نمایش پست تنها
قدیمی 03-02-2011
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض خوانندهٔ 16 ساله صدرنشین شد

پرفروش‌های موسیقی هفته؛
خوانندهٔ 16 ساله صدرنشین شد

جاستین بیبر، خواننده نوجوان با آلبوم جدیدش صدرنشین آلبوم‌های پرفروش هفته شد.

در اولین هفته پس از برگزاری مراسم گرمی فروش آلبوم‌های برنده این جایزه و همچنین آلبوم افرادی که در مراسم اجرای زنده داشتند-مثل افراد و گروه‌هایی چون لیدی آنت‌بلوم، آرکید فایر و اسپرانزا اسپالدینگ - با افزایش فروش روبرو شدند.

این دومین بار است که بیبر به چنین افتخاری می‌رسد. طبق آمار نیلسن ساونداسکن آلبوم جدید او به نام «هرگز نکو هرگز: ریمیکس» با فروش 161 هزار نسخه او را در هفته‌ای که 20 فوریه روز پایانی‌اش بود صدرنشین کرد.

از طرف دیگر از دسامبر سال گذشته و فروش 276 هزار نسخه‌ای آلبوم «اکنون سخن بگو» اثر تیلور سوئیفت این اولین بار است که آلبوم صدرنشین جدول 200 آهنگ برتر مجله «بیلبورد» فروشی بالاتر از 160 هزار نسخه داشته است.

بیبر آوریل سال گذشته با آلبوم «دنیای من 2.0» (رتبه هشتم جدول هفته) با فروش 283 هزار نسخه صدرنشین جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های هفته شد. نکته جالب دیگر این است که تمامی چهار آلبوم جاستین بیبر در این هفته در میان 40 آلبوم پرفروش هفته بودند. اولین باری که خواننده‌ای موفق به این کار شد در سال 1993 بود که گرث بروکس به این مهم دست یافت.

نام دو آلبوم دیگر بیبر «دنیای من» در رتبه سی و یکم و «دنیای من آکوستیک» در رتبه هجدهم است. فیلم «هرگز نگو هرگز» نیز که مستندی درمورد بیبر است در طی دو هفته 48 میلیون دلار فروش داشته است، البته موفقیت این فیلم مدیون مراسم جوایز گرمی است که روز 13 فوریه برگزار شد و بیبر بطور زنده در آن به اجرای موسیقی پرداخت.

مراسم گرمی تاثیر بسیاری روی فروش دیگر آلبوم‌ها داشت. گروه مامفورد و پسران که نامزد جایزه هنرمند تازه‌کار بود با آلبوم «دیگر آه نکش» و فروش 133 هزار نسخه در رتبه دوم ایستاد. این آلبوم 169 درصد افزایش فروش داشت.

سی و هفتمین گلچین «بله این را موسیقی می‌نامم» که هفته پیش صدرنشین بود با فروش 95 هزار نسخه به رتبه سوم تنزل یافت. گروه لیدی آنت‌بلوم که با آلبوم «اکنون نیازمند تو هستم» برنده پنج جایزه از گرمی شد با همین آلبوم چهارم شد. فروش این آلبوم در این هفته 85 هزار نسخه بود (205 درصد رشد) و 13 پله در جدول بالا آمد.

گرمی به این آلبوم‌ها نیز روی خوش نشان داد؛ «دو ووپس و اوباش» کار برونو مارس با فروش 60 هزار و 900 نسخه و 55 درصد رشد فروش پنجم، «بهبودی» امینم با فروش 60 هزار و 600 نسخه و 60 درصد رشد فروش ششم، آلبوم «نامزدهای جایزه گرمی» با 56 هزار نسخه فروش و چهار پله صعود (67 درصد رشد) هفتم و «دنیای من 2.0» با 54 هزار نسخه فروش هشتم شدند. این درحالی است که آلبوم بیبر با وجود رشد 13 درصدی فروش پنج پله سقوط کرده است.

آلبوم «جمعه صورتی» نیکی میناژ هم با پنج پله سقوط و فروش 46 هزار نسخه نهم شد. ریحانا ( که در مراسم گرمی روی صحنه رفت و جایزه هم برد) با آلبوم «بلند» دو پله تنزل داشت و با فروش 45 هزار نسخه دهم شد.

آلبوم آرکید فایر به نام «حومه شهر» که غافلگیری امسال بود با رشد 238 درصدی فروش و فروش 41 هزار نسخه دوازدهم شد. اسپرانزا اسپالدینگ که در کمال ناباوری جایزه بهترین هنرمند تازه‌کار را برد با آلبوم «انجمن موسیقی تالار» با فروش 18 هزار نسخه و 476 درصد رشد سی و چهارم شد.

تا اینجای سال مجموع فروش به هفت میلیون و 200 هزار نسخه رسیده است که در مقایسه با هفته گذشته 12 درصد و با همین هفته سال پیش 10 درصد رشد داشته است. مجموعه فروش آلبوم‌های امسال به 40 میلیون دلار رسید که نسبت به همین هفته سال پیش 11 درصد افت داشته است.

منبع: خبر آنلاین، ترجمه: حسین عیدی‌زاده

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید