نمایش پست تنها
قدیمی 01-20-2009
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

اوهههه خدای من !
چند دقیقه ای هست که دارم در این تاپیک مینویسم اما متوجه شدم اشتباه کردم !
این فیلم رو هر کس ببینه به هر حال حتما باید فهرست شیندلر رو هم ببینه این 2 تا با هم هستند و حتما باید دیده بشن
این از پلانسکی اون از اسپیلبرگ که کلی اسکار درو میکنه
من اینقدر به اون فیلم اعتقاد دارم که فیلم وحشتناک قوییه الان تا اینجا رو دیدم تمام فضای فکریم شیندلری شد و شروع کردم به نوشتن در باره اون ! داشتم میگفتم به عکس روی جلد ! فیلم که در پست اول هست نگاه کنین (میخواستم توضیحی در موردش بدم) اومدم بیارمش پایین دیدم ! اوه این پیانیسته ! نه شیندلر !
این 2 تا جفتشون فوق العاده هستند منتهی شیندلر چیز دیگه ایه که حالا در جای خودش حتما توضیح خواهم داد
پلانسکی خودش از قربانیان اون بگیر و ببندهاییه که در فیلم نشون داده میشه
این فیلم رو خیلی قشنگ میسازه من از یه صحنه ش خیلی خوشم میاد همیشه خنده رو برام به ارمغان میاره
صحنه ای که اردوگاه رو نشون میده در شب و آواره ها توی خونه هاشونن دارن شام میخورن و نیروهای نظامی برای آب چش گرفتن وارد اردوگاهها میشن میرن میریزن توی خونه بعضیهاشون بعد دوربین توی نمای ساختمان خانواده پیانیسته و ساختمان رو برو رو نمایش میده
خونه روبرو سر میز دارن شام میخورن پدر بزرگ خانواده روی ویلچیر سر میز نشسته
نظامیا میان تو به همه دستور میدن که سر پا وایسن همه از ترس سر پا میشن پیر مرد بیچاره که اصلا در این دنیا سیر نمیکنه و البته توانایی سرپا شدن هم نداره کاری انجام نمیده
ارشد به سربازا دستور میده و در لحظه بعد شما پیر مرد بیچاره رو میبینین که از طبقه چندم او ساختمان خالی میشه پایین !
صحنه ی خنده داری نیست اما کارگردان خیلی خوب تونست حداقل برای من اینطوری بود که اون سختی قضیه رو کاهش داد
من که به عنوان یه صحنه خنده دار ازش یاد میکنم !
فیلم خیلی خوب پیش میره تا اینکه پیانیست توی اون خرابه ها قایم میشه و مدت زیادی فیلم در اونجا طول میکشه و جریان داره کمی کسل کننده میشه
به نظرم میشد کمی کمتر اونجا رو کش بده همونجایی که با یه قوطی کنسرو سر میکنه ...
ولی شیندلر واقعا لحظه به لحظه ش بیننده رو جذب میکنه
اما به حال برای کارگردانی مثبل پلانسکی این فیلم فوق العاده درخشانه
من که از مستاجر که از فیلمای خیلی معروفشه انچنان خوشم نیومد و قوی نمیدونمش
فیلم پیانیست رو ندیده بودم
دوستان همیشه میگفتن فلانی شبیه آدرین برودی در پیانیستی ! تا اخر اینکه فیلمو گرفتم دیدم !
و البته دوستان اشتباه نکرده بودند !
مخصوصا اینکه شمایل برودی در فیلم جاکت (ژاکت) به همراه هنرپیشه محبوب کایرا نایتلی بسیار منطبق ! بود
به تمام کسایی که این فیلم رو میبینن توصیه میکنم حتما فهرست شیندلر رو ببیند تا توی عمرشون حتما یک فیلم خوب دیده باشن
تاپیکشو 1-2 سالی هست فراره بزنم اما تنبلی میکنم نقد و نکات مهمی که شاید از دید بعضیها پنهان باشه رو که ذکر کنم اونوقت میفهمین که کارگردانی یعنی چی....

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید