نمایش پست تنها
قدیمی 08-17-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

درحاشیه اخراج علی کریمی

اخراجی‌ها ازکجا آمدند؟

بازی باآبروی یک بازیکن ملی. اتهام بی‌قیدی یک بازیکن نسبت به واجبات. علنی کردن یک عمل ناپسند( حتی اگرقطعی باشد). ظاهراً یادمان رفته است که دراین ماه عزیز چند مرتبه ازحضرت حق طلب بخشش می‌کنیم به خاطر گناهانی که کرده‌ایم و کسی ندیده وکسی هم آن را رسانه‌ای نکرده و خدا برآن سرپوش گذاشته است.

شبکه ایران -«من اخراج می کنم ‌،پس هستم .» این جمله‌ای از دکارت نیست. ازهیچ فیلسوفی هم نیست. فقط یک شیوه درمدیریت است که درفوتبال ما رایج است وبس.

آن هم نه درمورد بازیکنان بی‌انضباط ؛‌بازیکنان هنجارشکن ؛ هتاک وحتی هفت تیرکش ؛ فقط درمورد بازیکنان منتقد. چرا؟ چون ظرفیت شنیدن نداریم . چرا ؟ چون این طوری بارآمده‌ایم که حرف،حرف خودمان باشد. حتی همان بازیکن هم به همین دلیل مدام غر می‌زند.انتقاد می‌کند. چون خیال می‌کند بایدحرف، حرف خودش باشد. تفاوت جایگاه خودش با مدیرباشگاه یا رییس فدراسیون را نمی‌داند.

آن مدیرانی که بالای سر او هستند هم ‌یاد نگرفته‌اند که نقش راهنما را دارند برای جوانانی که فقط فوتبالشان ازبقیه بهتراست( تازه اگربهترباشد).باید به آنها همین چیزها را یاد بدهند؛بگویند که پس ازسوت داور نباید به هوا پرید و شکلک درآورد.درباره مسایل مالی باشگاه نباید اظهارنظرکرد. درباره مسایل تاکتیکی تیم ، فقط مربی باید نظربدهد. مربی تیم ملی ‌،یک شخصیت ملی است و.....

مدیر ما یاد گرفته است که یا تشویق یا اخراج ؛‌تشویق هم فقط به خاطرگل زدن یا نجات دروازه ازیک گل؛‌و گرنه در تاریخ فوتبال ما کجا و چه کسی سراغ دارد که یک بازیکن یا مربی یا هر دست‌اندرکاری ،‌به خاطرکاری اخلاقی یا رفتاری جوانمردانه پاداشی درخور گرفته باشد؟‌پاداشی که دیگران را هم ترغیب کند به تکرارش؟

یا چه کسی سراغ دارد که یک بازیکن به دلیل بی‌اخلاقی‌هایش درزدن ساق پای بازیکنی ملی که سرمایه ملی هم بوده ،‌اخراج شده باشد؟ یا چه کسی سراغ دارد تصمیمات کمیته انضباطی درباره بازیکنی که اعمال و رفتارش ورزشگاه را به هم ریخته،تمام وکمال تا آخراجرا شودو قبل ازپایان محرومیت‌اش ، به هردلیلی برایش وساطت نشود و بخشیده نگردد و بازهم هما ن رفتاررا تکرار نکند؟‌

کدام مدیرباشگاه ما یک بار دست بازیکنان روزه‌دار و روزه‌خوارش را گرفته و آنها را به دیداریتیمان برده یا شرایطی فراهم کرده تا ازدرآمدهای میلیاردی‌شان چند هزار تومانی هم به مراکز خیریه کمک کنند تا کمی تزکیه روحی شوند؟‌ ازبازیکنی که فقط توپ را می‌شناسد و توپ را ، چه انتظاری باید داشت؟

حالا علی کریمی اخراج شده است. به دلیل روزه‌خواری ! دوهفته قبل هم اخراج شده بود.به دلیل انتقاد.خیلی قبل هم اخراج شده بود.به علت انتقاد. خیلی خیلی قبل هم اخراج شده بود. باز هم به دلیل انتقاد.خبرهایی این چنین ، بهترین تیتر برای روزنامه‌هاست. اما آیا بهترین خبرهم هست؟ بهترین خبر چیست؟دانستن دلیل اخراج ؛‌چیزی که فضا ایجاد می‌کند .

فرصت بحث وگفت وگو فراهم می‌آورد. یکی را مقدس جلوه می‌دهد که « چه انسان‌های شریفی هستند و مفید» و دیگری را حرمت شکن که« چه انسان بی‌مبالاتی است»! خوب ، آیا ماجرا همین جا به پایان می‌رسد.نه ؛‌ خبرها ادامه دارد: علی کریمی قسم می‌خورد که «به خدا من مسلمان هستم ؛ من به مقدسات اعتقاد دارم. من ...» عجب! خدمتی کردیم به دین. یک بازیکن ملی را وادارکردیم یک باردیگرشهادتین بگوید واعلام مسلمانی کند.

چنین است که خبراین طور شروع و ادامه پیدا می‌کند:
علی کریمی اخراج شد. این تیترهمه روزنامه‌های ورزشی و غیر ورزشی بود. دلیل؟ به دنبال اخراج، اولین سوال همین است به چه دلیل:
ــ چرا؟
ـــروزه‌خواری!
ـــ مگر می‌شود؟
ــ چه چیزی مگرمی‌شود؟‌

روزه‌خواری یا اخراج به دلیل روزه‌خواری ؟
‌ـــ خیر؛ افشای روزه‌خواری یک نفر .بازی باآبروی یک بازیکن ملی. اتهام بی‌قیدی یک بازیکن نسبت به واجبات . علنی کردن یک عمل ناپسند( حتی اگرقطعی باشد) . ظاهراً یادمان رفته است که دراین ماه عزیز چند مرتبه ازحضرت حق طلب بخشش می‌کنیم به خاطر گناهانی که کرده‌ایم و کسی ندیده وکسی هم آن را رسانه‌ای نکرده و خدا برآن سرپوش گذاشته است. یا ستارالعیوب یا علام الغیوب اغفرذنوبی کلها.

خدایا دراین ماه عزیز، دراین ماهی که همه شیاطین ـــ‌ به جزشیطان نفس ما ـــ درغل وزنجیرهستند ، اجازه نده ما کاشف گناهان دیگران باشیم .

خدایا اگرتو ، توبخواهی که یک بار ، فقط یک بار پرده اعمال ما کنارزده و ما را به دیگران نشان دهی، برادرازبرادرفرار خواهد کرد و پسر، پدرراتحمل نخواهد کرد.خدایا دراین ماه عزیزفقط تورا با نام «ستار»می‌خوانیم وبس.

منبع: شبكه ايران
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید