نمایش پست تنها
قدیمی 12-17-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

رييس مجلس : منتقد دانشگاه آزاد اسلامي هستم ‬اما آن را مفيد مي دانم

غلامعلي حداد عادل رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: من خود منتقد دانشگاه آزاد اسلامي هستم اما آن را مفيد مي‌دانم.

رييس مجلس در ادامه حضور خود در دانشگاه صنعتي شريف به مناسبت ‪ ۱۶‬آذر (روز دانشجو) پس از سخنراني در جمع دانشجويان اين دانشگاه به سوالات آنان پاسخ داد.

** انتقاد از عملكرد دانشگاه آزاد اسلامي
حداد عادل در پاسخ به سوالي درخصوص دانشگاه آزاد اسلامي،مباحث مربوط به اين دانشگاه را ادامه دار دانست و افزود: دانشگاه آزاد نبايد بطور ناگهاني گسترده و حجيم شود و جلوي رشد بادكنكي دانشگاه‌ها بايد گرفته شود، هر دانشگاه بايد رشد طبيعي خود را داشته باشد.
وي در عين حال اظهارداشت: در هر حال ‪ ۳/۵‬ميليون دانشجو دركشور در حال تحصيل هستند كه بخشي از آنان در دانشگاه آزاد تحصيل مي‌كنند. گرچه شايد سطح دانشگاه آزاد به دانشگاه صنعتي شريف نرسد.
رييس مجلس در ادامه بااشاره به نامه خود به رييس دانشگاه آزاد درخصوص مسايل مطرح شده درمورد اين دانشگاه گفت: اختلاف‌هايي كه دراين زمينه ايجاد شده بود، اكنون با مداخله مقام معظم رهبري در مسير درستي قرار گرفته است.
حداد عادل تصريح كرد: با مديريت رهبر معظم انقلاب هيات موسس جديد اين دانشگاه تشكيل شده كه در حال تهيه پيشنهاد جديدي براي اساسنامه دانشگاه آزاد است.
وي با تاكيد براينكه تحقيق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد مسير قانوني خود را طي مي‌كند، گفت: به عقيده من بايد دانشگاه آزاد را حفظ كرد اما در جهت رفع عيوب آن نيز كوشيد.

** تحقق اهداف سند چشم انداز ‪ ۲۰‬ساله
رييس مجلس درپاسخ به سوالي درخصوص عدم تحقق اهداف سند چشم‌انداز گفت:
چشم انداز مفهوم جديدي است كه ما درباره آن تجربه‌اي نداريم اما هم اكنون مجمع تشخيص مصلحت نظام درحال تدوين الزامات اين سند است و از ‪ ۱۰‬روز پيش اين موضوع در دستور كار مجلس قرار گرفته است.
حداد عادل خاطرنشان كرد: قرار است برنامه‌هاي پنج ساله از دل سند چشم انداز و بودجه سالانه از دل برنامه چهارم توسعه بيرون بيايد و قوانين ديگر نيز هماهنگ با سند چشم انداز و برنامه‌هاي پنج ساله باشد.
وي افزود: هم اكنون مجمع تشخيص مصلحت نظام درحال تدوين راهكاري براي نظارت بر هماهنگي قوانين با چشم انداز ‪ ۲۰‬ساله كشور است.
رييس مجلس اهداف سند چشم انداز در بخش هسته‌اي و نانو فناوري را تحقق يافته دانست و گفت: جمهوري اسلامي امروز در زمينه هسته‌اي و نانو فناوري در منطقه مقام اول و در زيست فناوري مقام سوم را دارد.

---> ايرنا.رييس مجلس.دانشگاه.آزاد.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید