نمایش پست تنها
قدیمی 04-01-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سال 86 من در کارخانه ایران ترانسفو بودم و در سالن ابزارسازی کار میکردم
یک مهندسی بود به اسم ... که تازه اومده بود. یک روز همین مهندس با نقشه یک قالب پرس اومد پیش من و گفت این رو برای سالن آهنگری بسازید. من هم گفتم چشم. نقشه رو گرفتم و دادم به اوستا کار که ببره واسه ساخت. ولی اوستا کار رفت و بعد 5 دقیقه برگشت. گفت مهندس این نقشه غلطه ؟ گفتم کجاش؟ گفت محصولی که میندازه بیرون از فلان جا جر می خوره. گفتم خوب بادخور بهش بده. گفت نمیشه. آخر سر گفتم خوب حالا نقشه ای که دادن و ما باید بشازیم. دقیقا همینو بشاز و بده بره
همون لحظه زنگ زدم به این مهندس ... و گفتم نقشتون ایراد داره و قطعه درست ازش بیرون نمیاد و غیره . با اعتماد به نفسی که داشت بهم گفت شما کاریت نباشه و لطفا طبق نقشه بسازیدش. من دقیق طراحی کردم.شما ساخت و تولیدیا از طراحی ما ایراد در میارین ؟!!
گفتم اولا من مهندس مکانیک گرایش طراحی هستم و خودم کتیارو تدریس میکنم و ... . بعدشم گفتم شاید اشتباهتون رو بهتون گوشزد کنم تا مرتفعش کنید. حالا که گوش شنوا ندارید دیگه خود دانید
4 روز بعد قالب رو برای واحدشون فرستادم. تو اون سالن قطعات پرس دست پیمانکار بود. اونم نامردی نکرده بود و در حالی که میدیده قطعه بد در میاد با این حال ازش 800 تا زده بود. مهندس ... به خاطر اشتباهش تو طراحی از اون سالن به سالن تعمیرات تبعید شد و من هم به خاطر ساخت سفارشی که میدونستم کار نمیده توبیخ شفاهی شدم
می خوام بگم درسته مهندسی علم میخواد و کارش ذهنی و از این جور حرفا ولی تا وقتی ندونه از علمش به چه شکلی استفاده کنه و از امکاناتی که دور و برشه چطور بهره برداری کنه علمش به دردش نمیخوره
بارها و بارها شده که محاسباتی رو روی کاغذ و در کامپیوتر دقیق دقیق در آوردم ولی به دلیل شرایط کارگاهی و عملی و تفاوت های فاحش تئوری با عملی (حداقل در کشور ما) حاصل کار چیز دیگه ای از آب دراومده
یک مهندس باید با این شرایط آسنا باشه

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید