موضوع: راز انار
نمایش پست تنها
قدیمی 01-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مصرف یك انار متوسط 15 درصد ویتامین C بدن را تامین می كند

یك كارشناس تغذیه:
مصرف یك انار متوسط 15 درصد ویتامین C بدن را تامین می كند

تهران - یك كارشناس تغذیه گفت : نتایج تحقیقات نشان می دهد كه مصرف یك انار متوسط 15درصد از نیاز افراد را به ویتامینC و 2درصد از نیاز روزانه فرد را به آهن تامین می كند.

'زیبا كاوه یی ' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود : آخرین یافته‌ها نشان می دهد كه مصرف منظم این میوه می‌تواند از بروز سرطان پوست جلوگیری كند .در ضمن این میوه دارای مقادیر بالایی پتاسیم (400 میلی‌گرم ) ، كلسیم و ویتامین Aاست.

وی اظهار داشت : نتایج تحقیقات جدید نشان داده ‌است كه همچنین مصرف انار مانع از بروز بیماری‌های قلبی می‌شود.

كاوه یی خاطر نشان كرد :این میوه مانند چای سبز مقادیر بالایی آنتی‌اكسیدان دارد كه مانع از اكسیداسیون كلسترول بد در بدن می شود و از باریك شدن دیواره عروق جلوگیری می‌كند از این رو مصرف آن از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری می كند .

وی یادآور شد : نوشیدن یك لیوان آب انار در هر روز در بهبود فعالیت عروقی، خونی و سخت شدن دیواره عروق موثر است و همچنین موجب حفظ سلامت قلب می‌شود.

به گفته این كارشناس تغذیه محقـقـان براین باورند كه مصرف آب انار برای خانم‌های باردار مفـید است و تا حدود زیادی آهن مورد نیاز بدن آنها را تامین می‌كند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید