نمایش پست تنها
قدیمی 05-22-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض هشدار به كاربران ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸

مایكروسافت در مورد یك آسیب‌پذیری خطرناك در ویندوز ۷ كه منجر به اجرای كد از راه دور می‌شود، به كاربران هشدار داد.

به گزارش ایلنا، مایكروسافت در راهنمایی امنیتی كه ۲۸ اردیبهشت ماه منتشر كرده است در مورد یك آسیب‌پذیری خطرناك در ویندوز ۷ كه می‌تواند منجر به حملات انكار سرویس و اجرای كد از راه دور شود، هشدار داد.

این آسیب‌پذیری كه تنها بر روی ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R۲ تأثیر دارد، به تفصیل در راهنمایی امنیتی مایكروسافت مورد بحث قرار گرفته است.

شركت مزبور اعلام كرده است تا به حال گزارشی را مبنی بر سوءاستفاده و یا حمله از طریق آسیب‌پذیری مذكور دریافت نكرده است.

این آسیب پذیری مذكور در( Canonical Display Driver (cdd.dllقرار دارد كه توسط desktop برای تركیب( Windows Graphics Device Interface(GDI و DirectX به كار گرفته می‌شود.

بنا بر گفته مایكروسافت در برخی سناریوهای حمله، مهاجمی كه بتواند یك سوءاستفاده موفق از آسیب‌پذیری مذكور داشته باشد می‌تواند مانع از پاسخگویی سیستم قربانی شده و باعث شود به صورت اتوماتیك راه‌اندازی مجدد شود.

مایكروسافت در حال آماده كردن یك اصلاحیه برای این آسیب پذیری است و به محض آماده شدن آن را منتشر خواهد كرد.

كاربران ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ لازم است تا قبل از آماده شدن اصلاحیه Windows Aero Theme را در سیستم عامل خود غیر فعال سازند تا از حمله‌های احتمالی جلوگیری كنند.

برای غیر فعال سازی Windows Aero با تغییر Theme ، می توانید گام‌های زیر را اجرا كنید:

۱- دكمه start را كلیك كنید، control panel را انتخاب كرده و بر روی Appearance and personalization كلیك كنید

۲- در بخش personalization بر روی Change the Theme كلیك كنید.

۳- تا آخر لیست پایین آمده و یكی از theme های Basic and High Contrast را انتخاب كنید.

به این ترتیب رایانه خود را از آسیبهای جدی محافظت خواهید كرد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید