ترسناک که در اون ها کارگردان با تلاش بسیار می خواد از شروع فیلم با بستر سازی ها و فضا سازی هاش بیننده رو مجاب به واقعی بودن عامل ترس بکنه، این فیلم به دلیل نوع موضوعیت و به خصوص نوع فیلم برداری در همون لحظات اول شما رو غرق در واقعیت خودش می کنه ، واقعیتی که من ساعت 4 شب اولین شب دیدن فیلم برای فرار از دستش به اینترنت روی آوردم. ...........چت کردن!؟ نه بابا........ search میکردم تا باورم بشه فیلم بوده یه تیکه از واقعیت نبوده که جدا کردن رو dvd کپی کرده باشند!
همون طور که گفتم فیلم بردار، این فیلم رو بر روی دوش خودش گرفته . این نوع فیلمبرداری موسوم به "فیلم برداری بر روی دست" منحصر به ژانر ترسناک نیست و در فیلم های بزرگی از اون استفاده شده( مثل عشق سگی آلخاندرو اناریتو) ولی طی چند سال اخیر در ژانر ترسناک بسیار استفاده میشه. در این نوع، به جز ایجاد هم حسی و واقعیت پذیری ، کارگردان عمدا اون چیزی رو که مخاطب میخواد در بعضی صحنه ها نشون نمیده ویا دیدی که ما به عنوان ناظر کل در خیلی فیلم ها داریم و مثلا این حس بهمون دست میده که الان داریم یک کتاب قصه رو ورق میزنیم و همه چیش نوشته شده. همه رو میشکنه و تو رو مجبور به دیدن فیلم واقعا در قاب یک دوربین دیگه میکنه.
شاید ترسناک ترین اپیزد فیلم بعد از درگیری های نیمه شب ها!!! اون قسمتی باشه که مرد اول فیلم داره دوربینش رو آروم آروم توی اتاق زیر شیروونی میچرخونه و تو آرزو میکردی که بابا میخوام کل زیر شیروونی رو سری نگاه کنم ببینم هیچی نیست دیگه ولی نمیتونی چون تصویر توهمون قاب دوربین او ست.
کوبریک بعد از ساختن فیلم shining میگه همه با تاریکی می ترسونند ، من در اوج روشنایی!!!! اگه شما از نوعی هستید که ترسناک رو این میدونید که دستش رو برید و خون فوران کرد یا یه موجود غول آسا تو غار زندگی میکنه و یه عده جوون می افتن تو غار و اونا رو می خوره و اینا و اینا، خواهش می کنم این فیلم رو نبینید. چون اصلا واسه شما ترسناک نیست.
تا اونجایی که میدونم در ارتباط با صحبت دوستمون که پایان فیلم رو تغییر دادند اگه اشتباه نکنم این فیلم 2تا پایان داره به عبارتی 2 جور تمومش می کنند. که چون پایانه فیلمه قاعدتا معظورم بگم کدوم جور و کدوم جور.
تا دیدار دیگه بای
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید