نمایش پست تنها
قدیمی 03-27-2012
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Question جدايی نادر از سیمین» حاصل كار بهترين خانواده‌های سينمايی ايران/

«جدايی نادر از سیمین» حاصل كار بهترين خانواده‌های سينمايی ايران/ پشت پرده زندگی چهره‌های فيلم اسكاری ايران
تاریخ درج : ۲۷ اسفند ۱۳۹۰
سرفصل : در حاشیه سینما | منبع خبر : وب سایت تخصصی سینمایی سینمانگار
خلاصه مطلب : داستان زندگي شخصي پيمان معادي، ليلا حاتمي، شهاب حسيني، علي اصغر شهبازي و اصغر فرهادي، بسيار متفاوت‌تر از آن چيزي است كه در «جدايي نادر از سيمين» ديديم.. |آن‌ها پرافتخارترين فيلم تاريخ سينماي ايران را ساخته‌اند. «جدايي نادر از سيمين»... دقت كنيد كه اين فيلم در مورد جدايي است، جدايي و طلاق اما خوشبختانه تمام آن‌هايي كه در اين فيلم نقش مهمي داشته‌اند زندگي‌هاي مشترك مستحكم و ايده‌آلي دارند. ما در اين‌جا شما را با زندگي واقعي آن‌ها آشنا مي‌كنيم و البته به شما مي‌گوييم كه همه آن‌ها 2 فرزند دارند!

پيمان معادی: پدری كه صبح‌ها بچه‌هايش را ‌به مدرسه می‌برد

او امروز «نادر» سينماي ايران است كه به واسطه بازي در مهم‌ترين فيلم تاريخ سينماي ايران، به شهرتي جهاني رسيده است. او بازيگر اصلي فيلم اصغر فرهادي است كه داستان، حول محور جدايي از همسرش «سيمين» مي‌شود و اختلاف اصلي‌شان بر سر «ترمه» تك دخترشان است اما آنچه در فيلم از «نادر» مي‌بينيم، يك نمايش صرف است اما «پيمان معادي» در زندگي شخصي‌اش همسر «فرانك قوانلو» است و اين زوج صاحب 2 دختر زيبا هستند كه بعضي روزها پدرشان را مجبور مي‌كنند صبح‌ها براي بردن‌شان به مدرسه زودتر از خواب بيدار شود. شايد بد نباشد بدانيد درآمد «پيمان معادي» به هيچ وجه وابسته به دنياي سينما و فيلمنامه‌نويسي نيست، زيرا او يك گالري ساعت بسيار زيبا در يكي از خيابان‌هاي خوب تهران دارد و از آن‌جا روزگار مي‌گذراند.

‌ليلا حاتمی و علی مصفا: زوج عاشق

آنچه درباره زندگي خصوصي و مشترك ليلا حاتمي با علي مصفا بازيگر و كارگردان مطرح سينماي ايران بايد گفت اين است كه نوع آشنايي و ازدوا‌ج‌شان بسيار خاص و البته جالب است. قضيه اين بوده كه «داريوش مهرجويي» براي ساخت فيلم «ليلاَ» از اين 2 ‌دعوت به همكاري مي‌كند كه... توصيه مي‌كنيم بقيه داستان را از زبان خود ليلا حاتمي بخوانيد: «آقاي مهرجويي اول من و علي مصفا را به‌هم علاقه‌مند كرد و بعد فيلمش را ساخت. آن حس‌ها همه‌اش واقعي بود. قبل از شروع فيلمبرداري، حس‌هاي‌مان به‌هم شروع شده بود. اصلا آقاي مهرجويي اول ما را به هم علاقه‌مند كرد و بعد فيلمش را ساخت!» دختر مرحوم «علي حاتمي» كارگردان بزرگ سينماي ايران در فيلم‌هاي ديگري نيز با «علي مصفا» همبازي شده است؛ ازجمله «ميكس»، «سيماي زني در دوردست»، «آسمان محبوب» و فيلم اكران نشده «پله آخر.» او در قسمت ديگري از صحبت‌هايش، اين ازدواج را به نوعي به ضرر «علي مصفا» خوانده است: «بعد از «ليلا» همين‌جور با سيل پيشنهادهاي دوتايي مواجه مي‌شديم اما از آن‌ها فرار مي‌كرديم يا هيچ‌كدام‌مان نمي‌رفتيم يا فقط من مي‌رفتم و اين هميشه به ضرر علي تمام مي‌شد و بيشترين آسيب را او مي‌ديد!» جالب است بدانيد چندي پيش «داوود رشيدي» بازيگر مطرح سينما، تئاتر و تلويزيون خاطره جالبي درباره چگونگي ازدواج ليلا حاتمي و علي مصفا به زبان آورد: «صميميت من و «علي حاتمي» به سال‌هاي پيش برمي‌گردد. ما با هم دوست بوديم و رفت‌و‌آمد خانوادگي داشتيم‌. ليلي و ليلا با هم بزرگ شدند‌. من و علي حاتمي واقعا مثل 2 برادر بوديم و رفت‌و‌آمد ما با خانواده او هنوز هم ادامه دارد تا جايي كه آقاي مصفا براي خواستگاري از ليلا (حاتمي) پيش من آمد چون علي (حاتمي) ديگر فوت كرده بود و من هم او را به اين كار تشويق كردم‌.» «ليلا حاتمي» و «علي مصفا» امروز صاحب 2 فرزند به نام‌هاي «ماني» و «عسل» هستند كه پرورش آن‌ها دغدغه اصلي ليلا حاتمي است. از ما نشنيده بگيريد اما اگر براي حضور در فيلم‌تان سراغ «ليلا حاتمي» رفتيد، 2 چيز را حتما درنظر داشته باشد؛ يك پرستار خوب و زبده براي نگهداري بچه‌ها و يك سرويس رفت‌وبرگشت از مدرسه‌شان. چيزي كه «حميد نعمت‌الله» و دوستانش نتوانستند فراهم كنند و به همين دليل همكاري‌شان در «وضعيت سفيد» حاصل نشد!

شهاب حسينی و پريچهر حسينی: يک زندگی آرام و بدون حاشيه

داستان آشنايي شهاب حسيني و همسرش بسيار بامزه‌ است:‌ «22 ساله بودم كه با بچه‌هاي تئاتر دانشگاه تهران كار مي‌كردم؛ جواني سرگشته از طبقه ‌متوسط جامعه كه به امكانات تفريحي متمولانه دسترسي نداشت. تا قبل از اين‌كه همسرم را ببينم، قصد ازدواج نداشتم تا اين‌كه روزگار ما را در برابر هم قرار داد. به او پيشنهاد آشنايي دادم اما‌ همسرم هيچ اعتقادي به اينگونه دوستي‌ها و آشنايي‌ها نداشت و گفت: اگر كسي واقعا عاشق است و تمايل قلبي براي رسيدن به دختر مورد علاقه‌اش‌ دارد، بايد در اين راه صادقانه گام بردارد و بنابراين موضوع را با خانواده‌ام در ميان گذاشتم‌ و مصمم به ازدواج شدم. ديگر تكه‌ دوم زندگي‌ام را پيدا كرده بودم. بعد از صحبت‌هاي اوليه و رسم و رسومي كه در اين رهگذر طي مي‌شود، بعد از 4-3 ماه نامزدي، عقد كرديم ‌اما‌ شرايط برگزاري جشن عروسي را نداشتم، از طرفي مايل بودم استقلال در زندگي را با برگزاري جشن توسط خودم آغاز كنم؛ به همين دليل 3 سال طول كشيد تا ما به جشن عروسي برسيم. ما هم مثل زن و شوهرهاي ديگر در مواردي توافق نداشتيم؛ در گذرگاه‌هايي به بن‌بست برخورديم و در جاهايي به «مو» مي‌ر‌سيديم اما در انتهاي هر ماجرا وقتي مي‌ايستاديم و به همديگر نگاه مي‌كرديم، احساس مي‌كرديم ‌‌واقعا يكديگر را دوست داريم.» امروز «شهاب حسيني» يا همان «حجت» فيلم اصغر فرهادي‌، صاحب 2 پسر به نام‌هاي «محمد امين» و «امير علي» است و در كنار همسرش، در كافه‌اي كه در لواسان در اطراف تهران افتتاح كرده‌اند، زندگي آرام و لذت‌بخشي دارند.

اصغر فرهادی و پريسا بخت‌آور

2 كارگردان و 2 دخترشان

از او به‌عنوان مهم‌ترين و پرافتخارترين كارگردان سينماي ايران نام برده مي‌شود؛ «اصغر فرهادي» با فيلم‌هايي همچون «چهارشنبه سوري»، «شهر زيبا»، «درباره الي...» و «جدايي نادر از سيمين» درخشيد و با گرفتن جايزه اسكار كه به ويترين پر‌زرق و برق افتخاراتش اضافه كرد، جان دوباره‌اي به سينماي از ياد رفته ايران بخشيد. او امروز ‌به همراه خانواده‌اش در كشور فرانسه زندگي مي‌كند، زيرا در حال نوشتن فيلمنامه‌اي مشترك با «ياسمينا رضا» فيلمنامه‌نويس مشهور فرانسوي است كه گفته مي‌شود اين فيلمنامه مشترك، براي خردادماه آماده جلوي دوربين رفتن خواهد شد. «اصغر فرهادي» طراح اصلي جنجال‌ها و درگيري‌هاي زوج‌هاي «جدايي نادر از سيمين» است اما آنچه از زندگي خصوصي‌اش در دسترس است اين‌كه او همسر «پريسا بخت‌آور» كارگردان زن سينماي ايران است كه در كارنامه‌ كاري‌اش فيلم پرفروشي همچون «دايره زنگي» مي‌درخشد. «اصغر فرهادي» و «پريسا بخت‌آور» صاحب 2 دختر هستند كه بي‌شك همه آن‌هايي كه «جدايي نادر از سيمين» را ديده باشند، «ترمه» يا همان «سارينا فرهادي» دختر نوجوان اصغر فرهادي را مي‌شناسند. تنها چيزي كه درباره «سارينا فرهادي» شنيده مي‌شود، اين است كه او امروز در يكي از مدارس فرانسه در حال تحصيل است و با اين اتفاق، همه آن‌هايي كه به پايان تعليقي و باز فيلم فرهادي گلايه كرده بودند، به سرانجام ترمه پي بردند: «عاقبت، ترمه از ايران رفت...» همچنين فرزند كوچك‌تر اصغر فرهادي هم دختري يك‌ساله است.
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید