نمایش پست تنها
قدیمی 07-12-2008
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow تکواندو ، معرفی و آشنائی بیشتر با تکواندو (معرفی ورزشهای رزمی جهان )

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Hamed نمایش پست ها
تکواندو هم براي خودش ورزشيه ديگه. اما چون فقط با پا کار ميشه جالب نيست. وگرنه خودمم ميرفتم. به هر حال من چند سالي کاراته کار ميکردم. اما الان که مقايسه ميکنم همون کاراته بهتره. مخصوصا اين اسماي تکواندو هيچ وقت براي جالب نبوده. البته اين نظر شخصيه...
سلام
حامد عزیز باید عرض کنم که تکواندو ورزشی فقط با پا نیست هرچند معلومات من هم در حد اطلاعات عمومیه
تکواندو دارای دو شاخه پومسه و هیانگ میباشد که سبک پومسه به عنوان سبک برگزیده مسابقات امتیازی انتخاب شده و از وسایل محافظ مانند ضربه گیر سر و تن پوش هوگو و حتی ضربه گیر پوششی روی پا جهت انجام مسابقات استفاده می شود تا حالت خشونت و صرف ایراد ضربه به مسابقه داده نشود و خلاقیتهای بیشتری نمایان شد. و چون ضربات پا امتیازی بالاتر و خطر دریافت ضذبه متقابلی کمتر دارند لذا هنرجویان مبارز بیشتر بر روی ضربات پا حساب باز می کنند.
لباس معمول هنرجویان سبک پومسه سپید و لباس معمول هنرجویان سبک هیانگ مشکی است
در سبک پومسه تکیه محور سبک بر روی اجرای صحیح تکنیک و سرعت و نرمی و انعطاف و چالاکی مبارزه گر میباشد ولی در سبک هیانگ قدرت و سختی و سفتی و شدت و حجم ضربات و عمق وارد نمودن ضربات و فشارها بر حریف محور اصلی سبک و سیاق هنورجویان میباشد
تکواندو خاستگاهی کره ای دارد که با تقسیم شدن و تغییر فرهنگ دو کره و ایجاد مدار مرزی ، این رشته کهن نیز دستخوش تغییراتی بسیار شده است به صورتی که تکواندویی که در المپیکها و مسابقات جهانی مورد استفاده قرار می گیرد سبک امتیازی پومسه و از کره جنوبی میباشد
اطلاعات من برای معرفی اولیه این باز هم ادامه دارد ولی فکر کنم تاپیک کامل تر از من باشد
(امیدوارم اطلاعاتم درست باشد)
متشکرم و موفق باشید

تکواندو ، معرفی و آشنائی بیشتر با تکواندو (معرفی ورزشهای رزمی جهان)
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید